Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
mlikar
Příspěvky: 24
Registrován: ned dub 09, 2017 12:41 am

Re: AETR

Příspěvek

153 dekuji Vam za vycerpavajici info, spz privesu me pobavily :D
Jen mi stale vrta v hlave tachograf na kolecka v novym aute.

Prouza, jansky ale i hlw. S fotkama to je docela problem, je na ne embargo, lidi jsou dnes nejaky paranoidni, ale to je jinej pribeh. :D Proberem to nekdy u tebe v tematu, sem to nepatri.
pát čer 24, 2022 6:41 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: AETR

Příspěvek

Tak jsem v pátek vyslechl rozhovor vodiča s dispečerem. V pátek odpoledne v 15.00hod v Praze na nakládce. Slovenský kamion slovenský vodič. "Tak mě naloži dnes. Vyndám kartu a naložím to na OUT, a ve 2.00hod vyjedu. Ale potřebuji aby mi někdo přivezl kartu aby jsem to dojel. (z toho jsem asi pochopil, že do 90tky mu moc nezbyde) Rano je malá pravděpodobnost že mě policie chytí." :) :) :)
Na jednu stranu měl pravdu,že ho chytí, ale zajímalo by mě jak by vysvětloval,když by ho chytili, že v čechách sehnal někoho kdo jezdí za něj na OUT. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon srp 08, 2022 8:07 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

Úplná kokotina co udělal ten kolega.kazdy policajt ho dostane .měsíc aby jedil kanalama.nedej bože do polska.k tě praze.spoluzak si koupil triosak slípka 580 a hlavně analog,starý krám z Dánska.chtel to má to.prahu jezdí zásadně zákazem přes barandak.usetrena 30 km....no a ve dvě ráno ho na tom place pod kopcem policajti. Hodinu to obcházel druhy se hrabal v kolečkách zpětné.dojde po hodine a říká mu vám tady chybí 5 minut pauza máte jen 40 minut.on že ne ,bla bla on že jo bla bla.dall to pod lupou a fakt.takze pokuta.on že nemá.tak správní řízení mu došlo na 50000kc:-)
čtv srp 11, 2022 6:23 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

2. gumená 561

Příspěvek

na predchádzajúcej stránke som písal o gumenej 561, ktorú si štáty EÚ naťahujú ako sa im páči. Je málo šoférov? 561 natiahnu, predľžia povolenú jazdu a skrátia šoférom pauzy. Problém skončí, politici 561 vrátia do pôvodných rozmerov a šoférov zase začnú jebať a pokutovať za minutové porušenia a začnú im kázať o bezpečnosti a dôležitosti neporušovania 561.

Šoféri sú ticho, nevadí im to, časť z nich by dokonca predľženú 561 (na furt) uvítala. Tých šoférov spoznáte ľahko, najjednoduchšie sú odhalitelný pri tankovaní. CCCP vodiči a väčšina východoeurópanov vždy tankuje 15 min a viacej. Je jedno aké množstvo nafty nalejú do nádrže, vždy to trva 15 min a viac.

na gumenú 561 je jediná odpoveď, citujem Martina440.

seru na ně .... řidič, či vodič může ,ale nemusí dělat 9-10/13-15. může , když chce ..nešlo by to ? ne nešlo a už mě neser a s tim mi vubec neobtěžuj

Poliaci si zase (do konca budúceho mesiaca) 561 natiahli. Predľženie jazdy zo 4,5 na 5,5 hodín je mierne povedané zaujímavé.
ned srp 14, 2022 10:31 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

2.gumená 561

Příspěvek

tu je celý preklad článku zo 40ton, kde sa o novej poľskej výnimke z 561 píše
--------------------------------------------
https://40ton.net/nowe-normy-czasu-prac ... cej-jazdy/
Od dnešního dne až do konce září budou řidiči nákladních automobilů v Polsku pracovat v prodloužené pracovní době. Ministerstvo infrastruktury v této souvislosti právě oznámilo výjimečná nařízení, která vysvětluje obavami o zachování plynulosti dodávek do země.

Odchylka od norem je obsažena v oznámení ministra infrastruktury, které je ke stažení na tomto odkazu. Podle tohoto dokumentu se v Polsku od 12. srpna do 30. září na řidiče nákladních vozidel vztahují následující výjimky:

prodloužení maximální přípustné denní doby řízení z 9 hodin na 11 hodin (odchylka od čl. 6 odst. 1 nařízení (ES) č. 561/2006);
Prodloužení maximální přípustné týdenní doby řízení z 56 hodin na maximálně 60 hodin (odchylka od čl. 6 odst. 2 výše uvedeného nařízení);
Prodloužení maximální přípustné dvoutýdenní doby řízení z 90 hodin na maximálně 96 hodin (odchylka od čl. 6 odst. 3 výše uvedeného nařízení);
Prodloužení maximální doby řízení, po které je vyžadována přestávka 45 minut, ze 4 hodin a 30 minut na 5 hodin a 30 minut (odchylka od článku 7 výše uvedeného nařízení);
možnost pravidelného týdenního odpočinku řidiče ve vozidle za předpokladu, že je vybaveno vhodným lůžkem pro spaní pro každého řidiče a že stojí (odchylka od čl. 8 odst. 8 výše uvedeného nařízení).
Výše uvedená pravidla platí na území Polska, ve vnitrostátní i mezinárodní dopravě, pro tuzemské i zahraniční řidiče. Důležité také je, aby řidič, který využije výjimku, ji ručně popsal na záznamovém listu nebo na výtisku z tachografu. Je třeba poukázat například na Oznámení ministra infrastruktury ze dne 10. srpna 2022 nebo na Monitor Polski bod 789. Pokud se jezdí do zahraničí, je třeba poukázat také na nařízení (ES) č. 561/2006, čl. 14 odst. 1. Zde najdete ustanovení, které umožňuje jednotlivým zemím EU zavést dočasné výjimky z norem pracovní doby.

Proč bylo rozhodnuto o těchto pravidlech? Ministerstvo infrastruktury to vysvětluje poněkud záhadným způsobem, a sice: rozhodnutí o jejich zavedení bylo učiněno v souvislosti s mimořádnou situací způsobenou válkou na Ukrajině, balíčkem sankcí Evropské unie vůči Rusku a Bělorusku a potřebou zachovat plynulost dodávek zboží.

A pak je tu strohé prohlášení v oznámení, které zní: "Uplatňování dočasných odchylek nesmí vést ke zhoršení pracovních podmínek řidičů a úrovně bezpečnosti silničního provozu. Takže důrazně řečeno: týdenní doba řízení, a to ani nepočítáme ostatní činnosti, má být nyní o 50 procent vyšší než u polského řidiče na plný úvazek, ale nesmí to vést ke zhoršení pracovních podmínek. To zní rozumně 😉
ned srp 14, 2022 10:33 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

Zkus tankovat ve Španělsku na ,,postel,,tzv na pauzu 15 minut.hodne štěstí přeji.ja žádné stabilky automotive do Španělska sice nejezdim ale v loni mě vysel jeden policajt na spiglu u tankování a podruhé u ručního mytí,to jsem se nudil v sobotu a myl si sám auto na tě wapcce co tam hodíš éčka a myjes.vzdy je zajímalo jen to zda tam mám kladiva.o nakladkach se vůbec nebavím.
ned srp 14, 2022 6:28 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: AETR

Příspěvek

15 minut udělá u tankování 99% lidi. Na IDS Irun, worgl atd je security a hlídá abys natankoval a vypadl. V noci když tam security není, tak tam stojis jak cyp než ten pre tebou natankuje. Já nikdy nezažil ze by nějakéj policajt něco picoval na můj “aetr”. To jest kladiva výjimečně, ráno někdy minutu, nekdy pět, nekdy vůbec. Za rychlost nikdy. Pro mě je většina těch truckerskych příběhu června knihovna….. a nerad to i poslouchám.
pon srp 15, 2022 3:40 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: AETR

Příspěvek

asi to taky patří mezi truckerske kidy, ale jeden mi v Kralupech říkal že zásadně se musí se zbytkacem, tedy každé ráno kdy jede do práce, vlézt mezi 5 až 7 h ranní, to prý benga předávají směnu, a tedy je nulová pravděpodobnost kontroly😱
pon srp 15, 2022 5:59 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

V překladu to znamená že jezdíš měsíc bez kladiv v tachografu?tvé kontroli jsou úplně benevolentní.hned za čárou mi Polák běžné bere vážný lístek z Liberty Ostrava a čumí kdy jsem najel na váhu do haly kdy nakládal časi tam má.mas stesti na lajdácky kontroly to je celé.
úte srp 16, 2022 5:21 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: AETR

Příspěvek

wckr píše:
pon srp 15, 2022 3:40 pm
To jest kladiva výjimečně, ráno někdy minutu, nekdy pět, nekdy vůbec.
přesně tak, mám to stejně a dycky pohoda, jen tytyty za rychlost občas :mrgreen: tím ale netvrdím, že nemůžou být místa a caiti, jak píše Joža
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte srp 16, 2022 6:52 pm

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: AETR

Příspěvek

Kladiva v tachografu..? Přijdu na šichtu, karta je v tacho, bo ji nevytahuju, startnu a jedu, postel se přepne na volant. Asi bych měl předtím přepnout chvíli na kladívka, jako že příprava na jízdu ? Nikdy jsem ani nezadával na konci směny : cílová země CZ, na začátku : výchozí země CZ. Občas jezdím na otočku ven, tak co to zavedli, na hranici přepínám na zemi do které vjíždím. Letos na jaře v Německu na bundesce polizei, stop a kontrola. Stáhli kartu i tacho a za půl hodiny mě pozvali do té svojí dodávky. Jasně, moje blbost, vím, na bundesce se má jet 60 a né 84...No a to přepínání, na hranicích sice přepínám, ale výchozí a cílovou zemi tam nemám. Takže rychlost posílají na úřad v tom okrese, kde byla ta bundeska, zadávání v tacho na BAG. Po třech měsících přišel z úřadu účet na 170 €, po pěti měsících z BAG na dalších 100 €, že prý jsem v posledních 28 dnech před kontrolou třikrát přepnul na hranicích D, ale ani jednou jsem neměl výchozí a cílovou zemi. Sice jsem cyp a dobře mi tak, ale stejně si myslím, že to ti zasraní skopčáci přehnali.
úte srp 16, 2022 10:46 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: AETR

Příspěvek

Kladiva tam obcas jsou. Treba nalozim a jdu s papirama, tak tam mrdnu kladiva na 5,10 minut. Rano jak kdy. To co pises by mohl studovat jak chce. Ale tezko ti bude na místě dokazovat že jsi to manualně nakladal, kurtoval ty. Jeho kecy jedna paní povidala, že to tam chodí tak a tak, si muže zkouset na domácí. Nemáš dukaz, vyliž mi prdel. Tečka.
stř srp 17, 2022 9:47 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

Nemusím se dohadovat vážný lístek jasně ukazuje vjezd výjezd.tecka.tech dvacet kurtů ti tam nenatahli vázací určitě.naavic jak dám kladiva mám další 100kc na hodinu navíc.jsou někteří co i na kladivech spí:-),pak volají půl firmě co mají dělat.je to jen způsob jak vytáhnout peníze z řídícu auta mají dnes všichni nová,do pauzy se téměř každý trefí,tak hledají toto.do Polska asi nejezdís tak té to nemísí vůbec zajímat přece.
stř srp 17, 2022 5:19 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

Pamatuješ ty legendární kidy nekde z aurachu v sobotu?tzv . víkend,truckeri se předháněli zda mají 410 nebo 430,vše jelo jak cyp.dosel třetí nejstarší a říká,zastavila me bageta (bag)poslal jsem ho do píce na schodech a jel do píce hned.....
stř srp 17, 2022 6:32 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: AETR

Příspěvek

to wckr: No tak pauza na Drahelčicích a Rudné je specialita vaší firmy. A když tam někdo cizí udělá to samé, tak se mohou tvý kolegové posrat. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv srp 18, 2022 5:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů