Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

R
Příspěvky: 35
Registrován: pát kvě 23, 2014 6:29 pm
Bydliště: Brno

A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

Čau,
asi se nás dost shodne na tom, že především v tý český dopravě oproti i některým sousedním státům, je skrytý velký kus práce na zlepšení pozice a příjmu řidičů. Tak jsem si říkal, že zde chce přidat nějaké téma, kde bych třeba jednou za čas kouk a bylo zde něco motivačního, inspirativního či nějak zajímavýho pro řidiče ve smyslu jestli někdo máte nějaké dobré informace pro řidiče ... tedy něco se bude zlepšovat, ten a ten zákon ta a ta firma zavedla tu a tu výhodu a tak nastavila zas tu pomyslnou laťku výš konkurenci, stát se snaží v tom a tom směru např. výstavbou nových parkovišť tam a tam a tak dále ...

Já bych dnes začal článkem Soud dal řidiči německý plat, čeští dopravci se bojí růstu počtu žalob
Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/ridic-kamion ... oprava_mpl

zajímavostí v tomto týdnu pro mě bylo taky zjištění, že když bulharské firmy jsou schopny vyplácet bulharům 2000 či 2100 eu, tak proč to nejde u nás.. Přitom od německé firmy dostane za stejnou práci zaplaceno zhruba stejně německá firma, bulharská firma ale i česká tak proč tedy mají ti český řidiči co jezděj třeba ven v průměru tak málo je pro mě zatím nedořešenou otázkou ...
ned úno 18, 2018 6:04 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

Mě osobně by zajímalo co se bude dít dál. Jestli se všichni poplácali vzájemně po ramenou, řekli si, co jsme si, to jsme si a dopravce od teď bude řidičům platit německé mzdy.
Nebo jestli Jiří je bez práce, firma bez zakázek.......
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
ned úno 18, 2018 6:59 pm

R
Příspěvky: 35
Registrován: pát kvě 23, 2014 6:29 pm
Bydliště: Brno

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

Asi záleží na úhlu pohledu.
Jiří i kdyby byl bez práce, tak si ji nejspíš velice rychle najde, protože má odvahu a schopnost obhajovat si své práva a takový se hned tak neztratí. Pokud jeho firma měla zhruba ceny jako německá tak ať řidiče zaplatí lépe, stejně si skoro všechny firmy vykazují na řidiče plné diety a ještě k tomu kapesné a řidič nikdy tyto peníze neuvidí a akorát si pak pořád stěžujou jak je to špatný ale co dělaj pro změnu ??? ... takže kde končí ty velké prachy co česká dopravní firma dostane v německu ??? U řidiče jak vidno asi ne.
Příklad z oblasti strojírenství - Známý měl jet na práci a zaškolení se na nových strojích na pár týdnů do Německa. Říkal, že dostat plné diety bylo samozřejmostí, ale také bylo samozřejmostí, že dostal jinný daleko vyšší plat. A proč? Protože on tam ten čas žil a ne se jen stravoval !!!
A proč tedy zrovna řidiči, kteří jsou jednou nohou v hrobě a druhou v kriminále by neměli mít výplatu odpovídající místu působení, když v jinných oborech to jde ...


A co se týče české firmy a jestli je bez zakázky, může být otázka. Pokud je to firma typu VŠEM PODLEZU CENU A ZAKÁZKU DOSTANU JÁ A ŘIDIČŮM DÁM ALMUŽNU a ještě jim tu almužnu oberu přes stanovení nesmyslných pravidel pokut tabulkama nadspotřeb začínaje a pomačkaným firemním tričkem u zákazníka konče a budu se mít super.Tak ať taková firma klidně bez zakázky skončí, protože poškozuje FINÁLNĚ NEJEN SILNĚ OSTATNÍ DOPRAVCE ALE I ŘIDIČE A NIČÍ TAK CELEJ MÍSTNÍ DOPRAVNÍ TRH. Nejhorší je to s řidičema co maj rodinu, protože jsou často ustrašení se ozvat za lepší podmínky, aby o práci nepřišly a tak ustupujou a ustupujou až už není kam ustupovat a musí skončit. A pak slyšíme v médiích tu lživou ohromnou pohádku o tom, ŽE NEJSOU TISÍCE ŘIDIČŮ, ale oni jsou, je jich spousty akorát nám neříkají pravdu o tom, že je firmy nechtějí zaplatit jak mají a o pracovních podmínkách někdy ani nemluvě !!!
úte úno 20, 2018 1:09 am

raspi
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 24, 2017 1:45 pm

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

Já byl loni na tři týdny na montáži na Slovensku jako technický dozor (pracuji jako strojní konstruktér). Kromě platu včetně všech příplatků za přesčasy, soboty a neděle, jsem dostal diety. No a i když jsem se tam normálně stravoval v místní závodní jídelně, tudíž jako normální člověk, tak jsem za den utratil cca 8-10 Euro. Ubytování ve slušným penzionu (každý svůj pokoj) platila firma.

Jenže tady je jeden zásadní rozdíl. My jsme tam dodávali nějaký složitý technologický aparát včetně kompletního procesního a strojního návrhu, výroby a montáže. Tudíž jsme dělali něco s vysokou přidanou hodnotou a samozřejmě za úplně jiné prachy. No a ruku na srdce, přepravit něco z místa A do místa B, tam žádná přidaná hodnota nevzniká.
stř úno 21, 2018 9:32 am

kocour16
Příspěvky: 23
Registrován: sob čer 30, 2012 5:25 pm
Bydliště: jeseník

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

To sice nevzniká, ale když Ti to tam nikdo nedoveze, tak můžeš tak akorát chodit do té jídelny a na penzion.. :D
stř úno 21, 2018 6:31 pm

mikispider
Příspěvky: 37
Registrován: stř kvě 31, 2017 3:22 pm
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

Raspi: až si to zkusíš, tak možná něco piš. Ty vydíš jen to, že točíme kolem a jen se vezeme. Jen tak informačně parkoviště na jednu noc od cca 7 € výše, sprcha 3 €, nějaké jídlo cca 10 € a jsi na 20 € na den. Něco proplatí fa, něco táhneš ze svojeho, tak proč nemít plat jako ten němec či francouz - náklady na život v té zemi máme stejné.
A jak tu někdo psal: jsme neustále jednou nohou v kriminále, a pokud by nebylo nás šoférů, tak by jsi nenatankoval, nic nekoupil a ani se nenajedl. A proč? Protože by to tam nikdo nedovezl.

R: jen to poupravím - řidič nevysoudil peníze na zaměstnavateli, ale na zákazníkovi, který si přepravu objednal.
DAF XF 480 Euro 6 SSC
Pokud píšu bez diakritiky a s překlepy, tak se omlouvám, ale píšu z telefonu :dance:
stř úno 21, 2018 9:14 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

jj, vysoudil na zákazníkovi, už ale nedopsali jak to dopadlo s firmou u které jezdil, jestli třeba nepřišla o zákazníka

když chtěl šofér německý plat tak měl jít jezdit pod německou firmu, a ne podělat zaměstnavatele ke kterému dobrovolně nastoupil a souhlasil s danými podmínkami

z mého pohledu dopravce to je jako kdybych vzal zakázku od spedice za málo, a pak se přímo u zákazníka dožadoval doplacení ceny :D

tak nakonec panáček jezdil u rakouského dopravce, ten nechtěl doplatit mzdu na DE úroveň, tak musela mzdu doplatit německá pošta

https://www.novinky.cz/ekonomika/464120 ... mzdam.html
stř úno 21, 2018 9:43 pm

raspi
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 24, 2017 1:45 pm

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

mikispider: O víkendu jdu jezdit s autobusem a někde v šuplíku bych ještě našel "nákladní" řidičák z vojny. Takže vím, co to je točit s velkým kolem. Ale ať se ti to líbí nebo ne, tak za tou kulatou lopatou ta přidaná hodnota vyjádřená penězi prostě nevzniká. Je to pouze služba, nic víc. I když samozřejmě poněkud náročnější než např. uklízečka.

Ty prachy vám samozřejmě přeju, jelikož až pojedu pendl k moři, popř. na týden na zájezd s cyklisty do Alp, tak by se mě to mohlo týkat taky. 8)
čtv úno 22, 2018 9:06 am

mikispider
Příspěvky: 37
Registrován: stř kvě 31, 2017 3:22 pm
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

Asi je to íhel pohledu ale ta přidaná hodnata tam vzniká. uvedeu jeden malý přiklad - a aby to bodlo do očí tak to pozenu do extremu:
Představ si svůj bezný denní nákup, ale stylem že pro rohlíky si jedeš k pekaři, pro koblih do jiné pekárny, pro maso jedeš někam na farmu a to samé i pro sýr na jinou farmu. A my práve máme tu pridanou hodnotu, ktera je vyjadrena penezi za nase pohodli - my to svezem na jedno misto napr. do supermarketu, a ty nemusis pul dne jezdit po vsech ruznych pekarich, farmach atd. aby jsis pohodlne nakoupil. A to nemluvim o tom, ze pro benzin by sis jel nekam na nakladove nadrazi, protoze z toho vagonu by ho nemel kdo prevezt na benzinku.

Ber to z rezervou, ale myslim si, ze tady je ta pridana hodnota prace ridice, kterou zbytek lidi rado zaplati, jen proto, ze je to pro ne pohodlne.
DAF XF 480 Euro 6 SSC
Pokud píšu bez diakritiky a s překlepy, tak se omlouvám, ale píšu z telefonu :dance:
pát bře 16, 2018 10:23 pm

mogwaycz
Příspěvky: 78
Registrován: pát dub 05, 2013 11:03 am
Bydliště: Chicago

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

No a az budou legislativne povolene autonomni vozidla, tak pridana hodnota ridice bude kde? Rikejte si panove co chcete, ale tohle neni zas tak daleko.
sob srp 18, 2018 8:53 am

raspi
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 24, 2017 1:45 pm

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

To by mě zajímalo, jak je budou zastavovat v Itálii před spadlym mostem. To tam budou padat jeden za druhým.
sob srp 18, 2018 1:27 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

přidaná hodnota v autodopravě určitě je, jinak už to je z pohledu majitel vs. řidič., jen pro pořádek připomínám že jsem majitel a řidič v jedné osobě a jako autodopravce jsem vážený subjekt, ale jako řidič nemám větší hodnotu než ta kurta na valníku a podle toho se ke mně většina lidí chová. Jak to může někdo dělat jako zaměstnání (pokud ovšem nedělá u nějaké VIP firmy) tak to nechápu. Pro peníze člověk kousne leccos, ale kdybych měl mít z toho martiria jen 1500,- denně, tak raději budu žrát trávu než dělat otroka. Práce jako taková oproštěná od sraní se s lidma na nakládkách a vykládkách mě ale baví to by se jinak dělat nedalo. Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu, ale jde to, jen to zkrátka kazí ti ostatní co se nechají vykořisťovat a ti co je vykořisťují pořád ne a ne vychcípat.
sob srp 18, 2018 5:14 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

bohužel většinou to nejvíc kurví ti co jezdí sami na sebe

nemusí platit šoféra a odvody za něj, tak můžou dávat nižší ceny
sob srp 18, 2018 7:11 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

Vašek: z té minimálky co platí řidičům, těch odvodů není o nic více

bavil jsem se s řidičem co jezdí u firmy z desítkama aut (vnitro) dodávky, sola a najezdí 2500 km/týdně, prý šéf bere všechno za jakoukoliv cenu, ohobluje šoféra a bere dalšího. Záhada proč jsou ještě dnes přepravy 8 tun přes celou republiku za 5 tis Kč vyřešena. To ti samojezdec autodopravce neudělá.
sob srp 18, 2018 7:25 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: A už je to tady !!!! .. Zajímavé zprávy pro řidiče

Příspěvek

Vašek, jaký je rozdíl ve výší odvodů za zaměstnaného řídiče, a za odvody toho kdo jezdí sám na sebe? Myslíš si že stát si nechá ujít jedinou korunu?
pon srp 20, 2018 11:26 am

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů