Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4516
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Toto jsou silné řeči. Já si vždy vzpomenu na Jožina, že je v pozici, že může šéfa poslat do prdele. Já jsem v pozici, že můžu jen zvýšit hlas. Debata vždy skončí na tom, že mi řekne, že mohu odejít,že mi bránit nebude, když se mi to nelíbí. A co tak pozoruji, že nemá problém sehnat vodiče, polovodiče. Lidské zdroje jsou. :hands: :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv pro 07, 2023 9:22 pm

Prouza88
Příspěvky: 6790
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Pak tam buď máte elitu že už se jim tam nevejdeš, nébo se musiš zlepšit :think:
Prdlajz řeči, takovej blb tam nemá co dělat, si hraje na telefonisty, ty mu za almužnu děáš vejplatu a on tě má viš kde :doh: Tákle né :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv pro 07, 2023 9:47 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4516
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to Prouza88: No ono to je všude téměř stejné. Dnes v 4.30h, jsem na jednom rakouském parkovišti vyslechl rozhovor rak. řidiče a asi s dispečerem. Na WC. Sedím na míse a najednou zvoní telefon. A poslouchal jsem. Teda z jedné strany. Podle témy usuzuji, že to byl dispečer. Nejprve pojeb, jak to že není na vykládce v Grázu. Odpově´d mám to 300km, ještě 40min a jedu, včera ta německá dálnice katastrofa. Pak asi zadání úkolu, neb podle opakovačky až složím, tak se mám vrátit. (nevím kam jak, neslyšel jsem druhou stranu) Pak bylo asi zadání úkolu na příští týden, neb ten řidič děkoval a klonil se, až málem hlavou narazil na wc mísu. A byl to rakušák. (řidič)
Jako aby jsem si musel brát telefon na wc, kdyby náhodou mi chtěl šéf zavolat, tak to je taky síla. A opakuji, bylo 4.30hod.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv pro 07, 2023 10:22 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4516
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to Prouza88: Dokud taháš, vyděláváš peníze, každý tě plácá po zádech. Jak se jednou vzepřeš, tak do tebe kopnou jak do špinavý hadry. A neříkej, že jsi to nezažil.
Zatím jsem slyšel jen o jednom, co byl vyšší level než šéf.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv pro 07, 2023 10:28 pm

Prouza88
Příspěvky: 6790
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ano, zažil, v tom se nepleteš a máš recht :idea:

4215, a nebyl to Němec? Se mi nezdá že bys toho chytl tolik z rozhovoru dvou rakušáků :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát pro 08, 2023 6:44 am

jose rabano
Příspěvky: 7544
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

4215.my se tak v práci bavíme běžné a hlavně se nelakujem vzájemně co na srdci to na jazyku .určitě je mraky lepších firem než naše ale zůstanu tady..Jo řidičů je mraky a hlavně bude.vsak kolik má obývatel jen Indie ?
pát pro 08, 2023 8:03 am

mr65
Příspěvky: 169
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Mzdový tarif řidičů MHD a strojvedoucích metra od 1. 1. 2024
Hodinový tarif
(Kč/hod.)
Řidič tramvaje 242,10
Řidič autobusu 242,10
Řidič tramvaje instruktor 250,30
Řidič autobusu instruktor 250,30
Strojvedoucí metra 281,50
Strojvedoucí metra instruktor 326,60

Řidiče je potřeba taky dobře zaplatit. Ty částky jsou základní hodinová mzda, k tomu je spousta různých příplatků a stravné. Plus další benefity (např. 1.600 Kč měsíčně na penzijko, placené zdravotní volno, atd, atd.), takže reálná průměrná hodinová mzda bude cca 300 Kč/h (tramvaj+bus, řidiči metra jsou vyšší level). Řidič je takto placen za celou dobu v práci, ať už řídí, či stojí. Že je vše do koruny oficiálně na výplatní pásce snad ani není potřeba zmiňovat. Ovšem to je MHD v Praze, jak jsou placení řidiči třeba v Sokolově, nebo v Bruntále atd., to je otázka.
pát pro 08, 2023 12:25 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3425
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

na houby ti je 300,-/h, když dáš ve větším městě jako je např. Praha, Brno na životní náklady rodiny (bydlení, energie, atd) celou výplatu.
Je to pořád jen hoňka za steným ocasem. Pokud se nezmění systém jako takový,je to jen hra s čísly. V tomhle tom opravdu zlatí komunisti.
pát pro 08, 2023 12:49 pm

mr65
Příspěvky: 169
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

No tak to je hodně relativní a individuální, záleží v čem bydlíš a jak žiješ. My máme v Praze menší byt v os.vlastnictví v domě (sdružení vlastníků), bydlení nás vyjde se vším všudy do šesti tisíc, nakupuju v Kauflandu a Lidlu pokud možno zboží v akci, do hospody nechodím, za blbosti neutrácím, takže jsem schopen měsíčně ušetřit z výplaty okolo dvaceti tisíc. Když něco chci (nový mobil, tablet, kolo, auto..), tak si to koupím a jinak odkládám na stáří, důchod se naštěstí blíží. Tedy PŘEDDŮCHOD, (do normálního důchodu daleko a tak dlouho už pracovat nechci a nemusím), ale tady zřejmě jen pan 153 ví, co to ,,předdůchod" vlastně je. V tom MHD mám jen vedlejšák, jinak řídím kamion a hodinový plat mi vychází o něco nižší, ovšem více mě to baví. Nicméně uvažuju, že bych se tam ještě na chvíli vrátil na stálo, za ty prachy... Je to sice poněkud na palici trajdat celou šichtu jen po městě, ale na druhou stranu nic nemusíš řešit, jen dojet z konečné na konečnou a za pár hodin jdeš dom.
pát pro 08, 2023 1:16 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3425
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

tak to jseš za vodou :) ale nemyslím si, že nedostatek kvalifikovaných řidičů v MHD zrovna v Praze zachrání šoféři "předdůchodci" s bydlením v osobním vlastnictví:)
Jen taková odbočka -údajně většina rodilích pražanů už nedosáhne na vlastní bydlení. Jen tak ze srandy by stálo za to spočítat, kolik by musel šofér odjet směn, aby splatil byt v Praze cca 50 m2 ?
Chybí systémový přístup, tzn, výhody pro profese potřebné pro chod občanské infrastruktury. Učitelé, lékaři, zdravotníci to řeší stávkami za zvýšení mezd, chtějí si tak naivně sanovat zvýšené životní náklady způsobené inflací, dosáhne se tak akorát ještě vyšší inflace, řešením by bylo dostupné nájemní bydlení pro tyto profese, nejen pro úředníky, ale i pro ty co to musí fyzicky odmakat.
No mi to tu nevyřešíme, MHD zachrání asi řidiči a řidičky z UA aj. ty nacpou na Černém mostě do jednoho bytu a když jeden tahá druhý spí v jeho posteli :dance:
pát pro 08, 2023 6:28 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

DriverBrno píše:
pát pro 08, 2023 6:28 pm
MHD zachrání asi řidiči a řidičky z UA aj. ty nacpou na Černém mostě do jednoho bytu a když jeden tahá druhý spí v jeho posteli :dance:
No nějak takhle to mají i řidiči u SA. Velký byt u autobusáku a kvůli tomu tam kamarád skončil. Se v tom bytě nedalo spát. Když šel spát dřív před ranní, tak tam pořád trajdali a dělali kravál ti, co se vraceli z odpoledních. A nebo obráceně, když byl po odpolední a chtěl ráno spát, tak tam zase trajdali a dělali kravál ti, co vstávali na ranní. :D
Už jezdí u jiného dopravce a tam je mnoho let již spokojený. Spí po hotelech a hlavně sám v pokoji.
pát pro 08, 2023 6:55 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3425
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

jj, a pak ten materiál co si říkají cestující : https://www.facebook.com/reel/1012491893140458
pát pro 08, 2023 7:22 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4516
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

ale tady zřejmě jen pan 153 ví, co to ,,předdůchod" vlastně je.
No i když mám do důchodu i předdůchodu ještě plný pytel kalendářů, tak neboj už se v teto oblasti pohybuji. Nemusím psát o základní a procentní výměře že??? Když zažádáš o předdůchod, tak procentní výměra ke dni vzniku nároku na důchod činí 67.5% VPZ (výpočtový základ) Nevím zda má cenu to tady vypisovat jednotlivá procenta, ale ve zkratce jeden rok -3.6%, dva roky -4.8% a další dva roky -13.5%.
Tedy zda nemáš ten předdůchod zaplacený u penzijní společnosti (je to cca asi 300tis kč)
A myslím že tady bude ten kámen úrazu. Plno řidičů by za pade nevstávalo a firmy se trumfujou jaké číslo dají do inzerátu, ale to je PŘÍJEM. Důchod se ti vypočítává z vyměřovacího základu to je ZÁKLADNÍ MZDA.
P.S. Myslím že pan 153 o předčasném a ani o předdůchodu neměl páru, že šel do řádného důchodu. To byl svět ještě v pořádku. :) :) :)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 08, 2023 9:17 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

mr65 píše:
pát pro 08, 2023 12:25 pm
Mzdový tarif řidičů MHD a strojvedoucích metra od 1. 1. 2024
Hodinový tarif
(Kč/hod.)
Řidič tramvaje 242,10
Řidič autobusu 242,10
Řidič tramvaje instruktor 250,30
Řidič autobusu instruktor 250,30
Strojvedoucí metra 281,50
Strojvedoucí metra instruktor 326,60

Řidiče je potřeba taky dobře zaplatit. Ty částky jsou základní hodinová mzda, k tomu je spousta různých příplatků a stravné. Plus další benefity (např. 1.600 Kč měsíčně na penzijko, placené zdravotní volno, atd, atd.), takže reálná průměrná hodinová mzda bude cca 300 Kč/h (tramvaj+bus, řidiči metra jsou vyšší level). Řidič je takto placen za celou dobu v práci, ať už řídí, či stojí. Že je vše do koruny oficiálně na výplatní pásce snad ani není potřeba zmiňovat. Ovšem to je MHD v Praze, jak jsou placení řidiči třeba v Sokolově, nebo v Bruntále atd., to je otázka.
Hm, o tom si u nás můžu nechat zdát...třeba tak za pět let...
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
pát pro 08, 2023 9:29 pm

mr65
Příspěvky: 169
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Asi před rokem, možná ještě dříve, jsme v nějakém fóru téma předdůchodu s panem 153 trochu naťukli, věděl která bije. Tady to rozebírat nebudeme, jen doplním, že chci jít v šedesáti (o pět let dříve) a v penzijku samozřejmě musím mít našetřeno, neb z něj mi budou peníze po dobu předdůchodu vypláceny, na těch pět let tam bude nutné mít okolo 800 tisíc.
pát pro 08, 2023 9:56 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 hosti