Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Ale sance kontroly mensi ;] v Praze nez na vesnici.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
sob říj 11, 2014 7:09 pm

sob říj 11, 2014 10:17 pm

cestovatel110
Příspěvky: 445
Registrován: ned úno 14, 2010 7:06 am
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

To jsi mě nepotěšil,článkem od nákýho pisálka :roll: .Měl jsem za 4 roky 3 kontroly,naštěstí vše v cajkua o tom to přeci vubec není-i když pro někoho jo,spoléhat na to ,že se někomu vyhne kontrola.
sob říj 11, 2014 10:52 pm

delivio

Příspěvek

Čím chceš potěšit? Nevím.Všichni to víme, jak systém funguje v otázce mezd a optimalizací ( dnes se tomu tak říká) daní.Od nového roku dostanete další dárek od finanční správy a děláte si to sami stejně jako my řidiči.Já zase nemám důvod přispívat svojí částkou pro stát tomu kdo se jej snaží obejít a za pár měsíců natahuje ruku.Platit jak máš a za zisk si kup te třeba jachtu Eclipse. To je mi fuk.
Dopravci dostali odpustek od státu ve formě slevy za 158Mil a to je klid...hlavně, že se musí platit od km a fa.Nemusí.Je umění si přiznat, že poctivě to neumí, ale chtějí spolehlivé a poctivé řidiče.Tak nechápu proč by řidiči takové nemohli taky dojit.
Uznatelné výdaje(náklady) nejsou žádné km, ani % faktury, ale..... a to zná každý školák střední ekonomické školy. Už řadu let si raději odvádím daně sám.Je to lepší.
ned říj 12, 2014 12:00 am

delivio

Příspěvek

http://www.danarionline.cz/archiv/dokum ... sue%3D1I55

najděte ty kilometrové sazby a procenta .Když mi tu zmínku, nebo popis odpočtu kilometrů najdete budu rád.Bude vám na to stačit rok,nebo chcete dva?

http://www.danarionline.cz/archiv/dokum ... ndex%3D612

Daňově uznatelné výdaje.....kde máte kilometry jako uznatelný výdej?
http://www.danarionline.cz/archiv/dokum ... index%3D61
Vyhláška MF pro současný rok........taky tam není žádný kilometr vyznačen
http://www.mfcr.cz/cs/legislativa/cestovni-nahrady

a už prosím vás nepiště o kilometrech a % z faktur, že je normální takovým způsobem platit řidiče.Neučte lidi něco, co není pravda.vykazujete zcela něco jiného.Jinak by s vámi vyběhl každý berňák.
pon říj 13, 2014 10:09 am

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

Mě je celkem jedno jestli mě budou platit z %,km ,diet ,motohodin nebo z toho jak mám umyté nohy,důležité kolik to bude v korunách při zachování rozumného poměru odvedená práce/příchozí suma na účet.
,Ten poměr u mého zaměstnavatele je zatím dobrý ,k ostatním vedlejším okolnostem jako je zázemí,jednání a podobné věci nemám připomínky tak je mě ukradené jak si to v účtárně vykazují.
Řidič by měl být placen za odvedenou práci,tedy řízení auta ,nakládky ,vykládky a pod. Proč by měl být placen za pobyt v jiném státě mě zůstává utajeno. Já vím ,diety...:-) na to já kašlu ,žijeme v Evropě,v podstatě jednom státě a hrát si na nějaké diety je podle mě blbost.
Takže když budu jezdit trasu Břeclav -Teplice tak bych měl za to mít řekněme 20000kč a když budu jezdit Břeclav-Linec tak bych měl brát 40000?
A proč proboha ,to je ta trasa do Lince o tolik náročnější? Já bych řekl že naopak ,do těch Teplic se nadřu rozhodně více.
Asi tu nesklidím s tímto názorem moc ovací ale já to prostě tak cítím.
pon říj 13, 2014 8:23 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

.

Příspěvek

Rendos ja mam nekdy pocit ze prace versus vyse vyplaty za km nekdy neni umerna....ale Ty to mas asi jinak.
pon říj 13, 2014 9:33 pm

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

mmartinzjm: Tomu nerozumím,podle tebe je těch 2,60 za km na 12tuně málo? Nebo chceš víc než je teď těch 2000 kč za víkend?
Právě plat za km nejvíce odpovídá odvedené práci ale můžeš mě zkusit přesvědčit o opaku.
Tak víc peněz se vždy hodí ale jsem realista.
pon říj 13, 2014 10:07 pm

RADO71

rendos

Příspěvek

Na Tvůj názor je tolik argumentů,že se to ani nechce na mobilu vypisovat.
pon říj 13, 2014 10:26 pm

kvas
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 27, 2013 3:48 pm
Bydliště: Jížní Morava

Příspěvek

Rendos, až dlůhodobě omarodíš, tak si vzpomeň cos tu napsal za blbost a lišti sa zato
zásadně piju domácí slivovicu - doporučujů čtyři lékaři ze tří
úte říj 14, 2014 7:29 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

No..... na tohle se nedá napsat ..... Nic
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte říj 14, 2014 7:43 am

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Koukám,že historie se neustále opakuje :( .V devadesátých letech řidiči některých firem sami požadovali přechod z denní diety na kilometrovou,protože jezdili krásné fůry a celonakládky,kde najezdili hromadu kilometru.Potom najednou někdo podlezl ceny,přišli o kšeft a začalo se jezdit sběráky,stát v zahraničí několik dní,čekat na práci a krátké přepravy.Do toho krize a neochota šéfa platit zadarmo stání o víkendu,když auto nevydělává.A vždy se najde umělec,který to opět obhajuje.
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
úte říj 14, 2014 10:03 am

delivio

Příspěvek

Když se z porušování stane pravidlo je to těžké vrátit do normálního stavu. Prakticky se to už nikdy nestane.Rozmělní se normy a pravidla do takových rozměrů, že bude zcela běžné využívat slabších jedinců, nebo své silnější pozice ve svůj prospěch.Prakticky to tak funguje i v běžném životě( viz třeba dnes ve Ždáru).Vidíte to a popisujete dnes a denně.
rendos napsal pravdu z pohledu řady řidičů v prvních dvou odstavcích a je stejně drsný jako na předchozí stránce popisu od dopravce.
úte říj 14, 2014 11:53 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Může mi někdo rozumně, logicky vysvětlit - proč já, jako řidič. Bych měl živit cizí parchanty a rodinu??!! Já, potřebuji živit svou rodinu a své děti.
Tak sakra proč být placen od Km či nějaké debilní %. Vždyť to jako řidič, nejsem schopen ovlivnit (%, či nájezd Km). Pokud budu jezdit "zkratkami", tak dostanu po ušách a oprávněně.
Tedy zase další prznitel ... Proboha proč!!! Za co!! Ten zloděj co tě platí - tě okrádá! Vždyť to vykazuje finančáku jako že všechny platí v dietách a ještě všem dává 100% diet. Tedy okrádá mne, stát. A to, to je jako normální jo?! Normální tedy po přeložení tvé mluvy redosi je krást a okrádat druhé. Moooc hezký ... :wall: :wall:
To je prostě na facku!

Později, jak budeš starší - onemocníš, úraz či "důchod" ano důchod. Tak půjdeš o žebrácké holi, a my všichni. Kvůli takovým jako jsi ty, co na to přistupují.
Tvůj plat, je jen a pouze částka co je zdanitelná - tedy základ (prémie, příplatky za přesčas, práci v noci a pohotovost nemáš že?). Zbytek se nezapočítává - co dostaneš bokem. Prosím, zopakuj si matematiku 3. a 4. třídy základní školy a pak nám tady napiš, kolik ti to vychází. Ano?
Tak mne vytočit!!
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
úte říj 14, 2014 12:48 pm

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

Netopejr: hlavně v klidu,mám vše na pásce,plat i diety ,vše na účet najednou a ve výplatní den. Jen se mi to nepočítá podle toho jestli jsem v Brně nebo Berlíně ale kolik najedu km a přepočítá se to na diety.
O můj důchod neměj strach o ten se postarám sám ,to co bych dal státu na daních tak si dávám bokem. Umíš si spočítat kolik by jsem musel já i firma zaplatit na daních z platu 35000 čistého? Až to zjistíš tak pak se zamysli nad tím která firma by to u nás přežila.
V tomto státě totiž doposud nemělo moc smysl daně platit protože končily většinou v na účtech kmotrů v Monaku či jinde, nebo v sociálních dávkách našich indiánů,opilců,feťáků a gamblerů.
Jinak podle mě jsi tak trochu naiva ,takový skoro Mirek Dušín. :D
Moc ti přej aby jsi našel slušnou firmu která ti dá tolik co si přeješ a vše řádně zdaněno,pracovat budeš podle zákoníku práce a budeš si do toho počítat i cestu do práce...
Mě si teda nevytočil,spíše je mě tě líto.

:sleepy:
úte říj 14, 2014 7:15 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host