Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza: k těm tvým fotkám, v 5 ráno jsem vstával (jezdil kolega, takže já šel normálně od šesti do práce) a jel jsem do práce po svých trojkách a kousek po jedničce, co vypadala podobně jako na tvé fotce. No a v 7:30 naše jedničky vypadaly stejně jako na tvé fotce v 7:15, neměl bych, ale stejně jsem to hrnul, když jsem jel nakládat.

Tady máš ten odkaz: http://www.ksus.cz/mapaov/index.html

Jožin: otázka je, jestli se má o to parkoviště starat?
BES - běs
úte úno 09, 2021 6:26 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Reknu to takhle. Kolegové stali na D8 sjezd bukov (wag) směr praha. Potřebovali na Dresden. Od 1 od rana byli vzhůru a než se rozjeli v 13h odpoledne tak projel 1, slovy jeden, unimog po D8. Od nemecka občas kamion a dolu krokem.

Každý řidič lkw má na to názor svůj.

Podle mě není problém v řidičich těch sypacu, ale v dispečinku. Ale nejvíc je problém v zákoně. Upravit ho tak, aby byl jak v rakousku. Ale do toho se nikomu nechce. Protože z toho plyne nová technika, více techniky a stalo by to peníze. Tak si dal budeme hrát na západ, když úrovni patříme na balkán.

Jinak díval se někdo jak to rozjizdeli v německu? THW? V cz jak mas hůř naložené tak tam stojis do jara. YT je toho plné.
úte úno 09, 2021 7:06 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

wckr: a jakej je ten zákon v Rakousku?

Já nehodnotím ostatní, protože do toho nevidím, vidím jen co děláme my, ale dneska jsem slyšel, že dálnice v prdeli a Petrovice zavřené kvůli německé straně, ale nebyl jsem tam, nevím.
BES - běs
úte úno 09, 2021 7:16 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Nemecka strana byla v prdeli. Je toho plný youtube. V noci to němci pustili a A14 jeden led, jelo se jak na kole. V česku se to otevřelo dopoledne, ale jak se chces rozjet do kopce ze. Po chvíli to zavřeli zas, bo některé pice musí s lkw levým a skončili ve svodidlech.

Mě jde spis kde byli auta rsd?? to jako vážně nemohl pluh projet levým od prahy nahoru?? Dopoledne už ucpali levej D8 lkw co dojeli od prahy. Ale mezi tím?? silničáři nikde....

V rakousku má asfinag povinost dělat vše proto, aby byly dálnice černé. Vrstva sněhu na dálnici a 100 aut ve skarpe ??? Pojitovny se půjdou zeptat na asfinag proč nebylo černo. U nás? měl si jet 30. nebo nevyjizdet
úte úno 09, 2021 7:27 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No paráda Pavle! Asi teda zatím jen střední čechy ale neva..


Ty hele, vemem to z druhý strany.. Co tam vidíš, že je vlastně špatně, že to u nás nejde?

Jinak nic moc proti chlapům v sypači, jak říká wckr, někteří budou taky jelita(jako v každým oboru), ale jak sem tu řek, když těm blbcům nahoře chybí odezva odspod, a tím nemyslím jen "dejte prachy", tak se to nepohne a zákony Rakouska tu netřeba, nepomůžou...


Jen tak pro představu... Dnes dopo, Hollabrun(pro Nord kousek za Znojmem na Vídeň), 0°, sluníčko, nížina, vinice atd., udělali tam za rok a něco obchvat, 2+1 na střídačku, dodělávaj dvě velký parkoviště a maj tam centrálu pro sypače.. asi tak trojgaráž, silo, bagr, zásahový auto, traktor, zkrátka taková naša malá SUSka.. na cestě ze Stockerau na Hatě sem minul 6, slovy šest sypačů, ani náznak sněhu či ledu a solili, dva za sebou, radlice aj naboku(tak techniku maj no).. snad sem nezažil, že by to tam někdy stálo a klouzalo :idea: Vlastně jo, loni? předloni?? Měli tam kolonu 20km v jednom kopečku, a víte proč, protože za tím kopečkem je čára a naši na to nesahli :doh: Tehdá, a psal sem to tu, totálně na Znojemsku zachrápali a v 8:00 teprv lezli do Liazek a nakladačů :wall:

Od kamaráda z J.Hradce mám, že tamní správa nechce platit za údržbu externisty, typicky soukromý traktory s rozmetadlem na hnojivo.. No a pak není technika :idea:

Ten samej v pondělí ráno teď, stál tam na jedničce, ve 3:00 ráno ani stopa projetá v 10cm :roll: V 5:00 to zkusil a sypač potkal až u Bystřice.. Jak je to možný s tolika výstrahama a i kdyby, tak padalo od 22:00 :wall:


Obrázek

Tohle mi poslal než vyjel :doh:



Wckr, to by mě taky zajímalo, proč na to netlačí pojišťovny a tak, dyť to vyjde levnějc ta sůl než stojící dálnice :doh: Jinak se stále ptám, proč v těch LKW nedaj řetězy? Za 15minut odjíždíš byť s jedním a čau.. ne policie nic nedělá a stojíme až to slunko rozpustí :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 09, 2021 7:32 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

V česku je ze silničáři mají minimalizovat následky sněžení ne? Nebo tak nějak je to napsané v zákoně. Pavel to bude vědět. Tak minimalizuji, dělají dle zákona. O sjízdných dálnicích není v zákoně ani řec. Ani ta pojostpvna se nemá o co opřít.
úte úno 09, 2021 7:39 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Já se nikoho nezastávám, jen komentuju, jak to vypadalo u nás a sice jako kdekoliv jinde. Velkej spad a mráz a co s tím naděláš? Každý si doma může udělat malej pokus, vysypte si pytel soli a nechte ho zasněžit.

Pohádky o předsolování v německu stranou, předsoluje se všude, pokud to má smysl. No a v to pondělí naši soláci (po předsolení) začali jezdit po půlnoci (my inerťáci ne, protože nemá cenu jezdi dřív než začne padat) a jezdili a jezdili a stejně v devět ráno silnice jak u Prouzy na fotce.

Boční radlice je u nás nepoužitelná. Tak co dělat teda jinak? Maximální gramáž a radlice pořád dole.

edit: Prouza, ale to je věc města, to je u nás ve Voticích to samý, město má na údržbu jen hmyz a naše nabídky odmítli i když tudy jezdíme na úseky.
BES - běs
úte úno 09, 2021 7:42 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Me zarazi ze treba v nemecku to do takeho hnusu nechaji dojit.vzdyt poruri je ekonomika nemecka.a?a2,pravy led,zbyle dva na hamra tak.kazde krizeni kamiony polamane.mrdaji na to je cele.a zlaty hreb,a38,pwc quefuptplatze.dojel jsem tady totalne vyjety,doslova pokolena snehu,spojler urvany.hasici tahali cisternama auta z rady.postavim se vedle polaka,v mych letech a rika.dojel jsem tu v sobotu.ze vyjedu v nedelu po 24.ted me vytahli.od soboty zaclo snezit,sypac ani jeden neprojel.jinak je utery vecer at vime.bez komentare.
úte úno 09, 2021 8:39 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Nemaj prachy, energiewende, uprchlíci a pak eště ta mediální chřipka :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte úno 09, 2021 9:04 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

toho nakecáte zase ... sněhová bouře v D ..a co ? to jako má bejt na každým kiláku sypák ???? do ruska s váma ..kde je člověk zavátej ve sněhu i dva dny a sníh až k oknu .... :lol: manekýny :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte úno 09, 2021 9:05 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No a nebude to třeba tím, že byl velkej spad a mrzlo?

A může za to Okamura nebo Kalousek?
BES - běs
úte úno 09, 2021 9:11 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Pavel Šebek,, tak půl metru místama je docela dost a -8-10......ne ne a Ťok už taky není ....za to muže jedině Putin :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte úno 09, 2021 9:15 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

60cm mi hlasil hasic ze napadlo u Quefurt.A38.od soboty. Vzal jsem si kybl soli vecer od nej,podsypal hnaci.lopatou upravil zaveje kolem,at nejebu plasty o led,dopiju kafe a jedu do riti.lopatu vozim festovni a hlavne vim jak ji chytnout do ruky na rozdil od 90%truckeru.je to extrem ted.minus 20 pomalu,uvidim jaky bude start,me nove gelovky maji pres pet let:-).zas takovy mraz ale neni jak nezamrznul bufik,hadicka.podle toho se to pozna..
stř úno 10, 2021 3:23 am

balů77
Příspěvky: 25
Registrován: pát črc 24, 2020 5:18 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

S tím Znojemskem souhlasím s prouzem. Znojmo kalamita, nic nejede a raci na rychlostce Holabrun Wien mají vyčištěné i odstavné pruhy a dočišťují nouzová stání. A hlavně i na šoustkách potkáváš Unimogy s radlicí a solničkou. Znojmáci jezdí zásadně bez radlice.
stř úno 10, 2021 8:39 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Balů, ty si odtut? No jako na druhou stranu, jedničku z Hatí na Buďovice a na Pohořelice má na starosti SUSka ve Znojmě, docela marnost, ale teď co bylo to náledí, tak posoleno bylo až až :think:
Znojmo, 2ky, 3ky dělá ASA(FCC teď, bývalý Čištění města Znojma) a tam v klidu.. Maj mraky techniky nový a pluhu se nebojí, což se o susce říct nedá, ale ty jedničky tady, to nemá cenu hrnout, tam jsou 15cm koleje :roll:
Nám vesnici dělá místní, co dělá na vsi správce a máme klid, neděle 2ráno a de sypat.. Když nezaspí nebo nezachlastá :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 10, 2021 10:07 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů