Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Stipl
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 17, 2007 6:16 pm

Nadměrné náklady

Příspěvek

Lidi zdravím všem tatrám a liazkám čest.Měl jsem takový nápad. Bydlím v severní moravě blízko frýdku místku a chtěl jsem založit firmu autodopravu na nadměrné náklady. Chtěl jsem si pořídit Tatru 813 pro začátek a nějaký podvalník se kterým bych převážel bagry nákladáky tanky pilíře a pdobně. Jenomže tedkom mi každý říká že tatra má svoje nejlepší léta za sebou a že bych ji měl přenechat nejbližšímu sboru dobrovolných hasičů a jít na pracák. Jenomže já si myslím že Tatra je pro začátek v celku dobré východisko.Díly jsou levné dají se sehnat a spravit to umí hodně známých ale nejhorší bude asi spotřeba. elektronicky odměřované palivo to má menši spotřebu to je jasný. jenomže sehnat takovýho MB nebo mana nebo iveco scaniu nebo něco takého to bych musel brát půjčku jak svina. A tedkom zní moje otázka- vyplatí se vubec jezdit pro nadměr?a kolik mě bude stát všechno to pojištění a vyřizování? a jaký mám chyby v mý představě?dík za všechno lidi
sob zář 15, 2007 8:52 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ahoj tak nevím co mám k tomu říct.Pokud ti to bude vynášet tak do toho jdi,hlavně musíš mít zakázky.Nejsou na to nějaký povolení na nadměr atd.. ? Není to sranda něco převážet,naplánovat to,vybrat trasu a jet.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
sob zář 15, 2007 10:09 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

hele jezdil sem schwertransport 6 let začinal sem za komanču -nevim jak u Vás tam (kde bydliš ) ale dneska s nějakou tatrou a šedesátkou podvalníkem se asi nikde nechytneš -nechci tě odrazovat ale těžká taky obnáší -povolení trasy -doprovod a pod. a navíc trh je obsazenej firmama jako je Nosretti -ostrava Rádl-plzen( byvala ČSAD plzen-sever tam sem dělal) APP-Plzen a další takže začínat sám?????????????
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob zář 15, 2007 10:14 pm

Stipl
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 17, 2007 6:16 pm

No právě

Příspěvek

Právě o tom přemýšlím takže to je asi dost blbý s tou tatrou no nic budu hledat něco jinýho chtěl jsem založit to co tu nikde není a co dopravci a stavebníci potřebujou ještě se pobavím s pár kolegy s branže a uvidím jak to dopadne.Chtěl jsem jít dělat i do lesa jako že bych tahal dlouhý kmeny a tak jenomže to má všechno pochytaný Lesostavby májí tolik aut že některý i stojí na placu. Ale dík za všechno!
ned zář 16, 2007 10:48 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

neni za co jestli máš nějaký známí který si třeba nechaj odvezt stavební mašiny a pod. -nevim stačil by ti tříosák jumbo (myslim návěs sníženej s nájezdama do 30 tun ) a nějakej ten kůň třeba starší -chce to znát trh z jedný přepravy týdně to asi nepůjde -nevim ale přeji štěstí
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 16, 2007 9:40 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

martin440:tak u nás je Skanska a nebo DieselTransport Olomouc jestli znáš.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
pon zář 17, 2007 8:18 pm

Návštěvník

Příspěvek

No nic tak asi stejně koupim tu tatru ale asi prvně začnu jezdit pod známým ten mi bude dávat kšeft ohledně nadměru jinak budu vozit asi něco co prostě zaprářhnu za svou 813.ale ještě uvidím jinak lidi za všechno dík!
úte zář 18, 2007 6:39 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Taaak, mám tu jeden konkrétní dotaz k tématu nadrozměru.
Máme v Holandsku velkej novej podvál, kterej se musí dostat po ose do Liberce. Kde a u koho se vyřizujou nějaký povolení pro průjezd Německem...apod.? Máte někdo konkrétní kontakty?
úte zář 18, 2007 6:41 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A co vlak ?To by něšlo ?
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
úte zář 18, 2007 8:43 pm

jog!n
Příspěvky: 731
Registrován: sob bře 25, 2006 5:54 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

zkus se zeptat treba tady http://www.heavytrans.cz/
Na přechodu pro chodce, drtí TATRA důchodce. Důchodce se vrtí, ale tatra drtí :D
http://kontejnery.ic.cz
úte zář 18, 2007 9:59 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

david píše:Taaak, mám tu jeden konkrétní dotaz k tématu nadrozměru.
Máme v Holandsku velkej novej podvál, kterej se musí dostat po ose do Liberce. Kde a u koho se vyřizujou nějaký povolení pro průjezd Německem...apod.? Máte někdo konkrétní kontakty?
najdi si rádl těžká doprava plzen ten Ti určitě poradí nebo to zajistí -za "mejch" času se žádalo o povolení u schenkra nebo u sanary ale ti to zařizují většinou na nějakym zemskym bundes uřadě -něco jako odbor dopravy a samozřejmě se za to platí jinak nevim
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř zář 19, 2007 10:47 pm

Helena

Příspěvek

Ahoj Davide, jestli budeš ještě někdy potřebovat povolení a doprovod, obrať se na mě. Jinak co se týče nadrozměrů přes Německo, můžete se na mě obracet s otázkama všichni. Doprovázím a kolega dělá povolení.
Zdraví Helena
sob úno 09, 2008 2:41 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Heleno, děkuji za ochotu, tehdy to byla jen taková jednorázovka.Ale pokud bych ještě potřeboval, ozvu se.
sob úno 09, 2008 5:08 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2143
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

3m šířky

Příspěvek

Od jaké šířky nákladu, je třeba povolení pro nadměr? Může se jezdit do 3m šířky bez povolení? Dnes mi chtěli nacpat na vlek zemědělskou mašinu 3,40m širokou, to jsem jim odmítl, tak to budou muset rozebrat.
Ovšem stroje o šířce okolo 3m se vozí běžně, je třeba i na šířku 3m povolení pro nadměr? Děkuji za odpovědi na možná blbý dotaz, nějak neumím najít odpověď :oops:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
úte lis 01, 2011 9:28 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

šíře nad 2,5m jen na povolení.Výška nad 4m jen na povolení.
stř lis 16, 2011 8:58 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host