Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

vsuvka k RALLu

Příspěvek

přepravy na RAAL za naftu a plat řidiče? Dopravci neblbněte? Proč si podřezáváte větev? Naučte se počty!!!
pon úno 13, 2017 8:31 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

90% přeprav na Raalu jsou zpátečky :D za zpátečkovou cenu


ještě měsíc vydržet, jak se rozjedou stavebniny bude zas líp, je to tak každý rok
Obrázek
Naposledy upravil(a) vašek dne pon úno 13, 2017 8:58 am, celkem upraveno 1 x.
pon úno 13, 2017 8:52 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Je to mazec, ale prý je to začátkem roku vždycky...
pon úno 13, 2017 8:52 am

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

tak snad máte pravdu, chlopi :)
jezdím to chvilku z nouze, ale některé spedice vyloženě na dopravcích parazitují, ty už ani nekontaktuji. Kdyby to dělali všichni tak to vychcípe a doprava se zase někam vrátí k hrdosti.Kurva dyť ti řidiči nejsou, tak je neposílejte na takový dumping!!!
pon úno 13, 2017 8:57 am

tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

to DriverBrno:
četli jsme od Tebe toho spousty jak se doprava má dělat a teď píšeš - cituji "jezdím to chvilku z nouze" - takže to vlastně ostatním kurv.š...
Jo, ono to vlastně nejde nevyjet, že? Leas, režie a tak dále.... A to máš jedno auto a jezdíš sám na sebe.
úte úno 14, 2017 2:24 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

realita je složitější než představy :D

ale i kdyby nebyly spedice a všechny výrobní firmy měly raal, tak to dopadne časem zas stejně, výrobce to vyhodí na raal a bude čekat na toho nejlevnějšího osla, i bez spedice

v sezonu když je víc práce než aut se dá domluvit občas i rozumná cena

mimo sezonu když je přetlak aut to asi jinak dopadnout nemůže, než že se jezdí za almužny
úte úno 14, 2017 3:01 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Vašek - ono to jde i jinak, teď mám aktuálně v provozu 7 aut, 4 plachty a 3 plata, začínali sme hned 2.1. za leden stáli kvůli nedostatku práce jen 3 dny, a teď v únoru už vůbec. Je fakt, že je problém se dostat ke své práci - přesunout auto. Ale než jet pro spedice za bídné ceny, tak pošlu rači auto poprázdnu.
Třeba včera, pondělí, plato u Jičína, nic moc zpátky na moravu, jen za suché z nosa, tak švihal 260 km dom. Vím, není to žádná hrůza, venku takové přejezdy dělají firmy celkem často. Ale tady na vnitru je přejezd na nakládku 50 km hrůza...

Důležité je mít hodně zákazníků a ne jen 2 nebo 3. Každý pohodí nějakou fůrku, a hned sou auta zaměstnané. A hlavně, nemít největší zákazníky z oblasti stavebnictví, ti sou od listopadu do března mrtví... A stejně jsou na ně napojené spedice, takže ani přez sezónu ty ceny nejsou kdo ví co. Třeba Brož, teda teď už Diton, ceny nic moc, v zimě mrtvo, a v sezónu 90% dávájí spedici, ať si trhnou nohou... Dřív cena za převoz Přerov - Otnice 3500 teď s bídou 3000 a ještě abys vezl aspoň 26t.

Já už si našel zábavu, je to o tom hledat zákazníky, kdysi mi bývalý šéf říkal, když za rok obejdeš s nabídkou spolupráce 20 firem a chytne se jen 1, tak je to úspěch. Protože za 5 let jich máš 5 a pak už si v klidu... A kde sou teď? Mají myslím 52 kamionů a 3 monstr soupravy. Takže za vodou.

Jednu dobu sem dával "hefty" z Raalu do Infa. Třeba 300 km za 5500,- ale pak mi začaly vyvolávat, proč je tam dávám a co si to dovoluju atd.. Tak už na to rači kašlu.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
úte úno 14, 2017 6:43 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

já to vím, z raalu mám tak dvě zpětky do měsíce když náhodou nemám svou

a když není nebo cena vydřiduch tak fičím radši poprázdnu než dělat někomu hňupa nebo čekat na zázrak


Brož to už je asi minulost pro mě, 2016 jsem už nejezdil, možná dvě tři fůry
úte úno 14, 2017 7:01 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

já vozím okna a mám to celé skoro v kole a když se potřebuji dostat z prahy ,tak něco málo ubrat jde-cesta tam + zpět zaplacená. Takže to má asi jak kdo. Ono je rozdíl platit řidiče a platit sám sebe.A když není nic lepší to brat směr slovensko do 200 km a je to taky celkem ok ty ceny.

Jinak ty ceny na raalu některé to je mazec :D zkoušel jsem trans.eu na zkoušku,ale tam sola moc nejedou. Jezdím jen vnitro+sk.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
úte úno 14, 2017 7:23 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

no však o tom to je, jednou to uděláš ty, podruhý já, potřetí tamten, a tak pořád dokola a spedice se tlemí.....
úte úno 14, 2017 8:27 pm

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

je to tak jak píšeš. A jak píšou lidi v inzerci neberte to náklad sám neodjede.

Mě by tady zajímali jednotlivé ceny u aut jak co jezdí nebo minimální ceny sola,návěsy,sola s vlekem atd. Ono každý řidič by chtěl peníze,ale jak to má dopravce dokázat,aby mu přidal když vytěžováky stojí za prd.

Já na solu poznám cenu u 350 km a u 100km. Čím menší km, tím více zaplacené. Jezdit celý den okolo komína a fakturace větší než x stovek přepravy.
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
úte úno 14, 2017 10:25 pm

Wiener
Příspěvky: 33
Registrován: sob led 28, 2017 1:56 am
Bydliště: Jižní Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

mikac píše:
úte úno 14, 2017 10:25 pm
je to tak jak píšeš. A jak píšou lidi v inzerci neberte to náklad sám neodjede.

Mě by tady zajímali jednotlivé ceny u aut jak co jezdí nebo minimální ceny sola,návěsy,sola s vlekem atd. Ono každý řidič by chtěl peníze,ale jak to má dopravce dokázat,aby mu přidal když vytěžováky stojí za prd.

Já na solu poznám cenu u 350 km a u 100km. Čím menší km, tím více zaplacené. Jezdit celý den okolo komína a fakturace větší než x stovek přepravy.
To je o schopnostech. :)
stř úno 15, 2017 12:22 am

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Průser teprve je, když provozuješ valník s rukou bez plachty, to pak nemáš jiné zákazníky než ze stavebnictví :D Na druhou stranu v sezoně je práce dost a zaplaceno v kolečku všechno. A tak jak tady někdo psal, daleko lepší ceny při pár kilometrech denně, než nějaká mezinárodka.
stř úno 15, 2017 10:43 am

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

tomspajk píše:
úte úno 14, 2017 2:24 pm
to DriverBrno:
četli jsme od Tebe toho spousty jak se doprava má dělat a teď píšeš - cituji "jezdím to chvilku z nouze" - takže to vlastně ostatním kurv.š...
Jo, ono to vlastně nejde nevyjet, že? Leas, režie a tak dále.... A to máš jedno auto a jezdíš sám na sebe.
jestli je to autodoprava, stavebnictví, instalatérství, zámečnictví je přece jedno, psal jsem jak to funguje jinde a mělo by to fungovat i v autodopravě. To že to roky děláte blbě neznamená, že je to "status quo" a nemůže (nedá) se to změnit. Já to nekurvím, zkurvené to je a to už dlouho a díky vám co jezdíte roky, takže vám děkuji. Z nouze RALL jezdit neznamená, že kurvím ceny.
( ceny solo -Poslední kolco: Brno-Lednice -Břeclav-Třebíč -6 tis Kč, 24 Kč /km, předtím např. Přerov 3 000, zpátečka chtěli 2 tis-"děkuji chci 3 tis" nedali jel jsem prázdný poněvadž jsem měl naložit na druhý den Opavu -6000 tis, Kč) Zkrátka když RAAL tak moje ceny -sorry já to nerkuvím. Co se nedá změnit jsou splatnosti, takže pokud nenajdu stálou práci s 30 denní splatností, auto prodám, nemám s tím problém dělat něco jiného, nebudu zadírat šofér,y abych vydělal na autě pětistovku:)
stř úno 15, 2017 4:30 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

dilema asi každého, jet zpátky 100km poprázdnu nebo vzít mrdku po cestě třeba 2tis?

pokud je to vyloženě výjeb plná tonáž za nesmysl cenu, tak to neberu ani cestou zpět a jedu radši prázdný než podporovat tenhle bordel
čtv úno 16, 2017 7:32 am

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů