Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

tak by to měli delat všichni a byl by pokoj. minimálně by neměli problém platit třeba 300kč/h prostojů
pát srp 16, 2019 8:46 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

To driverbrno: Co tě vedlo k tomu, že v insolvenci první skončí CS cargo??? Nedávno jsem se byl podívat na jejich stránkách. Te´d jsem se tam vrátil na popud tvému příspěvku. Myslíš že firma která má tržby 4.8 miliard jí něco nezbyde na horší časy?
Myslím, že až ta krize vypukne na plno, tak první skončí dopravci plně závislí na Raalu a jiných portálech, druzí skončí, nebo postaví auta na špalky ti co pro ně je autodoprava přidružená výroba. No a pak skončí ti co jezdí "poctivě" na jednu kartu, neb nastane situace, kdy leasingáři začnou hledat cesty jak z toho ven. jedna cesta bude že se zvýší produktivita řidiče. Pokles cen a nedostatku práce se zvýší produktivita řidiče. to znamená, že jeden řidič bude muset ty tržby dohonit. Jak??? Dvě karty,vypínač a jiné žolíky za stejnou nebo ještě menší mzdu než měl před krizí.
Potom bude ještě jedna varianta, že se najdou naivkové, co budou jezdit půl roku zadarmo s příslibem, že mu to šéf někdy v budoucnu doplatí.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob srp 24, 2019 9:48 am

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

tak jasně, až vypukne krize nebude CS cargo ve zpoždění s platbami vůči malým autodopravcům měsíc, ale budou dlužit tak dlouho až ten malý věřitel scípne. Oni to stáhnou z tisíc aut na sto a zase to dožvýkají do dalši konjuktury, ale možná se budou jmenovat EU Cargo..co já vím....:) na trhu bude najednou mraky řidičů co nebudou stačit splácet svoje sračky, tak budou jezdit za slib že bude líp. Ekonomika autodopravy je na jednu stranu na počty jednoduchá, ovšem realita je o tom kdo s kým a jak vydrbe a kdo koho podleze. Občas se stane že se dozvím kdo a za kolik jezdil tu a tu stabilku napřímo a nechápu, já to najednou jedu z raalu přes prostředníka za 150 % té jejich částky -prostě jsou v ten moment v prdeli. V krizi přežije ten co nebude mít dluhy a dokáže měsíce nebo roky přežít na chlebu a vodě, nebo kdo se dokáže přetransformovat v jinou firmu. Je to smutné, ale plánovité centrální řízení funguje jen na nejvyšší úrovni, my ostatní jsme jen komparzisti v tomto představení, kterému se říká kapitalismus..leda tak velký hovno.
sob srp 24, 2019 1:42 pm

Krocan
Příspěvky: 844
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

4215

Příspěvek

Všechno správně, akorát bych byl opatrný se slovem PRODUKTIVITA.
Když jsem byl na základce, myslel jsem, že to znamená, jak se nadřeš. Na učňáku v Ekonomice mě soudružka Helena Al-Rawí učila, že to tak není, že produktivita je, kolik vytvoříš. Po "Revoluci" mi kapitalisti tlukou do hlavy, že ani to není pravda a že produktivita znamená, za kolik jsi schopný to své dílo prodat. Ale dneska po všech zkušenostech vím, že slovo PRODUKTIVITA znamená; TO, CO SI NENECHÁŠ UKRÁST.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
sob srp 24, 2019 1:43 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

to je přece základ "podvod (j)ného účetnictví: ukradlijsme/ukradlinám
sob srp 24, 2019 2:15 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

to Krocan: :D :D :D Docela jsi mě dostal. :D :D :D Ale jo chápu. https://cs.wikipedia.org/wiki/Produktivita_pr%C3%A1ce
Jinak jak by jsi to tedy nazval???
To driverbrno: No myslel jsem si to že to bude v souvislosti s cenami na raalu. :D :D :D Na tvém místě,až na raalu bude mít cs cargo zajímavé ceny,tak věř že je to nějaký tunel. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob srp 24, 2019 7:56 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

poslední dobou jsem zaregistroval na RALLu několik výrobních firem co se snaží sehnat dopravu napřímo pro svou produkci a to jsou opravdu cennové "perly" (většinou rozvozy na zákazníky), no to musí být terno pro "stabilkáře". Asi to souvisí s konkurenčním bojem mezi subdodavateli polotovarů, kdy někteří nabízejí dopravu zdarma nad určitý objem odebrané produkce, a pak asi chtějí aby to ten autodopravce nějak odejel (nejlépe za naftu). Fakt se blíží blbá doba, když už jsou pro výrobní firmy spedice drahé:)
čtv srp 29, 2019 3:35 pm

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

To mas pravdu. Taky jsem to zaregistroval. A kolikrat jsou uplne s cenou mimo. Jednu chvili sem takhle pro firmu jezdil. Pak si poptali LogEx, asi se zhorzili za jakou cenu jezdime - byla to normalni cena, ale LogEx to podseknul a dokonce se me ptali jestli jim nesnizim uz vyfakturovany castky. Tak to chvili prodaval LogEx a pak si udelali svuj Raal. Ale uz ho nemaj a zase s tim LogEx zasira Raal a nikdo to nechce jezdit. Jsou to spis vnitra nebo prihranici a tam se za 25kc/km fakt neda jezdit. Ze prej treba 200km a prej se musime vejit do 4.800kc a takovyhle nesmysli. A hlavne jeden den nakladat a druhej den skladat. Zajebany 2 dny a prd z toho
pát srp 30, 2019 7:50 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

A vždy se najde někdo kdo jim to odjede. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát srp 30, 2019 9:28 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů