Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Krocan
Příspěvky: 851
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Vojenská ČeZeta

Příspěvek

Kamarád má nedořešenou záležitost se svoji motórkou a tak se zkusím zeptat Vás, schválně jestli tu něco kloudného vymudrujeme.
Pro úvod napíšu, že je velmi šikovný a pálí mu to, ale světské starosti jdou mimo něj, takže neustále něco prosírá.
Koupil před osmi lety bývalou vojenskou ČZ175 r.v. 1984 (nevím zda přímo od vojáků, nebo už od nějakého civilního majitele) a papírově je mašina stále v "polopřevodu". Nějakou dobu s ni jezdil a také se na ni vymajznul :lol: , u čehož byli policajti (tj. je důkaz, že ta motórka jezdila po silnici), ale v té době ji měl pojištěnou. Od té doby mu stojí v kůlně a pojistku nemá. Na STK ani evidenčce s ni nikdy nebyl.
Chtěl by ji zlegalizovat a má strach z toho, že mu Kancelář pojistitelů napálí velkou pokutu.
Já to vidím tak, že by Kanceláři pojistitelů mohlo stačit "čestné prohlášení", že motórka nebyla provozována na veřejných komunikacich v době, kdy se neplatilo pojištění.
??Nebo by byla možnost motórku odhlásit z Registru vozidel a za dva roky ji přihlásit jako veterán. Pomohlo by to vyhnout se Kanceláři pojistitelů??
Prostě nějaký postup, aby mohl s čízou jezdit a bylo to řešení proveditelné.'
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř čer 13, 2012 1:44 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Koukám, že jste na tom ještě dobře :lol:. V soušasné době vyřizuji celkem tři kauzy, celkem okolo 60tis. Kč, a nedostanou ani korunu :wink:.
úte čer 19, 2012 2:54 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10892
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tak to nevím, jestli jsem na tom dobře, budu platit dalších 12 tis.
BES - běs
úte čer 19, 2012 7:11 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Ne, že by mi do toho něco bylo, ale nevyšel by levněji právník (zákon, na který se odkazují, je děravější než díra samotná)?
úte čer 19, 2012 10:37 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

ježiši hlavně to tu tak neventiluj nebo dostaneš od globeho kázání ten by to zásadově ihned zaplatil :wink:
jinak dnes mi došel dopis že šetření bylo ukončeno a že se mi omlouvají za vzniklé potíže.takže zase je to OK a grátis :lol:
2x Nissan atleon 210
úte čer 19, 2012 10:44 pm

Uživatelský avatar
Study
Příspěvky: 177
Registrován: pon pro 24, 2007 10:17 pm
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Děkuji všem za dosavadní rady, určitě se to v budoucnu bude hodit a trestní oznámení za pokus o podvod klidně pro srandu taky podám, jestli to po mně budou vymáhat dál. Celé ČKP beru jako další tunel, schválili jim (si) to na míru a určitě za tučné kapesné.

Kupoval jsem 1.4.2010 autobus, druhý den ho pojistil na 15dnů, abych ho mohl přehlásit a dát do depozitu. Tam byl až do února 2011. Přišla mi k zaplacení částka 7370,- za období 18.4.2010-16.7.2010. Divím se že od 7/2010 do 2/2011 už nepožadují nic, to asi přijde později. A ještě "můžu být rád", že mi to tehdá naprasili a přihlásili jako speciální automobil namísto autobusu, to by byla složenka na částku hrubě přes deset.

Nevím, jak si můžou dovolit otravovat s něčím takovým. Vytáhnou si data od dopraváku, od pojišťoven a ani nemají tu snahu si zjistit depozit jakožto první věc, po které bych to přestal řešit a za naše peníze rozesílají dopisy po celé republice.

No co, zatelefonoval jsem jim, v monitorovaném hovoru jim nadal do pí*í, ko*otů a zam*daných čů*áku, poslal jim kopii TP a víc mě nezajímají.
sob čer 30, 2012 1:18 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11945
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Study

Příspěvek

myslím, že jsi je jen nazval pravým jménem.... :thumbud: :thumbud: což se jako nadávka nemůže brát ani náhodou :D :D :D :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob čer 30, 2012 2:01 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak jsem taky dostal Liebesbrief :twisted: :twisted: od té sebranky Kanceláře pojistitelů a byla v něm složenka na 11870 Kč a že jsem nezaplatil pojištění za vlek od 21.10. 2010 do 18.01. 2011 tedy 90 dní. Jenže já si hlídám takovéto věci a pojistku jsem uzavřel ve flotile dne 29.10. 2010 a od 01.11. 2010 jsem stále majitelem a pojistka stále platí a je uhrazená vždy dopředu. Takže tam maj bordel jak zákon káže a dostanou ostrou odpověď. :evil:
Volvo FL 614.
pát srp 03, 2012 2:03 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Jestli ono to nebude mít nějakou souvislost s tím jak dobře funguje ten nový registr vozidel za 55 mega... Je to pakáž příživnická :evil: .
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
pát srp 03, 2012 10:36 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

a ještě ti tam jirko ale chybí 8 dní,ale ze zákona je to vpoho
2x Nissan atleon 210
pát srp 03, 2012 10:48 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já vím a nebudu se s nima mazlit, dopis pošlu doporučeně na jejich náklady,připočítám do toho náklady kopírování a přiložím jen jednu základní kopii a dopíšu, že je to jejich bordel. Na pojišťovně si to měli ověřit předem a ne abych jim dělal sekretáře. Hlavně že píšou že si veškeré zaslané podklady ověří, jenže to měli udělat jako první a na další požadované věci jako třeba kopie TP se vyprdnu, to mají dostat z registru.
Taky připíšu že žádám písemnou omluvu, protože je to jejich bordel a neschopnost. Chudáci lidi kteří nemaj v to pořádek a nepamatují si zpětně jak a kdy to registrovali. Takhle napíšou zaplať 11870 Kč nebo po 30 dnech uvidíš :twisted: :twisted: Přitom já za rok jsem tenkrát platil jen 384 Kč a nyní ještě míń. Ten zákon je na palici :evil:
Volvo FL 614.
sob srp 04, 2012 8:01 am

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

to je dobrej nápad jim to naůčtovat :wink:
2x Nissan atleon 210
sob srp 04, 2012 9:41 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ještě jsem dostal nápad a to že jim pošlu k Čj:xxxxx v příloze fakturu na zaplacení jedné započaté normohodiny za 750 Kč +DPH. Důvod je nevykonání jejich povinnosti při ověřování dostupných dat z registru. Každý další budoucí úkon bude počítán stejnou sazbou. Splatnost 14 dní a zákonné penále při nedodržení splatnosti. A ferig.
Volvo FL 614.
sob srp 04, 2012 2:01 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11945
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Jirka Novák

Příspěvek

:thumbud: to vůbec není špatnej nápad...voni ti šmejdí arogantní by nás vokradli vo každej desetník za korunu chtěj stovku penále dobytkové a voni můžou vše??? zaved bych fyzický tresty ..to by byla jiná :D :wink: Ty jim jejich čas máš platit???? a co Tvůj čas??? ten nic nestojí :?: :?: :roll:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob srp 04, 2012 2:06 pm

Uživatelský avatar
Brutus
Příspěvky: 176
Registrován: pon kvě 21, 2012 9:00 pm
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek

ČKP je v tomto státě jako pojišťovnictví samo o sobě státem ve státě.( Obdoba exekucí)
Jsou osvobozeny od DPH,mají prodlouženy promlčecí lhůty zmeškání
při upaltnění pohledávek.
Za to klienti,mají termíny zkráceny,nebo ořezány všeobecnými
smluvními podmínkami.Platby požadují zaplatit na účet vedený na PO Box.
Přijaté platby jsou nedohledatelné.Managment z ČKP se musí mít nad poměry v této zemi.
Paradox je,že ČKP vznikala kvůli rošíření pojišťoven a její hlavní činností mělo být,
kontrolování smluvních podmínek a jejich dodržování.
Ovšem v CZ jde logika stranou,byznis je byznis.
Unikátem na této zeměkouli je,zákonný příspěvek nepojištěných.
Pokud autem pojedu,a nebudu mít pojistku,budu idiot a ať platím.
Ale že mi stojí auto v garáži,na soukromém pozemku atd,s tím ať jdou do prdele.
Ovšem co chtít od lidí v PS vedených komunistou a svazákem Nečasem,s chemiken Kalouskem.
sob srp 04, 2012 2:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů