Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

to Krocan: No tak zrovna tam hodně často se schovává partyzán s přenosným radarem (nemyslím ten stabilní radar co měří 60sátku pod kopcem). A 120 na 80desátce, je docela dost. To si řeknou u O.K.čka o tvou totožnost a nevím zda O.K. jezdí na Slovensko, neb by jsi se dlouho nepodíval do Německa. A Myslím, nechci to tvrdit, třeba upřesní pan 153, že i v Německu je to dvakrát a dost a platí tam ten samí bodový systém jako u nás.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř bře 27, 2024 8:50 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Naštěstí tu mam komunitu, kde se hlásí aj ohlej patnik, tak si na mě jen tak nepřijdou :mrgreen: Hele jezdíš vubec tu jejich východní říši? Vozejky tu nemaj, ale radary co poznaj LKW od Busu sou tady nejmiň 10 let.. Ale oko mé trénované neošálí :wink:

Štěstí naštěstí v tom mym neštěstí mam, aspoň v tomdle :pray:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř bře 27, 2024 10:12 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

To Prouza88: Zda myslíš NDR, tak jezdím, ale tam je slabý provoz, tak máš větší šanci že tě zkontrolujou. A zda myslíš východ za řeku Moravu, tam jezdím místo dovolené. Vždy to tam bylo takové rekreační tempo, ale už se to taky změnilo. Češi a Slováci se od sebe vzdalují a koukají na sebe jak na cizince.
No ale když to bereš takto,(že máš štěstí v tom že netrefíš na radary) tak aspoň tak.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř bře 27, 2024 10:23 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Österreich :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv bře 28, 2024 4:19 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

4215
Tady máš, co se stane, když sbíráš body v Německu, je to přeložené přes překladač.
https://www-adac-de.translate.goog/verk ... _tr_pto=sc
A tady máš poslední katalog pokut a bodů také přes překladač.
https://www-bussgeldkatalog-org.transla ... _tr_pto=sc
Pokud budeš koukat na ty pokuty, musíš si zrušit nad tabulkou to modré zatržení a pak ti to ukazuje skutečné pokuty.
Ta pokuta s tím zatržením je o 28.50 € vyšší a platí to pro pokuty nad 60,-- € nebo pokud nezaplatíš do 7 dnů od obdržení výzvy k zaplacení.

Jose Rabano
Ty bezobslužné pevné radary na dálnici (kde není omezena rychlost) jsou seřízeny na 90 km/hod. (s tolerancí 4 km/hod. u nových radarů s rozpoznáním kamion /bus, nebo 5 km/hod. u starších radarů), pokud se měří s obsluhou radaru je tolerance 3 km/hod. a dle zkušeností mých a německých kamioňáků se měří od 84 km/hod.(+ tolerance). Tzn. 87 v pohodě, 88 pokuta, ale to samozřejmě nezaručuji. Těch pevných radarů je v Německu na dálnici bez omezení rychlosti údajně jen 6, jeden z nich i na křižovatce v Montbauru na sjezdu z kopce Elzer Berg (to je tam odkud ti přišla pokuta), kde se to kamionům rozjíždí až přes stovku. To samé je třeba ještě na BAB 8 mezi Ulmem a Stuttgartem u Mühlhausenu z kopce Drackensteiner Hang. Moje rada: nejlepší je si stáhnout a používat Radar-bot, to je téměř jistota, ale nesmí se to používat, jak tě vyberou, že to máš puštěné je průser. V Německu se to řeší, že jezdíš zamčený v autě a když tě zastaví neodemkneš dveře dříve, než to shodíš z telefonu. Do telefonu ti vlézt nemůže.

Protože je sezóna tulipánů, jezdíme ve dvou vždy na noc do Keukenhofu (NL), přes den tam jsme na hotelu a na noc zase jedeme domů. Minulý týden nás tam chtěli vybrat holandští policajti a přesvědčovali nás, že mezi 22:00 a 6:00 se musíme střídat po třech hodinách. Operovali 561, čl.8, odst.6a, písm.d. Otevřel jsem na počítači 561 v němčině i češtině a nic takového jsem se tam nedočetl, on tvrdil, že v holandské verzi to je napsané. Otevřeli jsme tedy anglickou verzi a ani tam to nebylo, řekl jsem jim, že můžeme jednat jen v angličtině nebo němčině, případně v češtině, holandsky neumím a oni zase neumí česky. Přestože mluvili jak německy tak anglicky, tak nakonec mávli rukou a nechali to být. Stálo tam ale na parkovišti asi 40 busů a jak jsem se pak bavil s německým kolegou tak oni za to platili..... Zkouší se to zkrátka všude. Základem je vybrat peníze, s bezpečností provozu to nemá nic společného.
A ještě na závěr. Poprvé v životě mně dělá dnes parťáka mladá kočka, 28 roků. Měl jsem z toho strach, ale holčina jela v noci moc pěkně, nebláznila ale odsejpalo jí to. Dokonce mi pomohla uklidit i bus, což není tak obvyklé. Nevýhoda je, že je zaplacený jen jeden pokoj, tak jsem se tam jen osprchoval a gentlemansky jsem ji pokoj přenechal a šel do busu......
čtv bře 28, 2024 10:25 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

to 153: Děkuji za přínosné odkazy. Od tebe zde na truck-foru by měli čerpat všichni školitelé dopravy. :hands: :hands: :hands:
Pro Prouzu ale i pro ostatní. Zkontrolujte v bussgeld katalogu kolik se platí za pomalé předjíždění. (sloní závody) Nikde tam nepíšou, že se může jezdit 80 a více km/hod. A můžeš předjíždět jen když rozdíl je o 10km/hod. Takže ani toho "Girteku" by jsi neměl předjíždět. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv bře 28, 2024 7:21 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Tak ták, 153, to je klasa :idea:

4215: do kopca mužeš seknout i mě :wink: A já zas mužu z kopca, a když mě bude buzerovat že sem leťel kilo, ukážu mu paragraf kde se píše že předjíždět mužu jen když jedu o +10km/h :idea: Díky kucí, to se bude hodit :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv bře 28, 2024 8:17 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

to Prouza88: :D :D :D No to je pro policajta ještě lepší byznys, než předjíždění. .. 16 až 20 km/h 188,50 € 1bod.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv bře 28, 2024 9:19 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Není lehký kličkovat na mezi zákona :lol:
A tak máš toleranci 3km/h, a od kila maj snad taky eště 10% ne? Tak to je odhadem do 105km/h bez bodu :mrgreen: Nebo to je zas jen tu u nás na jihu? :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv bře 28, 2024 9:25 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

To Prouza88: :D :D :D Ty stále hledáš nějaké kličky.
https://postlmg.cc/ykwpTGXG#google_vignette
Je tam někde napsané něco o 10ti procentech??????
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát bře 29, 2024 6:31 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

To jozin: Máš ještě kousek té pokuty viz výše?
Já myslel, že když je to nebodová pokuta, tak se neptají na jméno řidiče. Nebo u nás to tak funguje. Když je to bez bodu, tak to firma zaplatí a tobě to strhnou z platu. Když je to s body, tak tě firma "napráská" a domů ti přijde dopis s cenou a počtem bodů kolik jich máš ve Flensburgu. :D :D :D (ten Flensburg mám díky info pana 153) :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát bře 29, 2024 6:37 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Si nejel přes kilo :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát bře 29, 2024 6:39 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

4215
Majitel auta obdrží tzv. "slyšení" (doslova přeloženo) a je mu stanovena doba, do kdy by měl nahlásit řidiče nebo pokutu uhradit. Pokud pokutu uhradí, nemusí uvádět řidiče a vše je skončeno. To platilo někde do září? loňského roku pro pokuty do 60 €, od té doby to je pro pokuty až do (tuším) 365 €, což je hranice (opět tuším) pro "výstražnou pokutu". Pokud by jsi to potřeboval nutně vědět přesně, vyhledám Ti to. Zdůvodnili to zjednodušením administrativní náročnosti při vyřizování přestupků. Základem je vybrat peníze co nejjednodušeji, je jedno od koho.
Pokud majitel vozidla obdrží tzv. "svědectví" musí uvést jméno řidiče. Pokud ho neuvede, tak policie zahájí řízení o zjištění řidiče a pokud řidiče nezjistí, nařídí, že majitel vozidla musí vést u všech vozidel knihu jízd se jménem řidiče.

Edit
Musím se omluvit, těch 365 € byl návrh, který neprošel Bundestagem. Platí tedy stále u pokuty do 60 €, že uhrazením pokuty je věc skončena a řidič se nemusí zjišťovat. Pokud je pokuta vyšší, řeší se to tím "svědectvím". Ještě jednou se omlouvám, vím, že jsem to četl a nějak mně uniklo, že to je návrh. Ostatní platí, tak jak jsem to původně napsal.
pát bře 29, 2024 9:26 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Myslet znamená h... prd vědět. Takto se dělají fámy. :oops: :oops: :oops: Když o tom přemýšlím, tak je to přesně jak píše pan 153. Domů mi to přišlo zatím jen jednou (s cenou 90eur +1 bod) jinak je to vždy okolo 30eur. Firma asi posuzuje zda to je "slyšení", nebo "výstražná pokuta".
Taky jsem byl vždy naivní, a říkal šéfovi, že má poslat jméno a řidiče, někde z Ukrajiny z Mariopolu (bylo to v době, kdy tam byl největší mazec), ať se němci snaží. Tak mi ukázal přesně to co zde zveřejnil Jožin a zavřel mi pusu a od té doby jen šoupu nohami.
Jinak děkuji panu 153 za jeho osvětu, jste zde větší přínos pro toto forum, než truckjobs (česmad) a jejich sekce volná místa, nebo jejich o ničem dotazníky.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát bře 29, 2024 6:29 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Pokuta v Německu

Příspěvek

Je pravda že někteří to neřeší a 120 žádný problém .Já to neopuštim,95 je uplny max kdekoliv
pát bře 29, 2024 7:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů