Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

jozine: za 20 tis čistého průmyslová zona, ... za byt dáš 10 tis, a když máš rodinu nebo chceš založit rodinu? To pak raději k Turkovi :doh:
sob led 11, 2020 9:41 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

Nevíme kolik maj bokem na tom turecku :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 11, 2020 10:14 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

V Brně berete jaké miliony?povídej prehanej,raději si sednu ale(jinak tam mám bráchu tak to zas neprezen.....) :D
sob led 11, 2020 10:22 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

já vůbec neobhajuji situaci v Brně..ale z dělnických profesí pokud jsi dobrý automechanik, svářeč, nástrojař, jeřábník tak jseš určitě kolem 30 -35 tis. Kč netto, poptávka je ale v Brně tradičně hlavně po inženýeských profesích (elektrotechnici, konstruktéři, programátoři), tam už je ale platový rozptyl větší. Problém ostravska, karvinska, těšínska je pořád ta skladba profesí (těžký průmysl nebo vyloženě montovny ) k tomu velká nabídka spíše nekvalifikovaných lidí většinou zadlužených. Na brněnsku, břeclavsku, hodonínsku, znojemsku, když už jsi úplný lojza, tak děláš někde u rodiny, gastro, vinařství, malý subdodavatelé pro větší podniky atd. Čili rozdíl není ani tak v penězích jako v sociální situaci a vzdělání těch lidí, kdy nejsou tak tlačeni do toho vzít špatně placenou práci v montovně. Poznáš to tak, že v Brně už tě nakládá ukrajinec nebo rumun podobně jako v Praze nebo Plzni. Jinak nesu z Brna na ostravsku jsem prožil 20 let..ale stačilo.
sob led 11, 2020 10:58 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

Volal jsem na inzerát nejmenovaného jm dopravce.jezdi jen Anglii,vypisuje 30 hrubá a plná dieta.auto ten samý vehicl co mám teď.rekl jsem mu kdo jsem kde jsem byl a nebyl co znám a neznám.rika,můžete nastoupit hned pokud chcete...ptám se a ta mzda teda???on že těch 30,to je superhrubá....(mám tu samou)diety plné tudíž na čáru ven a dom jedeš zadarmo.pak mi říká,jezdíme Leeds,jak udělá řidič 3 má 45 cca,15 za tocku cca.brutalne se řeší Mýto(takže spodem na Tábor,pak Folmava)a to hodnocení jízdy podle dynafletu.slusne jsem poděkoval a rozloučil se.Ja když udělám 3 Coventry za měsíc které je blíže,mám 50,se vším všudy.Spotreba se řeší jen naoko,sám se snažím jezdit eko,body za jízdu nemají žádný vliv na mul plat.Takze tak nějak.
sob led 11, 2020 11:21 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

ale tak dopravce neřeš, já se bavím o těch ostatních zaměstnání v regionu, denně z talíře, klasická postel s matrací:)
sob led 11, 2020 11:31 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

Horníci jsou v prd to je fakt,ale taky je fakt že si pamatuji dobu co si cigára stovkou zapalovali...ostatní profese nevím,řidič busu denně doma 25,prodavačky Lidl atd to je asi stejně všude,ryto je být dnes zedník atd,lidem se nechce dělat ručně.to o tom dopravci jsem napsal proto abys nevěřil tomu že tady jezdíme za hrst rýže jak si myslíš,naopak Sm má silnou kamionu,mraky fabrik a řidič pokud něco umí si může vybírat vezmou ho všude.
sob led 11, 2020 2:15 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

Tak to se nedá říct o jihu.. tady ti eště před pěti lety dali 20 za vnitro a 25-30 za unii :roll: Znojmo máme zabitý ale najde se občas někdo..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 11, 2020 2:40 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

taky je důležitý si říct, že pro zaměstnavatele seš zajímavej pouze pokud jseš ochotnej v práci být déle než 8 hod denně, spíše 12 a více..což už se za volantem bere jako automatika.
Takže borci u mašin co běžně berou 150-250/hod valí přesčasy v hodinovce..takže i v dělnické profesi v Brně odcházíš na pásce 40-45 tis netto. Prostě seš otrok systému hypo a tak..ale na ostravsku co jsem se bavil s klukama tak akorát n vánoce premie +10 tis. jinak jedou furt svých 20-25...ovšem kromě Hundai, tam si prý na karosárně vydělají i 35 tis. (ti co to vydrží)..rekord tam prý drží ženská věk okolo 55-ti..ta už je tam od otevření.
sob led 11, 2020 3:03 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

Jj v Brně samej milionář 45 netto a proto přece nedošel do Prahy az :) já mám práci jako hobby,platí mě normal,tak nic neřeším.vsude chleba i dvou kurkach.kdyby mi náhodou volál ten borec jak vy tam říkáte každému že mám nastoupit na tu Anglii mu řeknu že jsem šel do Kolbenky k lisu za 45 čistá snad mě pochopí.
sob led 11, 2020 5:48 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

šak jasně, já jezdím z toho samého důvodu, bo jak vidím vrátnicu a vysoké stropy v hale tak dostávám kopřivku :doh: jinak jsou firmy, kde se doslova závodí kdo víc svaří, naohýbá plechů a tak..taky záleží jestli jsi na svým nebo platíš hypo atd..to se jinak pak dělá. To si musí každý sám rozhodnout jak se dopracuje k blahobytu a spokojenosti..ale i cesta je cíl :)
sob led 11, 2020 7:04 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

Přijeli machři naložit kulatinu do kontejnerů, rovný plac, ale nakydalo asi 5 cm. Tak jim to klouzalo pod slickama. Naštěstí tam byl traktor na potažení. Machr stojí před svým kamionem (4x2), který má na kabině ochranný rám jak australský kangarooborec, rozhazuje rukama a řve, "...kam mám jako zaháknout to lano, se tam nedostanu, ...bych to musel celý oddělat, abych se dostal k tažnýmu oku..."
čtv úno 06, 2020 8:16 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

Zase nemaj řeťěz, ale tady se toho sešlo víc :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv úno 06, 2020 9:11 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

Já jsem spíš nepochopil, proč si přidělá na kabinu tu trubkovou šílenost (nebyl to lesní speciál, normální scania 4x2) a pak se rozčiluje, že se nedostane k tažným bodům. Traktor ho musel postrčit zezadu. Na D8 by stál 2 dny :)
čtv úno 06, 2020 10:11 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Truckerske ,,kidy,,

Příspěvek

Neska mi zas jeden říká, já jezdím spát až na rampu, jinak to nevychytám, přetáhnu výkon a devítka v prd*li, a co pak celej tejden s tou poslední :doh:
Nechal sem ho bejt, bo na to nemám sílu, kdo ví co by si třeba pomyslel, kdybych mu vykládal aj o dělený pauze 3+9=11 a že to tak může sekat celej tejde...

Kdy se to naučíte, že devítky 3?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 07, 2020 11:30 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 9 hostů