Mýtné v GB, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

spolujezdec - kamarádka při cestě do GB

Příspěvek

Chci se zeptat, jak je to s další osobou, která není řidič a cestuje se mnou do GB? Nikdy jsem se o to nějak nezajímal, ale slyšel jsem, že to není problém. kdyby náhodou chtěla se mnou jet kamarádka tak až vím co a jak. U vyřizování lodního lístku by se asi neměla ukazovat, protože ten je na jednoho, případně dva řidiče, ale u kontroly běženců a pak u anglána by už asi neměl být problém, né. Myslím, že jsem to někde tady už viděl, ale už nevím kde a nevím, jestli to bylo podrobněji popsáno. Díky
pon dub 21, 2014 12:26 am

Uživatelský avatar
Láďa Scania
Příspěvky: 144
Registrován: pát zář 28, 2007 9:01 pm
Bydliště: Brána Sumavy

Příspěvek

Není to žádný problém.Ukazovat ji mužeš normalně všude.Jak si budeš vyzvedávat lístek na parník tak normalne dej její pas nebo obcanku a budes pro ni mít normalne i lístek na jídlo.Manželka se mnou jezdila a vzdy bez problemu. :D
pon dub 21, 2014 7:58 am

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

normálně pojede s tebou v kabině,na lodním lístku ti napíšou jako 2 lidi a hotovo,za 2 osobu nic neplatíš,platí se trajekt jen za kamion.V Anglii akorát bacha na nakl.a vykl.Někde ti nepustí 2 člověka do firmy,ani když je to řidič a musí čekat venku,TATASTEEL třeba.Ale to je jen zřídka.Jinak je to v poho,když jsem vzal sebou moju do Anglie,zrovna jsem dostal železo z tatasteelu a musela na mě čekat ve městě,nakl.trvala 6h.
pon dub 21, 2014 2:33 pm

Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Dík za info, u nakládek to je jasné, že někde dělají problémy, hlavně mi šlo o nalodění, protože jem se bál ať nestvrdne v přístavu :-) To je super, že může být klidně na lístku, myslel jsem si, že se platí i za každou osobu v kamionu. Ale u dvojek se asi třetí osoba u výdeje lístku moc ukazovat nemůže nebo je jim to jedno? Tak ještě jednou díky za radu
pon dub 21, 2014 10:36 pm

dundee
Příspěvky: 21
Registrován: čtv dub 10, 2008 8:35 am

Příspěvek

no já s manželkou v přístavu nemel problém, ale když jsem vzal švagrovou, tak na anglické pasovce v Dunkerque jsem podstupoval pěkný výslech (švagrová neuměla ani slovo) kdo to je, proč, kam a na jak dlouho se mnou jede atd. Nakonec ale ji pustili do anglie
Pak TATA steel Hartlepool, tam ji ochranka vyhodila na déšť a ani ji nenechali čekat na vrátnici, hned vedle je ale TRUCK STOP, kde je příjemná vedoucí.
Když jsem ale o tom problému říkal předákovi na nakládce, tak se divil a nakonec někam volal, přišel s tím, že pokud spolujezdkyně má všechny ochranné pomůcky (helma, boty, brýle, dlouhý oděv) a já jako KONTINENTÁlNÍ řidič ji nahlásím jako asistenta pro jízdu v anglii (kruháky, křižovatky a hlavně couvání na pravou ruku do hal) tak ji prý musí ochranka pustit dovnitř, kvůli bezpečnosti. TATA steel není povinen ti přidělit "závozníka"
pát črc 11, 2014 10:13 pm

Odpovědět

Zpět na „Velká Británie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů