Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Uživatelský avatar
kime
Příspěvky: 96
Registrován: pon úno 15, 2010 9:08 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Chtělo by to občůrat i silniční daň :D
Ale tohle bohatě stačí,když vykoumáš že to půjde zadara. Každá kačka ušetřená je dobrá
úte bře 20, 2012 6:57 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jj, potom občůrat spotřební dan z nafty, trochu Dph, krapet mýto,sociálu, zdrávku a samozřejmně maličko obchc.t výplaty... to bude ušetřenejch kaček 8)
úte bře 20, 2012 11:29 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

No spousta věcí ochcat nejde , spousta věcí je nemorální ochcávat , u spoustě věcí bych neváhal ani minutu .. Jak se říká ocamcaď pocamcaď :wink:
stř bře 21, 2012 12:14 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

hlavně nemočte na veřejnosti,je to za pokutu :wink:
2x Nissan atleon 210
stř bře 21, 2012 9:52 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dnes jsem musel, vlastně včera, sousedům na plot...nedošel bych :oops: :oops: :oops:
čtv bře 22, 2012 12:04 am

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdar!
pokud nezačínáte,občůrat způsobilost se dá i částkou pohledávky v danovým přiznání.Takže si s dobrým kamarádem vyrobíte vzájemnou pohledávku a je to.Taky se to dá podložit směnkou,kterou si vypíšete vzájemně a pak zase roztrháte. :D
TTN
ned bře 25, 2012 3:53 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Teď zase vymysleli kktinu že oražené daňové přiznání nestačí, je potřeba navíc razítko od nezávislého finančního poradce nebo druhé účetní.
Tzn. že zase peníze navíc které poletí z pokladničky.
Mám chuť se na tohle všechno vykašlat a nechat se zaměstnat.
Stejně jak hromadu dalších věcí které jsou jen na obtíž i tohle je hňupina vymyšlená aby byli dlužníci (počínaje státem) krytí v případě neplacení.
Místo toho aby udělali metr na neplatiče tak vymysleli tento nesmysl.
stř bře 28, 2012 1:58 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdar! :D
Talaš
Já už jsem ted dva měsíce zaměstnanec,poprvý od roku 90.Jedno auto mám v kopřivách a zbytek jsem prodal.Když je jednou nevyházíme z voken,bude to ,,lepší a lepší"! :mad: No a co je to za instituci ,,druhá ůčetní"? :D To ti teda vorazítkuje každá Máňa nebo co? :D Mně účetnictví dělá moje polovička(i pro cizí firmy).A ted mně jako stát nutí běhat i za jinejma účetníma? :D Za tím bude asi nějakej projekt EU na zvýšení porodnosti............ :D
TTN
čtv bře 29, 2012 10:22 am

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

No tak mě to bylo řečeno, buď druhá účetní nebo daňový poradce :wink:
Možná je to ale blbě a má to být někdo jiný
čtv bře 29, 2012 5:33 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Máš pravdu, je to tak Michale - příloha daňového přiznání musí být ověřena od nezávislého daňového poradce nebo účetní s patřičným oprávněním. Nicméně, stačí, když skočíš za známým daňákem a on ti tam bouchne kulatý razítko a richtig. Pokud nikoho takovýho nemáš, může se to docela prodražit, proto bude chtít to přiznání udělat sám (nepodepíše se pod něco, o čem neví, že je pravdivé). Furt vymýšlí k*ktiny, přitom je to celé k ničemu (pro dopravce s větším počtem automobilu to není problém a člověk s jedním autem "vloží" hotovost do pokladny a je to). Ale abych jen neplel - ČR srovnala částky se zbytkem EU -> došlo k výraznému snížení částek na auta.
čtv bře 29, 2012 5:57 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dnes jsem byl u svého danaře a ptal jsem se ho jestli by dal kulaté razítko kamarádovi co si dělá účetnictví sám, řekl mi že ano ale až si udělá audit jeho účetnictví protože nedá své razítko pod něco co nedělal a za co ručí a ten audit že chce samozřejmě zaplatit. Věřím že tohle bude pro hodně lidí dost nepříjemné. Ke snížení opravdu došlo, ale je to k přepočtu vůči Euru takže až budeme v blbém kurzu tak se to může zase zvýšit.
čtv bře 29, 2012 11:38 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Tak to je samozřejmě individuální, záleží na keždém daňaři... Co se týká kurzu, je to 9.000 Eur na jedno vozidlo a 5.000 Eur na každé další. Nyní je to bráno dle kurzu 1 euro = 24,878 Kč, tzn. 223 902 Kč pro 1. vozidlo, 124 390 Kč pro každé další vozidlo. Zvýšení proti minulosti (330.000 Kč a 180.000 Kč) bych se nebál, jelikož to bychom se museli dostat na kurz 1 euro = 36 Kč a více (trochu nepravděpodobné).
pát bře 30, 2012 4:21 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Já teda nevím ale tuším že odpovědnost za chyby v účetnictví jde na majitele firmy a ne na účetního poradce, což si myslím že by mělo být to samé v tomto případě.
Ten kdo má ještě neodepsaný majetek nebo pohledávky nebo kombinaci obou v žádané výši tak to tam dá a kdo ne tak si prostě vloží peníze na pokladnu a pochybuju že by mu auditor nebo následně berňák kontroloval reálnou hotovost. A i kdyby tak co bylo v "kase" na přelomu roku už po novém roku dávno být nemusí :)

Prostě další zbytečná pakárna a otrava která stojí čas a v tom horším případě i prachy.

Trest za to že se člověk snaží dělat v tom nejnevděčnějším oboru co existuje, nefláká se na pracáku a eventuelně vytvoří další pracovní místa.
pát bře 30, 2012 5:05 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Žorži co mi vysvětloval účetní tak tím kulatým razítkem za to ručí on, to samý když jsem si nechal dělat daně až v červnu tak to může dělat jen ten kdo má kulaté razítko, ale ruku do ohně za to nedám, když mě chce seznámit s nějakou novotou tak mu říkám že mi stačí že to ví on, já že si tím hlavu nechci zatěžovat, je pravda že mě stojí dost peněz ale na druhou stranu ze všech kontrol vycházím bez ztrát kytičky tak mu důvěřuji.
pát bře 30, 2012 11:53 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Tak to je možné, to byl jen můj dohad pač když máš normálně někoho jiného kdo ti dělá účto tak za to zodpovídáš ve finále ty.. tak sem myslel že to bude fungovat podobně :)
Já si pro jistotu účto dělám sám, známý měl 3 účetní než se dohrabal k tomu kůli kterému neměl jenom starosti a popotahovačky. Když to funguje a je na něj spoleh je to fajné ale taky může pěkně zatopit.
sob bře 31, 2012 11:12 am

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů