Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: AETR

Příspěvek

Já natočím, popojedu, jdu si umyt ruce, napišu si to a odjíždím. A jsem ten co se může posrat. Uplně normální je že to borec nechá ve stojanu a jde pro kafe a párek v rohliku. A je jedno z které firmy.
čtv srp 18, 2022 8:29 pm

Prouza88
Příspěvky: 6762
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: AETR

Příspěvek

To dělaj kokoti napříč spektrem..

My teď máme malý pumpy ale eště u Augustina sme jezdili ty naše IDSky a já nevim kerý, něco jak ONO u nás a tam si dojel, 5 stojanů, 10 aut a stál si tam hodinu, pak si došel na řadu, nádrž na 1200, AdBlue na nule, topení taky, frigo taky a za 15minut sem byl pryč..
Proč? Protože nejsu kokot, dám tam 4hadice pomale z každý strany, platba přímo ve stojanu, kafe si koupim než cvaknou pistole a jedu..
Jenže já, tahoun, no :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv srp 18, 2022 9:37 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

Taky ty tvé nádrže zgychane od nafty to je legendární.vzdy jsem uvažoval nad tím jak to trucker dokázal.tak už to vím.
pát srp 19, 2022 8:05 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: AETR

Příspěvek

Hoši dotaz.
V pondělí jedu pro funglovku do Polska - auto je nepřihlášený jenom na převozkách. Můžu/musím jet jen v OUT a s kartou či bez?
Další věc je že nevím, jak to je s cestou tam - přesněji řečeno správně bych na kartu měl pak doplnit cca 8h práce a pak tzn, že můžu jet zpět nákladákem max 5h (či 7h) a pak dělat DO?

Samozřejmě bych nejradši jel v OUT bez karty, neřešil kraviny a byl co nejdřív doma
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob kvě 13, 2023 4:49 pm

Prouza88
Příspěvky: 6762
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: AETR

Příspěvek

Dostaneš firemní převozky? Tak je tam dáš, k nim je mýto, do sešitku to zapíšeš a jedeš, nikam nic nestrkáš, není to registrovaný v tachu, žádnej out, nic 8) Jestli máš jejich, ták to nevim, asi podobně s tym, že budeš mít papíry od auta..

Cestu tam neřeš, ikdybys jel na sebe, z5 jedeš na převozkách a mužeš jet jak chceš, skoro :wink:

Pak se pochlub cos dostal za káru, a chceme to do detailu :)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob kvě 13, 2023 5:19 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: AETR

Příspěvek

Není to tak dávno, co jsem vezl z Polska nový osobák. Měl jsem PL převozní číslo s platností na 30 dní. Za to jsem platil 220 PLN. Musel jsem zaplatit povinné ručení na 30 dní, to stálo 34 PLN (osobní auto). Pomohl mně to vyřídit prodejce auta.
A samozřejmě na to číslo musíš udělat telefonem mýto.
Tachografu si nevšímej, není v provozu, poprvé ho použiješ až po kalibraci. Já bych asi psal jízdu na druhou stranu prázdného výtisku, nebo na prázdné kolečko, téměř všude (nejen) na hranicích řádí ITD, tak aby nebyl problém. Samozřejmě tu jízdu zapíšeš, tak jak potřebuješ, i kdybys to měl 3x přepsat a to předchozí zahodit.
Technický průkaz pravděpodobně nedostaneš, ale měl by jsi dostat tzv. COC list, který ten techničák nahrazuje a jsou v něm uvedeny údaje o vozidle a na základě toho to pak tady přihlásíš. Po mně chtěli tady evidenční kontrolu a když jsem jí udělal, tak už papír po mně nikdo nechtěl. Možná jsem ji dělal zbytečně.
sob kvě 13, 2023 6:33 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: AETR

Příspěvek

Tak nějak jsem myslel a doufal, že to tak je... Tak super. Díky :-)
V podstatě to samý co mám teď, jenom novej model FMX, na místo FM. No a dlouhá kabina s postelí.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob kvě 13, 2023 7:32 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

Tak mám konečně výtisk po roce asi.letos žádný.vloni 4h31.A dnes rovnou 10h17.vykon ok.pauzy taky jel jsem na tři.i do 13 h výkonu jsem se vlezl.dojel na firmu k nám vytáhl kartu .natocim 45h na víkend Švédsko asi
stř čer 21, 2023 5:35 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: AETR

Příspěvek

Dá se někde nastavit, aby se nevypínalo rádio? Typicky jsem v autě, chcíplo... A rádio se vypne. Musím mít natrvrdo zapnutý zapalování, což mi přijde dost debilní?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv čer 29, 2023 8:48 pm

Prouza88
Příspěvky: 6762
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: AETR

Příspěvek

Tak sice seš tu špatně ale budiš, buď nechat v servise předělat a nebo nevypinej kliček jak kůň nadoraz ale jen to o polohu chcípni :wink:


A když už sem tu..

Včera problem.. začal sem v 7:00, odpo sem si nachystal 15minut dělenou v Blansku a hurá na pilu.. Dojedu do Lukavce, hned pauza, odkurtuju, složim, zametu a koukám 22m :think: Tak sem natřikrát naskákal ke kanclu, vemu papíry a furt dvě minuty, tak sem počkal.. Naskočilo tam 30 a já vypálil na Znojmo.. Po hodině jízdy ve Stonařově mi tacho hlásilo 4:15odjeto :doh: Jak to???
No dorval sem to do Buďovic a tam 4:30.. Než bych udělal 30, byl bych skoro po výkonu, a než bych natočil 11ku tak bych byl zas v sobotnim zákazu a to nechceš dojet dom v sobotu po obědě.. Tak sem jel durch, 4:59 :mrgreen:
No listek sem vyjel ale to už sem lezl z auta, bo se hnala bouřka a já jel na skůtru, tak to pak prozkoumám co je na lístku a proč mi to sebralo pauzu..
Horší co vymyslet :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob črc 01, 2023 11:03 am

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: AETR

Příspěvek

Tam napiš kdy ta pauza byla a že nevíš proč tachograf vyhodil že pauza nebyla... + info o dojetí domů na pauzu. To napíšu vždy. Tuhle jsem cukal přes ucpaný Náchod, páč tam byla nehoda. Takže mi to nedalo. Tak jsem dojel, stejně tam není kde udělat pauzu. Tak výtisk a info že jsem dojel na na denní pauzu do místa bydliště + na trase náchod - trvalé bydliště není žádné parkoviště kde udělat pauzu. Měl jsem to domů cca 20km.
Ale nejkurioznější výtisk jsem asi měl, když už ani nevím jak, ale nějak se mi podařilo tachograf přepnout na trajekt. Nojo, ale ono to nejde už přepnout zpátky a odpočítává to dvě hodiny. Tak jsem jezdil na lodičku. Po šichtě jsem si udělal výtisk, že tachograf sice omylem plul na trajektu, ale já jezdil po asfaltu :lol: :mrgreen:
sob črc 01, 2023 6:38 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

Protože těch prvních 15 minut ti to nečetlo.jsi cyp.ja vždy dělem 16.podle tacho ne ten displej a dělám vzzdy 31.nikdy se nestalo aby to nesecetl.jak e6fh500 nebo tu ten nesmysl.i save.davej si na to bacha .v cz to okecas .v Polsku to mášza 1200 zl.jizda bez pauzy
pon črc 03, 2023 6:36 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: AETR

Příspěvek

Dejto raději do ..truckerske kidy.
Volvu to je přece úplně jedno zda taha plachtu či sklípku.udelej třeba pauzu 44 minut jen a dívej se co ti to bude psát.Pokud to teda vnímáš
čtv črc 06, 2023 8:37 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů