Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

správní řízení, sjeté pneu

Příspěvek

jaký může být postih ve správním řízení za sjeté gumy?
pon čer 18, 2012 1:53 pm

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

No ja sel kuli nedodrzeni pauzy, policajti vyhrozovali silenou pokutou, a zakazem rizeni az 2roky.. chlapek na urade mi dal pokutu 500 a zamet to pod stul. Absolutne bez zaznamu. Tak doufej ze na tom budes podobne
úte čer 19, 2012 6:41 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Za správní řízení zaplatíš min. 1000kč, jen za to že ho s tebou vedou. Pokuta závisí více méně na tom kdo to řeší.
úte čer 19, 2012 8:00 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Když budeš šikovnej, tak žádný. Prvně si trochu zjisti, jak se ve správním řízení bránit.

HLAVNĚ: zajdi si některý den přes správním řízením na úřad a požádej o náhlednutí do spisu, nech si zkopírovat papíry z něho (za poplatek).

Většinou ve spisu je prd (v tomto případě téměř tutovka) - co bys taky chtěl od zedníku, kuchařů, udržbářů v policejních montérkách
- z fotografie nikdo hloubku dezénu neurčí
- na jejich měřidlo bych se taky tešil :lol: (u tohoto začni! např. zákon č. 505/1990 O metrologii, Nařízení vlády č. 464/2005 Sb. atd.)

Nezapomeň, před jízdou jsi dezén kontroloval a byl nad hranicí stanovenou zákonem jako minimální (nikdy jsi žádné "sjeté" gumy neměl).

Pokud by to nešlo touhle cestou, jsou další (nestandarní) postupy, jak protáhnout "správní" nad jeden rok - promlčení...to tady ale nebudeme rozebírat.
úte čer 19, 2012 8:27 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

nedávno jsem měl první správní řízení řidič si nevím proč nevypisoval kolečko na víkend pauzu, tak mě to stálo ve správním trojku. o víkendech nejezdíme páč vnitro, kolečka souhlasili i km, ale nepomohlo, prostě chtěli žlutý kolečka nebo dovolenkový papír, nic jiného je nezajímalo.

před měsícem ztratil jiný spz z návěsu, návěs na leasing takže dva dny než přijde techničák, řidič nechal udělat značku z papíru skoro k nerozeznání od původní, drapli ho a podle polišů přestupek jako prase, ani nesmíš dojet domů, zůstat stát na dálnici. Nepochopí že nemůžeš odstavit auto kvůli ztrátě rz, že máš nasmlouvanou práci. Identifikace vozidla je nesnížena, škoda nikomu nevznikla, podle mě banalita. Okrádat a mlátit Vyškov se teď nějak snaží


uvidíme, doufám že báby na magistrátu budou v poho, stejně o tom ví houby myslím


TeSi se vyzná zdá se :idea: :D
úte čer 19, 2012 9:38 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no prave ze vi hovno

me rekli:

to nevadi ze tam policajti uvedli spatny prestupek, ktery jste nemohl spachat, ale nejaky jste spachal, ten spada do stejne kategorie. tak to tak nechame a zaplatte tu pokutu.

Takze spravedlnost jako svine.
úte čer 19, 2012 10:18 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Stát nemá peníze tak je bere kde se dá a kdo jak dá.
stř čer 20, 2012 12:09 am

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Mack> Chovej se prosím slušně. Že z těch primátu na městkém úřadě padneš na zadek a neumíš se odvolat, to je tvůj problém... Tvé vyjádření (nebo spíše úředníka): ,,spatny prestupek, ktery jste nemohl spachat, ale nejaky jste spachal, ten spada do stejne kategorie" působí komicky a tohle mi úředník říci, pravděpodobně bych svůj smích neudržel... Ale každý svého štěstí strůjcem, zde to platí dvojnásob.
stř čer 20, 2012 5:31 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

neboj nenechal jsem to ladem
stř čer 20, 2012 9:33 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host