Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

cubi
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 06, 2012 4:39 pm
Bydliště: Ostrava

Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

Tak po delší době zdravím všechny a jen malý dotaz. Otázka v podstatě jen na dopravce... 5 let si nějak žiju s tím, že když si platím pojištění odpovědnosti dopravce včetně vykradení, že když auta stojí v hlídaném areálu s 24 hodinovou strážní službou, jsem tak nějak z obliga... Ale zjevně ne. Až teď nějak zjišťuji, že když vás vykrade vlastní řidič, pojišťovna neplní a to právě z toho důvodu, že nevznikla újma 3 straně... No kdyby šlo o pár ticíc, tak si člověk řekne chybama se člověk učí ale když jde o cca 750 000 kč... Proto se chci zeptat, šel už tady někdy někdo do sporu s pojišťovnou kvůli plnění? Nebo existuje nějaká pojistka kdy jste chráněni i proti ,,zaměstnancům,,? Takových zmrdů je bohužel x a když pak jdete na PČR a oni vyjedou jeho kádrový profil, tak si říkáte, že to nějak nekoresponduje s tím co říkal a co ukázal výpis, který si nechal vymazat... Zkrátka mít člověk možnost si projet to, co mají policajti na každého k dispozici, asi by tihle lidé dělali max metaře. Dík všem za odpověď k věci...
stř říj 11, 2017 6:46 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

Asi tady pláčeš na špatném hrobě, stav ve kterém se nachází tento obor je zplundrován především dopravci a to v první řadě. Dnes se za volantem pohybuje samej exot a to je zase jen vaše chyba, myslím dopravců.
Jaké jste si to za ty léta udělali takové to máte. Platíte minimální mzdy, řidiči se dostávají při delší neschopnosti do existenčních problémů atd. Při odchodu se neštítíte nevyplácet poslední mzdu, strháváte za smyšlenou nadspotřebu a to i těm slušným a poctivým, vymýšlíte smyšlené škody, necháváte řidiče jezdit s autem co z technického hlediska by ani na silnici nemělo co dělat, kolikrát nejste schopni ani ty připosraný rukavice řidiči zajistit, mzdy vyplácíte s milionem výmluv pozdě. Šofér byl a stále je pro vás hadr, mnohokráte jsem slyšel, když se ti to nelíbí tak běž za vratama stojí další tucet. Vždycky jsem se vztyčenou hlavou šel, když začal dopravce vymýšlet na mě lejna a tak radši ty lejna z toho tuctu zaměstnal. Tak a ted je tam máte douškem vrchovatým a vypijte si kalich hořkosti do dna. Řada slušných řidičů z oboru odešla díky vám bud mimo obor nebo do zahraničí. Mladých srdcařů je jako šafránu a tak vám nezbude nic jiného, než skřípět zubama nad metařema.
No a ohledně toho pojištění asi konkrétní informaci tady nedostaneš, nejlepší je si ty pojištovny obvolat a hlavně důkladně číst obchodní podmínky. Spor s pojišťovnou nebude lehký, zase záleží na obchodních podmínkách, které si podepsal.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv říj 12, 2017 12:20 am

cubi
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 06, 2012 4:39 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

Kuntíku já se obávám, že se osobně neznáme, takže vztahovat to jaksi všeobecně je bezpředmětné... Tady možná nejde jen o autodopravu ale spíš o to, že pokud zaměstnanec úmyslně a to chci zdůraznit provede vůči firmě krádež, tak jak se má firma bránit, repektive se na to připojistit... To co popisuješ je jistě skutečně pravda, nicméně chceš říct, že před 20 lety bylo 100 % šoféru svatých? To není o době ale o tom, že zmrd zmrdem zůstane v jakémkoliv režimu a ekonomickém cyklu... A já se jen zeptal dopravců případně i majitelů jiných firem, zda se proti tomu dá nějak bojovat, protože opravdu nechybí moc a můžu to v 6 roce zabalit.
čtv říj 12, 2017 11:09 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

oba máte pravdu..... a bojovat? jak? ..... solidní Fa dělaj solidní lidi .... asi tak ..... a ti co chtěj solidní lidi se podle toho k lidem musí taky umět chovat ..... pak bude loajalita. .... sounáležitost s firmou , přemejšlení u práce.....atd, atd ...obecně
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv říj 12, 2017 11:41 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

Myslím, že jich dříve nebylo tolik, vyrobil je systém i třeba někdy z těch co dřív byli zodpovědní a loajální. Já to trochu otočím...jak se jako řidič zaměstnanec mám bránit, když mě dominantnější strana a to zaměstnavatel je, mám bránit proti tomu, když mě okrádá ve věcech o kterých jsem psal v předešlém příspěvku. Odejdu a neřeším nasranej, že jsem zase narazil na šmejda. Nebo pokud to má smysl, tak se budu o své práva soudit. Bylo by fajn, kdyby tyhle okrádačky na řidičích pojištovaly pojištovny.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv říj 12, 2017 3:04 pm

cubi
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 06, 2012 4:39 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

Podívej já byl jako většina taky kdysi zaměstnanec a zažil jsem třeba jako mladej na stavbě, že prachy nebyly a majitel eSeROčka přijel v novém medvědovi apod. Ale řekl jsem si, že to zkusím a nějak se začal pomalu posunovat a člověk si nějak žije v představě, že ta pojistka je právě proti takovým věcem a ono ne. Myslím si, že kritizovat by měl člověk teprve až zakusí obě strany barikády. Vsadil bych hodně na to, že 95% majitelů firem taky začínalo jako zaměstnanci, takže rozhled asi mají... Rozhodně když slyším jak jsou zaměstnavatelé nenažraní hajzlové, vždy si vzpomenu na první rok s jedním autem a řeknu si, tak když je to ku... tak jednoduché, proč to nezkusí? Jinak si myslím, že na tyhle typy platí to, co na muslimy a podobné kultury...
čtv říj 12, 2017 5:45 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

Já si myslím že se pojistka na tohle nevstahuje a ani ji nikdo neudělá . Trestní oznámení a potom soud jiná cesta asi není . Taky jsem měl takového týpka , kazdej den 40 l nafty a potom vybílená dílna . Potom nekde narazil a šel sedět. Byla to moje chyba měl jsem si o něm zjistit nějakou referenci , chybama se clověk učí akorát tebe to přišlo poněkud draho
čtv říj 12, 2017 8:36 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

pojisteni odpovednosti se opravdu vztahuje na skodu treti strane. kdyby rozkradl naklad, pouzit by se pojistka dala. pokud vznikla skoda jen tobe, tak ne. co ti za takovou castku ukradl?
čtv říj 12, 2017 10:18 pm

cubi
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 06, 2012 4:39 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

Právě, že on rozkradl náklad. Tudíž si pořád myslím, že škoda vznikla odesílateli a nebo příjemci...Přes víkend auto stálo na place. Měl vyjet v pondělí ve 3-4 hod ráno a a vyjel na jinou kartu už v neděli večer ... Prostě myšlenkové pochody nechápu... Navíc rozebrali paletu vzali 44 notebooku a zase ji kvalitně zabalili včetně pásek a streček tak, že na vykládce to nepoznali a napsali palety originálně zabaleny... Nebyl na to rozhodně sám.
pát říj 13, 2017 3:59 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

Ten šofér se přiznal? Nebo jak to příjemce mohl hodit na tebe, když podepsal přijetí zboží? Podle mě by měl příjemce škodu vymáhat přímo po něm, ne po tobě...
pát říj 13, 2017 4:06 pm

cubi
Příspěvky: 27
Registrován: ned kvě 06, 2012 4:39 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

ono je to složitější. Příjemce si s odesílatelem porovnali balení palety a její velikost a kontaktovali velkou spedici pro kterou jezdíme. U nich taky na kamerách je jasné, že paleta je v pořádku, takže došli k tomu, že zboží z palety se mohlo ztratit jedině když jsme ji měli na autě. Odesílatel A poslal škodu spedici B a ta mi ji přepošle s tím, že v rámci dobrých vztahů mi možná nepozastaví faktury a dají snad i splátkový kalendář... :think:
sob říj 14, 2017 11:25 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

cubi,,, o jaký zboží šlo, jestli to není tajný ?
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 14, 2017 12:57 pm

Krocan
Příspěvky: 844
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Martin440

Příspěvek

...píše tam, že jde o 44 nojbuků...a navíc, bůh ví, jak to všechno bylo doopravdy. Každý, kdo se okolo toho mihnul, měl důvod se do té palety pustit. Nejednou jsem byl svědkem, jak se řidič s majitelem dopravy svorně, ruku v ruce "postarali" o atraktivní náklad...
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
sob říj 14, 2017 3:49 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

Tak to tak pozoruji, zajímavý případ. Ale myslím,že toto už měli řešit orgány v trestním řízení. Však 44x průměrná cena 10tis, už je dobrý balík. :?: :?: :?: :?:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob říj 14, 2017 8:31 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Vykradení zaměstnancem...

Příspěvek

No a koukám, že stejný názor má i pan Hofman. :wink: :wink:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob říj 14, 2017 8:33 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host