Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6773
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: VIDEA

Příspěvek

A hyml, zase o mě beze mě jo :lol:

Rači to nechám bejt, bo bych ti eště dokázal, že jezdíš rychlejc jak já a naloženej taky víc 8)


Já toho davida chápu, to není jen 90km/h, ale kolik času odskáče(napředjíždí v zákazu na okruhu) to sou hodiny tejdně drivere :idea:

A to nemluvim o tom, že tam má beton, kerej tuhne žejo..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř dub 27, 2022 7:43 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: VIDEA

Příspěvek

Prouza88 píše:
stř dub 27, 2022 7:43 pm
A hyml, zase o mě beze mě jo :lol:



A to nemluvim o tom, že tam má beton, kerej tuhne žejo..
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no pokud se točí buben, tak netuhne páč je v pohybu, ale jak dlouho se to smí podle směrnic, nebo čeho točit v tom bubnu nevím, to by nám osvětlil asi pán 29 :wink: kterýmu mimochodem děkuji za zastání na krimi plzen na fakeboku, který sem nadobro zrušil (ten fuckbok) sice se v názorech někdy neshodnem, ale prostě se to sluší poděkovat :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř dub 27, 2022 8:46 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: VIDEA

Příspěvek

DriverBrno: Kdy by to jelo kilo a nemělo by to TG - pojedu kilo. Nevím čemu se divíš, 90 se jezdí úplně běžně. Když jedu 85, připadám si jak brzda... A každej rád jede, až se budu chtít kochat - pojedu na výlet. Další věc je, co píšou kluci...

Nejde ani tak o tuhnutí - točící buben zas takovej vliv na to nemá, beton houstne i přes to točení a v leté je za hodinu v prdeli na vyhození. Ale když se někam jezdí, jezdíme častejc než autobus a nemůžou bejt mezi náma díry či naopak si nemůžem dejchat na záda (nebo jako jo, ale je to prostě na prd, musí to prostě odsjepat). A to neplatí jen o nás, ale třeba i o čerpadle na který se jezdí...

Oficiálně je doba zpracovatelnosti hodina a půl - pak to klidně může zákazník odmítnout a projel ses s tím zadarmo (pokud to nebyla chyba betonárny či nějaká vyšší moc).

To není za co Martine, ted tam jdu zase... :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř dub 27, 2022 9:57 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: VIDEA

Příspěvek

hoši, ale kdyby ty autostrády jely, tak o tom netocim...ale oni hlavně v těch špičkách stojí, a proto na ty tvé videa reaguji. Jinak bych to nekomentoval. každý den to stojí.. hlavně kvůli předjížděčkam, které ty v tvých videiich demostrujes.
stř dub 27, 2022 11:32 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: VIDEA

Příspěvek

Stojí to proto, protože je velký zájem o sjezd. - brzdí se v pravém pruhu.
Následně se brzdí v levém, ze dvou důvodů - protože kdekdo chce ze stojícího pravýho pryč, a kdekdo se z levého tlačí do pravého, aby mohl sjet

U nájezdů je tam totožný problém - brzdí se v pravém, protože z připojováku se tam tlačí auta. Pak stojí i levej, protože kdekdo se honem cpe do levýho (at už rovnou z připojváku či z pravého pruhu)


Řešení neexistuje - jedině mít dostatečně dlouhé odbočovací/připojovací pruhy a hlavně naučit lidi je využívat no a hlavně aby se do pravého z levého řadili včas.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv dub 28, 2022 1:04 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: VIDEA

Příspěvek

Včera na dálnici, když mě polský kamion předjížděl cca 5-6 kilometrů, jsem přemýšlel, který řidič je v očích ostatních řidičů ten špatný? Já jsem jel s nastaveným tempomatem na 89 + odstup 3 vteřiny od auta přede mnou. Pomaličku jsem dojel nějakou (asi) 12tunku, jel o chlup pomaleji než já. Mě ani nenapadlo ho předjíždět, tempomat držel odstup 3 sekundy za ním a na pohodu dle mého tachometru jsme jeli 88 km/h. Na nájezdu se za nás připojil polák, jelo mu to o chlup rychleji a tak když nás slimáčím rozdílem rychlostí po pěti minutách dojel, chopil se předjíždění. Nepatrným rozdílem rychlostí mě předjížděl těch 5-6km a za ním se začala tvořit kolona osobáků. Když už se konečně zařadil přede mě, tak akorát začal sjezd, kde jsem sjel z dálnice... Poté jsem polemizoval nad tím, kdo z nás dvou byl v očích těch ostatních řidičů ten špatný? Jsem ten špatný já za to, že jsem neubral nebo polák je ten špatný, že nesmyslně předjížděl? Nakonec jsem došel k závěru, že v očích ostatních jsme debilové oba :lol: Což mě trochu mrzí, protože já jsem nic špatného neudělal nebo udělal? :doh:

No a pak mě štvou "kolegové", kterým uhnu do volného levého pruhu proto, aby se mohli plynule připojit na dálnici a nemuseli na konci (často krátkého) připojovacího pruhu brzdit a čekat než projedu. No ale protože každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, tak když jsem vlekem vedle jejich kabiny, tak někteří už mají na tachometru také 90 a jedeme vedle sebe jak dva debilové... mezitím se už samozřejmě přiženou osobáky. Takže v levém pruhu přibrzdím a zařadím se za něho a jsem za debila :think: a jemu zřejmě stoupne ego jak mi to natřel, páč určitě ví, že bych ho v kopci brzdil :lol:
Naopak já když se dostanu do té samé situace a kolega mi uvolní pravý jízdní pruh abych mohl plynule zrychlovat a zařadit se z připojovacího pruhu do pravého a vidím, že bych dokázal prázdný na 90 zrychlit v momentě kdy by ještě nebyl přede mnou, tak včas dám nohu z plynu kdy ještě jedu třeba těch 70-80, prostě tak aby mohl rychle projet okolo mě, vrátit se do pravého pruhu a pak teprve zrychlím za ním na 90 nebo kolik jede. Já dám tempomat a jedu v klidu za ním :)
pát dub 29, 2022 8:16 pm

Prouza88
Příspěvky: 6773
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: VIDEA

Příspěvek

Chipe, s tím připojováním to děláš dobře.. Jen s tym předjížděním si to zahnojil ty, bo si měl ubrat a pustit toho vola :doh: Dyť si věděl že na toho před tebou nemáš ale dojedeš ho, stačilo ubrat před horizontem a o nic si nepřišel, ušetřil si, hned na to sjel a šici byly spokojeni :wink:

Jenže to nende pokaždý vyhodnotit na jedničku, a tak, co ti vlastně vyčíst no, u mě máš body dolu a jedem dál :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát dub 29, 2022 8:38 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: VIDEA

Příspěvek

CHiPa co Ti bránilo ubrat na 85 na chvilku ? :think: :pray:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát dub 29, 2022 9:16 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: VIDEA

Příspěvek

Prouza88: My jeli po rovině a předpokládám, že ten polák hned opodál předjížděl i tu 12 tunku stejným tempem jako mě :)

martin440: To nevím, čtvrtek stál totálně za *****, tak už jsem prostě neměl náladu :lol: Dneska bych mu třeba ubral, dneska byl klidný a pohodový pátek, to nebývá zvykem, většinou v pátek se to vždycky nejvíc **** :D
pát dub 29, 2022 11:35 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: VIDEA

Příspěvek

to Prouza88: Jsi mimo realitu. Jednomu polevíš, a hned do tebe jde další a další, a najednou zjistíš, že by jsi mohl jet 60km/hod aby jsi byl pěkný.
Ten CHipúv příběh zažívám deno deně. A taky se ptám sam sebe kdo je větší debil. Zda já, nebo on.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob dub 30, 2022 9:13 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: VIDEA

Příspěvek

Přesně, to ubirání je sice pěkný, ale pokud se celou dobu jede v nějakým vláčku - tak ne. Má předjíždět když na to má a nebo se na to vysrat
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob dub 30, 2022 8:37 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: VIDEA

Příspěvek

to David29: Přál bych ti jet ve vláčku z Norimberka do Heilbronu za takovým Girtekou. Na Ansbachu už ztratíš nervy a jdeš do něj zákaz nezákaz.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob dub 30, 2022 8:57 pm

Prouza88
Příspěvky: 6773
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: VIDEA

Příspěvek

4215: Si asi nikdy nejel z Rosenheimu na Modemu viď? :roll:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob dub 30, 2022 11:28 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: VIDEA

Příspěvek

to Prouza88: No to je stejný případ. :D :D :D Ale tam je to více hlídané. A rakušáci jsou nesmlouvavý, tam to je stráf na druhou.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned kvě 01, 2022 8:13 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: VIDEA

Příspěvek

Já nepíšu nic o zákazu. Já píšu, že když ubere jeden - musí ubrat i ti za ním. Nebo se rozjede předjížděcí rošáda, kdy se zase tvoří vláčky v levém pruhu a jsme zase za kretény - a to vše jenom proto, protože negramot bez odhadu musí předjíždět
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned kvě 01, 2022 9:11 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů