Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

No to není jen kabina a motor :lol: Auto váží 15t, vlek 5t a naložiš na to legal ± stejně :wink: Je to sice divný ale takle jak to je, tzn na autě 15kubiků na vleku 32 a je to stejně těžký, ten poměr je takhle správně za předpokladu stejnyho dřeva :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned črc 16, 2023 9:46 am

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Já někoho(tatu) sejmu :wall:

Dva tejdny zpátky sem si pučil skůtr a nějak se mi to nezdálo :think: Sání spadlý, hadice přeházený a eště desky na zadku na železo :doh:
Obrázek

Obrázek Obrázek

Tak sem objednal díly a tata to namontoval.. neska dojedu, vemu to a valim dom, cestou potkám ty moje tak vemu holku a valime. U baráku se mi propadla sdružená brzda(levá páka) :shock: Dobrý předek to dobrzdil a já si dotáh nářadíčko :think:
Upadl zadní třmen.. :doh:

Obrázek

Svíce černá.. :roll:

Obrázek

Dusilo se to v zátěži bo bubliny v benálu.. :wall:

Obrázek

No že je na tlumyču strženej závit a jen tak to tam plandá... :wall:



Zabit málo, brzdy ozdvzdušněný, dotažený, moto tahá, nežere 20/100km a startuje teplý na drnc :clap:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned črc 16, 2023 6:41 pm

jose rabano
Příspěvky: 7555
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Jestli ten vlek na dvojmontazich váží 5 tun prázdný tak já mám pero 30 cm v klidu.
ned črc 16, 2023 7:41 pm

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Tak to gratuluju k 32cm, bo ten vlek ma 5,1t s rezervou, dvěma klínama, 4ma ráčnama a 100kg blata :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned črc 16, 2023 7:46 pm

jose rabano
Příspěvky: 7555
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Však to říkám.ze nemá 5 run
ned črc 16, 2023 8:23 pm

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Kucí je tu nějaký vodař? Hydrodynamik nebo machr přes čerpadla? 153 bude též vědět :wink:

Moje "turbočerpadlo" znáte..

Obrázek

Dycky v letě když je hyc mi to sežere přívodní polyetylenku, někdy i tu na výstupu..

Obrázek

Mám na vstupu 6/4" a na výstupu 5/4", tlak na cca 3bary, hadice sou komplet v zemi, jen u čerpadla lezou ze země v boudě, koleno a do čerpadla, voda 8° .. mezi kolenem a čerpadlem je cca 15cm polyetylenky, pak je šroubení a čerpadlo, vše naddymenzované.. Dělá mi to co rok.. V podstatě se na vstupu i na výstupu hadice nafoukne, o cca 20%, tím se zeslabí a pak začne protýkat kolem toho spojovýho patentu :wink:
Tady foto ze sání, to čerpadlo normálně tu hadici sálo tak vehementně, že vnitřní stěnu hadice natáhlo ke středu a zmenšilo světlost, je tam zkrátka hrana a je to zdeformovaný :think:

Obrázek

Jen tenhle kousek, od kolena dál vše původní, mám to 10let..


Mám to dát ke kolenu z kovu? Proč to žere a nafukuje tu hadicu? :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon črc 17, 2023 6:37 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

Pokud by byly podklady jsem schopen Ti spočitat docela přesně velikost tlaku (a v sání podtlaku) a rychlost proudění v potrubí. Musel bych ale znát sací výšku, výtlačnou výšku, délku potrubí, počet kolen, změny světlosti potrubí a požadované množství vody. V žádném případě se ale nepovažuji za "Hydrodynamika nebo machra přes čerpadla ".
Pro účely, pro které to máš (předpokládám buď domácí vodovod nebo třeba zalévání hadicí....) to je ale naprosto zbytečné.
Bude to stačit obecně.
Jistě víš, že tlak a rychlost proudění v potrubí jsou na sobě závislé. Pokud zmenšíš průměr potrubí zvýší se rychlost proudění a sníží se tlak a obráceně.
Koukal jsem, že to čerpadlo, které používáš má vstup i výstup 1". Pokud na výtlaku máš 5/4" napojenou na výtlačnou stranu čerpadla 1" zmenší se Ti rychlost proudění a zvýší se tam tlak. Na sací straně čerpadla je to obráceně (je tam podtlak) a zmenšením světlosti přechodu do čerpadla se ten podlak zvětší a dojde k tomu "vcucnutí" polyetylenu a jeho zmenšení světlosti. Do toho ještě vstupují rázové vlny v potrubí třeba při uzavírání a pouštění vody z hadice. Navíc tam ještě to koleno rozhodí laminární proudění na turbulentní a na tom 15 cm kousku za kolenem se to už nestačí vrátit do toho laminárního proudění.
Schválně se podívej na konec zahradní hadice na zalévání, třeba na konci, u pistole, vždy tam je na té hadici boule (pokud nemáš nějakou vysokotakou hadici) těsně před tím přechodem do pistole. Navíc je to ještě umocněno, že hadice je nastrčena na menší průměr a stažena převlečnou maticí. Já také musím občas tu bouli odříznout a nasadit znovu na pistoli. Pokud to neudělám stěna hadice se vytáhne tolik, že to změní sílu hadice a ta vypadne z převlečné matice.

Moje doporučení je, aby jsi nepoužíval kolena s převlečnou maticí (nevím jak to máš na straně u čerpadla, ale pokud tam máš převlečnou matici, tak také) a nechal sis to natvrdo svařit a budeš mít po problému. Ten polyetylén ty tlaky určitě vydrží.
Víc Ti asi neporadím. Prostě ta boule se tam dělá díky změně světlosti a tím změně tlaku a rychlosti proudění.

Pokud by jsi to chtěl vysvětlit podrobněji doporučuji vznést dotaz na Fyzikální ústav Akademie věd ČR, Na Slovance 1999/2, 182 00 Praha 8, tel. 266 052 110, nebo mail: science@fzu.cz. Oni jsou schopni Ti na to vypracovat elaborát a až zjistíš, co všechno tam máš špatně a jaká rizika hrozí při používání, tak si vezmeš provaz a vyjdeš zadní brankou k potoku, kde jsou stromy a tam se zhoupneš, tedy pokud si to neuvážeš ke ztrouchnivělému stromu, kterých tam je dost. Pak je asi ještě alternativa Psychiatrická léčebna a tu máš nejblíž asi (tuším) v Jemnici.
úte črc 18, 2023 11:02 am

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Vítečné :!: Děkuji :)

Něco s tym udělám, už mě taky napadlo těch 15cm nahradit dejme tomu 2x takovou délkou..


Jedna rada na míru ode mě: Jako nebyl bych to já, kdybych si s tou boulí na konci hadice neporadil po svém :D Zkrátka se do 3/4" hadice(nvitřní světlost 19mm) se narve mosaznej trn, teď už nevím přesně ale bral sem ho z netu na míru, kterej má 20mm vnitnřní světlost :wink: To mam na vstupu do hadice, na výstup sem nesehnal rychlospojku a tak sem někde, tuším XTline, sehnal palcovou rychlospojku i s palcovým, vysoceprůtokovým kropítkem.. A už se boule nedělaj 8)
Jen to dá prácu nacpat do tříčtvrtky coul :mrgreen:
Obrázek Obrázek

Jinak ze studny :arrow: Sací koš, asi litina, 2" :arrow: redukce na 6/4" :arrow: 9m až do čerpadla, to je coulový :arrow: 5/4" z čerpadla, taky 9m z5 ke studni :arrow: tam kohout, plnoprůtok 1" :arrow: redukce těch 20mm do 3/4" hadice a na druhym koncu moja :lol:

Osazení na čerpadle je sice coul, ale to je coul závit, nikoli světlost, takže cokoli se tam dá, je tam míň, já tam mám mosaz vložku(mosaz protože má nejslabší stěnu) s coulovym závitem vevnitř a z druhý strany kam šroubuju fitinky a kolena mam 5/4" vnější závit a na něm plastovou 5/4" "patentsmšroubovou matici" na 5/4" hadici.. na vstupu to mam taky tak jen pro 6/4"ku a kde se mi nezdál vnitřní průměr tam sem brousil 8)

Oko totiž s těma vodařskejma mírama :doh:

Obrázek

To se řekne 5/4".. jenže ona to 5/4" néni u polyetylenu :doh: U zahradních hadic to sedí, 3/4" má vevnitř 19mm.. polyetylen ne, tam se odečítá stěna, 2x.. Takže moje 5/4" na výstupu je s odřenejma ušima coul :idea:

No a to třeba bráchovi nevysvětlim, ten si koupil čerpadlo u vietnamca, na krabici bylo 3/4", tak koupil 3/4" vsuvku, na to praskl 3/4" polypropylenku s 3/4" sacím košem a diví se jakej to dělá randál a neteče když má čerpadlo 1600w :roll:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte črc 18, 2023 6:25 pm

jose rabano
Příspěvky: 7555
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Rak.Tatra s vlekem.6 náprav.61 tun.sklopka .Máš k tomu něco ?Ostrava .jiný level.
stř črc 19, 2023 8:27 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

Začnu odzadu.
K tomu bráchovi. Jestli si dobře vzpomínám, tak u odstředivých čerpadel má být optimální rychlost proudění kapaliny 1,5 - 2.5 m/s. Tvoje čerpadlo má se 750 W výkon 100 l za minutu. To bráchovo, pokud má 1600 W tak bude mít výkon cca 200 l/min. Pokud to letí hadicí 3/4" tak velice snadno spočítáš, jaká tam je asi rychlost proudění. Samozřejmě větší rychlost = větší hlučnost a zároveň menší tlak.

Vím, že když je coulová trubka tak má vnější průměr 32 mm. Pokud jsi napsal 5/4" myslel jsem, že se jedná o světlost a vnější průměr je patřičně jiný dle síly stěny. Nerozuměli jsme si, ale to nemění nic na věci, že na sací straně čerpadla dochází ke zmenšení světlosti a tím ke zvýšení rychlosti a zvětšení podtlaku na tom větším průměru trubky a tím k "vcucnutí" trubky do čerpadla. Na výtlačné straně čerpadla dojde zvětšením průměru potrubí ke snížení rychlosti proudění a tím k razantnímu navýšení tlaku a snahu udělat tam bouli.

K těm fotkám. Jak jsi to udělal, je správně, ke zvýšení tlaku u toho postřikovače nedochází a pokud jo, tak jen minimálě , protože jsi 3/4" hadici nasadil na coulový postřikovač a nedochází tam ke zmenšení světlosti. Na druhé straně hadice to máš také správně, protože ke zvýšení tlaku dochází na tom velkém průměru trubky a na hadici se to neprojeví.

Obávám se, že nahrazením 15 cm vstupů a výstupů delšími, se nic moc nezmění. Naopak, jestli tam budeš muset třeba ještě přidat kolena, aby jsi tam nějak vykličkoval, může se to ještě zhoršit. Já bych spíš šel cestou toho svaření. Ono se to sice nafoukne, ale nebude Ti to vypadávat z té převlečné matice kolena a určitě to vydrží, protože to Tvé čerpadlo dává cca 3x menší tlak než na jaký je stavěné to potrubí.

Závěr: Vidíš, že na to není potřeba hydrodynamik ani žádný jiný odborník, že na to stačí i vystudovaný ajťák, vyvážející dřevo z lesa a stačí k tomu jen lehké popíchnutí senilního důchodce, který si toho už moc nepamatuje, aby jsi zjistil, že už něco podobného jsi jednou vyřešil sám a že se to nechá aplikovat i na tento případ......
stř črc 19, 2023 11:34 am

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Ano ano, přesně v to sem doufal, malinko hecnout, zda by nevěděl a voala, řešení měl v rukávu :wink:

A opravdu, když deš koupit polyetylenku, tu do země, tak když řekneš "tříčtvrtku", má uvnitř sotva 12mm :wink:
A opravdu, 1" na čerpadle znamená coulovej závit, tzn mezi závitama naměříš ~25mm, a když k tomu vemeš coulový šroubení, rázem nejseš ani na 3/4" světlosti :think:



Jožo, je to slabčák, v pisku bych to odvez na vleku :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř črc 19, 2023 5:09 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

Máš pravdu. V pohodě, jen jsme si nerozuměli. Kdyby jsi napsal PE a rozměr v mm a sílu stěny, tak, jak to je podle norem, věděl bych o co jde bez problému. Tady u nás, když řekneš coulová trubka, tak je to světlost a mladí instalatéři už vše uvádějí v mm a coulové trubce říkají dvaatřicítka, navíc nevědí, co je to holendr, mufna, nipl, dvojnipl a pod. Já když jdu nakupovat a řeknu, že chci coulovej holendr, také mně dají, co chci. To jen na vysvětlenou, ale není to vůbec podstatné.
stř črc 19, 2023 6:52 pm

jose rabano
Příspěvky: 7555
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Rak .rubal na Opavu říkal.Gugli Jozefovsky kopec.

Cyp.
stř črc 19, 2023 7:02 pm

jose rabano
Příspěvky: 7555
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Rak.polak měl v Polsku na dodávce do 3.5 tuny naložených 9 tun.Ted mudruj.To je úplný jiný level.Ekvivalent k tobě 300 tun celkové .
čtv črc 20, 2023 9:20 pm

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Jožo já měl na vozejku na 500kg 2,5t, to je 500% :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv črc 20, 2023 9:22 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostů