Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

vloni v létě, kdy si berou lidi dovču jsem jezdil a i za dobré ceny, letos jsem to chtěl zopáknout ale kdyby občas někdo nezavolal že něco hoří a dal mi to v kole, tak asi nevyjedu. 250 km někdo jede s větším nákladem za trojku? Proč to dělá?
úte srp 13, 2019 12:51 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Drivere, traktory se vozí pod plachtou hooodně dlouho, nebo aspoň Zetory. Ten se vždy vešel do lowdecku. Teď potkávám hodně plachet s John Deerem z Mannheimu směr Francie, Španělsko též pod plachtou, jen se trochu nevejdou na výšku, tak kamiony jezdí se shrnutou střechou. V Německu to je asi trochu o hubu(výška), ale ve Francii je to na pohodu.
Ta krize se pomalu vkrádá do společnosti, hodně ekonomů o ní už mluví veřejně a v médiích, jen vrcholní politici to nechtějí přiznat, neb to bude velký průser.
To že jdou řeči o chybějících řidičích a autech, to je lež, ale naši manageri a dispečeři potřebují situaci, v podobě bojících se řidičů. A potřebují slogany. Když nepojedeš, můžeš jít, za branou čeká dalších 10lidí, kteří rádi pojedou i za menší peníz, než chceš ty. Je krize, musíme šetřit, musíme ponížit platy, neboť nejsou ty ceny za přepravu jaké si představujeme.
Myslím, že nás v brzké době čeká velké zmrazování příjmu.(Nechci psát platů, protože to máme každý jinak nastavené, od kilometru, od fakturace, od diet, od paušálů) :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte srp 13, 2019 7:03 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

krize je už tady podle mě, jaro jakž takž, teď přes prázdniny o 30% méně kšeftů než loni a nemyslím si že se to po prázdninách nějak rozjede

z Ostravy neseženeš na návěs ani mittal kterej dřív nikdo nechtěl

firmy co dělají automotive pro německo hlásí úbytek objednávek, vše se zpomaluje
úte srp 13, 2019 7:54 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Než se fabriky předělají na výrobu elektrokrámů, tak to chvíli potrvá.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
úte srp 13, 2019 9:39 pm

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Moc velkej pretlak aut. Kazdymu volovi dali auto na operak, kterej to dal pod nejakou spedici. Posadi do toho kluka z druhyho konce republiky a mysli si ze obrat = zisk. Do toho se kazdej predhani s vejplatama, aby si udrzeli zamestnance. Jenze se zacina stavat, ze nekdo odjede kseft a jeste prodela. Nechapu, ze nekdo dokaze jet do Nemecka za 25-26kc/ km. Vzdyt pak zpatecky jsou otresny. Dopravci si tohle delaji z velke casti sami
stř srp 14, 2019 8:17 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

kdo jinej by to dělal než dopravci

německo jsem odpískal v roce 2009, občas mrknu do raalu co se z němec vozí, za 10 let jsem snad nic pořádnýho neviděl

teď bylo na raalu hodně práce z Itálie i s cenama kupodivu, a nebyly ty ceny špatný, ale zase do Itálie skoro nic, je to pořád dokola nabídka poptávka
stř srp 14, 2019 10:30 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

na druhou stranu může poradna krize lidem otevřít oči, že ani EU socik a závislost na Germánech není nic po čem by někdo touzil. Anglani v tom mají jasno, projdou si svoji krizi jednou my to budem absolvovat stále dokola
čtv srp 15, 2019 9:11 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

ti dopravci co teď jezdí za naftu už po novém roce nebudou existovat, konkrétně si tipnu a mužem se k vláknu vrátit v lednu, že napr. takový OK trans bude v transu nebo taky rovnou v insolvenci, tak schválně..
čtv srp 15, 2019 9:14 pm

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Tak zrovna OK Trans je zajistena firma z minulych let. Tam se opravdu neni ceho bat. Horsi to budou mit firmy o 5 az 10ti autech. Nemaji tak velky polstar, auta v leasingu, v horsim pripade na operak. Tam bude velky problem s temi operaky, tam se kola musi furt tocit a pak se uz moc nekouka jestli se jede za 21 nebo 25kc/km. Furt potrebujou otacet prachy. Ten kdo ma zaplacenou techniku, muze klidne par dni stat a dat ridici dovolenou. Ten kdo si jezdi sam, muze bejt docela v klidu. Na to jedno auto vzdycky neco sezene. Naklady maly a predtim jezdil za podobny penize - k nicemu lepsimu ho nikdo nepusti. A pak jsou ty stredni firmy o 50ti - 80ti autech. Tam si myslim, ze se budou dojizdet auta a nekupovat dalsi. Takze to zredukujou treba o polovinu, ale nejak prezijou
pát srp 16, 2019 6:14 am

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

napsal jsem ok trans, ale myslel jsem CS Cargo, sorry.
pát srp 16, 2019 9:27 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Zážitek ze včerejška. Práce z jihu Moravy nebyla, nakonec mi sehnal z firmy Britterm z moravského písku vnitro. Ve víc curacke firmě sem nikdy dřív nebyl. Tam sem byli naposled. Poláci tam stojí dva dny já tam stal 15h a kluk co naložil predemnou tak odstal 24h. Pořad dokola kecy ze jejich auta mají přednost. Přijel chlapík co jezdí ďsam na sebe a měl to jako dokladku z rallu. Po asi 5 hodinách odjel ať si to pošlou poštou :D. By mě zajímalo kolik z toho vnitra je, když vnitrem zazdis dva dny. Řešení by bylo aby odjeli všechny cizi auta a ať se pojebou
pát srp 16, 2019 3:46 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Britterm je vyhlášenej čekačkama. pokud bys tam jezdil jako stálej dopravce taky by sis čekačku vybojoval, pokud to máš přes spedici tak smůla, jedině odjet než dělat někomu chuja
pát srp 16, 2019 5:54 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

vnitropřepravy dělím na ty normální a na ty se "zápletkou", čím menší cena, tím větší zápletka :dance:
pát srp 16, 2019 5:57 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

je teď miň práce, tak těch výjebů bude přibývat

npř na raal PaP Bohemia myslím, inzerují přepravy z Hodonína asi tondach, na návěs za 23kč/km, ubohost totální /na druhou stranu mají apoň uvedenou cenu tak tam nemusí nikdo volat kdo nemá zájem
pát srp 16, 2019 6:08 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Ohledně čekaček, já na nakládce čekám maximálně 2 hod.pak zavolám spedici že jim dávám 15 min. na to aby zařídili nakládání jinak smolík. Několikrát jsem odjel jen z principu a radši jsem jel poprázdnu, za ty ceny co někteří dávají nemůžou chtít lepší služby.
pát srp 16, 2019 7:08 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host