Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
JohnyS
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 13, 2009 7:08 pm
Bydliště: Strakonice

Začátek podnikání

Příspěvek

Zdarec kolegové. Mám dotaz. už mě nebaví se za nějakých 20 tisíc doprošovat zaměstnavatelům v VKD a nebo MKD. Uvažuji o následujícím. V Průběhu července 2012 budu vlastnit 11 let fungující s.r.o. v jiném oboru než autodoprava. Jelikož mě baví jezdit a mám přislíbenou práci na příhraničí v kolečku, tak uvažuji o pronájmu přes Scania rent o kobyle a návěsu (nebo pokud to dělá jiná firma). Ale chci se zeptat co vše k tomu potřebuji vůbec k získání koncese a kolik jsou poplatky a jak je to s tou fin.způsobilostí. děkuji a omlouvám se jestli toto téma tady někde je.
ned čer 17, 2012 4:14 am

Zajic88
Příspěvky: 34
Registrován: čtv zář 30, 2010 8:14 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

čau, já jsem zrovna v pondělí žádal o koncesi.
co se týká finanční způsobilosti, tak bych řekl že je to fraška. Pokud máš nějakou známou účetní, nebo i klidně sám, tak do tabulky naflákej nějaké čísla, jako například 50tis z vlastních zdrojů, 1 mil úvěr, napiš že to máš doma v pokladně a odnes to na krajský odbor dopravy. a máš finanční způsobilost jistou. já to taky tak udělal.
Co se týká koncese. Tak od 1.6.2012 je novela zákona o provozování silniční dopravy a získání koncese.
V bodech to znamená
- finanční způsobilost
-poplatek 1000kč pokud jsi začínající podnikatel. pokud máš už nějaký ŽL, tak je to 500Kč.
- odpovědného zástupce, nebo zkoušký odborné způsobilosti. Pokud máš toho zástupce, tak sním musíš uzavřít nějakou smlouvu nebo dohodu. Já mám zástupce a sepsali jsme spolu jednoduchou dohodu o tom že bude můj zástupce a bude to bezplatně.
- prokázat že už máš auto. Já mám třeba se známým udělanou smlouvu o smlouvě budoucí nájemní. To taky stačí. nebo pokud by jsi jednal s tou scanii, tak by ti taky měli něco vystavit že snima jednáš a že k nějakému termínu od nich bereš auto.
- provozovna - místo bydliště bohatě stačí. ALe prý tam jsou v tom zákoně nějak specifikované vybavení té provozovny, to jsem zatím ještě nečetl.
- zajištění parkování - na to mám taky smlouvu o smlouvě budoucí nájemní. jde jim o to že nebudeš stát na veřejné komunikaci.
Snad jsem na nic nezapoměl co se týká koncese.
Co se týká té scanie, tak já jsem si to taky zjišťoval ten rent a myslím si že se to absolutně nevyplatí. Teď už nevím přesné čísla,ale vem si že jim zaplatíš za rok nějakých 720tis Kč za nájem a po roce ti to auto neříká pane, takže nemáš nic. A jak říkáš, že budeš mít zaběhlé sro, tzn že má historii finanční, tak bych radši vzal úvěr nebo leasing a za cca 1,2mil Kč koupíš slušný tahač s návěsem, třeba DAF XF který bude splňovat EURO 5. ale víš že ti to jednou bude říkat pane. A myslím si že na tom úvěru se dostaneš na splátku takových 30-40tis kč měsíčně, což je o půlku míň než za ten pronájem

Jak jsem psal v úvodu, taky začínám, takže pokud bys měl nějakou radu pro mě, tak budu jenom rád.
ned čer 17, 2012 2:31 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Honzo neblbni, jseš jak malej kluk, zajdi si na odbor dopravy tam ti řeknou to samé co já,co potřebuješ k podnikání v dopravě včetně finanční způsobilosti, a cena za to kolečko je nesmysl, to je cena na 12 tunu na vnitru za to NEMŮŽEŠ jezdit s kamionem. Je mi jasné že mi jako bývalému zaměstnavateli nevěříš ale jestli o tomhle vážně uvažuješ tak si koleduješ o VELKÝ průser.
ned čer 17, 2012 11:54 pm

E77
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 19, 2012 10:48 am
Bydliště: Jurkovičova 1551 Karviná

Podnikání v dopravě

Příspěvek

Aoj nenasel by se tady nějaký ručitel na dopravu?diky za odpovědi
čtv čer 21, 2012 12:25 pm

Uživatelský avatar
Brutus
Příspěvky: 176
Registrován: pon kvě 21, 2012 9:00 pm
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek

To E77:
Ber to z rezervou jako sarkasmus.

Nicotrans,Hanzalík, a lahůdka ŠINDELÁŘ SPEDITION

Nikde se víc nenaučíš.
čtv čer 21, 2012 2:44 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Zajic88> Neraď mu prosím blbosti... Tvrdit, že má v pokladně mio Kč by ho mohlo přijít draho (max. částkou, kterou můžeš mít v hotovosti v pokladně, je ekvivalent 15.000 Euro). Pravdu máš, že vložení této max. částky do pokladny vyřeší fin. způsobilost.

Vzhledem k tomu, že píšete, že vlastníte fungující obch. společnost, stačí vzít POTVRZENÉ (daň. poradce nebo učetní a k tomu samozřejmě berňák) daň. přiznání a stavit se s ním a techničákem od auta (popř. kopií) na kraji - předpokládám tedy, že fungující společnost má v majetku či pohledávkách více, než je stanovena sazba finanční způsobilosti...
čtv čer 21, 2012 3:19 pm

Zajic88
Příspěvky: 34
Registrován: čtv zář 30, 2010 8:14 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Tesi : tak nevím jak je to s povoleným limitem pro držení hotovosti jak říkáš. Já jen píšu, jakjsem to udělal já.
Napsal jsem že v pokldaně mám 50tis kč z vlastních zdrojů a zároveň že mám v pokladně 1mil Kč z úvěru. ale už se nikdo nepídil po tom jestli ten úvěr opravdu mám.
čtv čer 21, 2012 4:24 pm

RESL TRANSPORT

Příspěvek

Já bych radši pul roku platil rent a kdyz bych videl jak to vypadá tak ych šel do leasingu či úvěru!!!! Přeci jen to člověk po chvilce muže vrátit kdyz to nebude rentabilni !!!
čtv čer 21, 2012 7:03 pm

JohnyS
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 13, 2009 7:08 pm
Bydliště: Strakonice

Příspěvek

právě vzhledem k tomuto bych to taky takto raději provedl.
čtv čer 21, 2012 7:08 pm

RESL TRANSPORT

Příspěvek

Jestli se nepletu, tak scania nabízí produkt fixní splátky bez omezeni délky pronájmu, pouze max 24 měsíců ale můžete si ho půjčit třeba na 3 mes.

Další plus je ze nájem obsahuje pov+hav, silniční Dan Atd a kdyz to nejde tak to po 3 měsících vrátíte .
Jak to je s navesem nevím ale rozhodne menší risk nez úvěr nebo leas.... Já sám toto nepraktikuji ale zacatek je lepší s rezervou a pak uvidíte ale pokud nemáte dobře za placenou práci a par stovek tisíc v kapse tak se na to vy... Nez bude problém ... Pokud mate splatnost 30 dni potřebujete minimalne 200 - 250 tis. Ani ta scania vám to neda bez dvou splátek dopředu či kauce ... Prvni natankovani za 35000 Atd

Přeju hodne štěstí
čtv čer 21, 2012 7:49 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Johny
Ahoj.Chápu tvý nadšení,taky jsem s ním začínal před dvaceti rokama a pak si furt řikal že to bude lepší :D Nelituju toho,ale doba je stále horší a není to sranda.Můžeš se dostat do problémů na hodně let dopředu.Je mi jasný,že je to jak s malým děckem a kamnama,můžeš řikat kolikrát chceš že se spálí,dokud si na ty kamna nešáhne,neuvěří. :D Ale jo,třeba budeš mít kliku,ale drž se při zemi.Začni třeba s něčím menším,s nějakou 7,5t celkovou.Nebo s něčím starším za mín peněz.Počítej s tím,že budeš mít do začátku velký peníze v nákladech,a budeš žít z ruky do huby.Stačí sebemenší zádrhel a končíš.Jeden blb ti nezaplatí,nebo o dost pozdě a lítáš v průseru.Jak ti tu někdo radil,nějakejch 30 litrů na splátku dycky schrastíš,třeba půjčkou od kámošů,ale když zapluješ byť jen na dva měsíce s nějakým zlodějským pronájmem nebo vysokou lízačkou je konec a vystaráno na finanční průser dlouho dopředu.Bud buděš dělat další dluhy,abys měl na provoz,nebo budeš sedět doma na prdeli a čekat ,,až přijdou prachy".A přirozeně přicházet o další prachy který nemůžeš vyjezdit.Těžko říct co je horší...Nezapomen taky na svý odvody,socku,zdravotní atd.To je taky nemalá položka.Vůbec nezkoušej tu socku neplatit-budeš dlužit 10 000 a vopálej ti to s penálama a pokutama klidně na 30.S tím vším musíš počítat,a vždycky bud v kalkulacích pesimista.Potlač svý nadšení a počítej vždycky s tou horší variantou,abys byl pevnej v kramflecích. :D A hlavně v týhle době,nepodlejzej nikomu cenama.To,že tě veme nějaká firma když nabídneš neuváženě nesmyslnou cenu,není tvůj ůspěch ale začátek konce.ceny jsou dneska tak prošpekulovaný a sražený dolu,že není moc místa k manévrování.Jen tě využijou a vycucaj,pak přijde novější nadšenec s ještě nesmyslnější nabídkou a odkopnou tě.Ty budeš rozčarovanej a v prdeli,on další blázen kterej si myslí že když jim nabíd nižší cenu jak ty(téměř rovnající se jeho nákladům),je velkej podnikatel a ted to všem ukáže.... :D Přepravce se jen směje.....Nu,hodně štěstí,určitě ho budeš potřebovat.Zdar!
TTN
sob čer 23, 2012 11:45 pm

JohnyS
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 13, 2009 7:08 pm
Bydliště: Strakonice

Končím:)

Příspěvek

Tak pánové po zvbážení všech pro a proti končím uvažovat o vlastním autě. Doba je taková jaká je, či-li na ho.no. Takže děkuji za rady .
ned čer 24, 2012 12:12 am

vaclavo
Příspěvky: 33
Registrován: sob srp 07, 2010 7:34 pm
Bydliště: Trinec

Příspěvek

finanční spusobilost se da pojistit 8000 na jedno auto 1000 koncese 1000 živnostnak a starej se jako novemu ti nikdo auto nepronajme takže smula a banka ti nepujčí jedyne nějakou e3 to se da sehnad za nejakych 300 000 plus navěs a mužeš jezdit pak tě zlikvidujou spedice 60-90dnu splatnost a to ještě nemaš zaplacene pojištění nakladu a silniční dan
úte črc 10, 2012 12:05 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Zkouška z odborné způsobilosti

Příspěvek

Chlapi, ,neznáte někoho, kdo dělal nebo vlastní vypracované otázky na zkoušku z odborné způsobilosti v dopravě? Kámoš má termín 26.7. a neví, kde hledat odpovědi. Díky.
čtv črc 12, 2012 7:19 pm

roman325e

Příspěvek

Hledej na strankach krajskych uradu. Nekde jsou jen otazky, jinde i odpovedi.
pát črc 13, 2012 7:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host