Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

St. Michael
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 17, 2018 2:13 pm

skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

Zdravím vás,
prezeral som si posledné príspevky k téme o podnikaní v doprave do 3,5t, nakoľko príspevky su už dosť staré, tak som sa rozhodol napísat novú skupinu a troška sa dozvedieť info od vás, chcel by som vedieť aké máte skúsenosti, resp. názori na podnikanie do 3, 5 t, nakľko začínam a potreboval by som usmerniť nejakých tych spediterov co by ma vedeli vyťažiť, prípadne softvéri Timocom, Raal atď.
Za komenty vám budem veLmi vďačný nakoľko chem teraz začať.
Ďakujem pozdravujem Vás
pon úno 19, 2018 9:48 am

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

jestli rád řídíš a bude ti stačit od spedice úhrada nafty, jdi do toho. Já jezdím nad 3,5 tuny , 20 palet a jen díky tomu jsem schopen dostat cenu. Dodávku přes spedici fakt ne.
pon úno 19, 2018 10:28 am

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

Do 3,5t jedine stalou praci naprimo. Jinak se je lepsi nechat zamestnat. Ale zkusit to muzes. A to nechci nikoho odrazovat. Nad 3,5t uz se da jezdit pres spedice
pon úno 19, 2018 5:18 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

Známý podniká s jednou dodávkou už cca 6 let, kdyby neměl jednoho zákazníka na přímo který mu platí Belgii v kolečku za cca 50kg balíček (14 kč/Km)+ si může přiložit co chce, jednou týdně tak by opravdu jezdil za náklady a zisky by zůstali spedicím, opravdu to nemá cenu a to jsem co se týče podnikání spíše optimista
pon úno 19, 2018 5:58 pm

St. Michael
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 17, 2018 2:13 pm

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

No ja potrebujem speditera na pol roka potom chcem si zakupit platformu burzovych nakladov a cez nu pracovat. No viem neni to med lizat ale aj v stavebnicte kde som makal to bolo podobne a to som musel byt na zime.
No zhanam len docasne speditera, na SK je ich par jeden mi ponuka 0.40 na km co neni az tak zle a vytazovanie pravidelne. No ako hovorim potom by som chcel mat vlastnu platformu vodica a tak to robit. Tam by to uz bol nieco lepsie. Poznate nejaku dobru burzu nakladov?
stř úno 21, 2018 4:06 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

Raal nebo Timocom, v dnešní době kde je mobilní internet všude bych si tu platformu koupil hned, buď budeš brát od toho speditéra nebo si to pořepravu seženeš sám.
stř úno 21, 2018 7:46 pm

St. Michael
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 17, 2018 2:13 pm

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

tak presne, s platformou to robit.
čtv úno 22, 2018 5:11 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

"možeš to robiť [s čím chceš]", důležité je [s kým] to robiť. Musíš najít zákazníka co si to zaplatí, nezáleží kde a jak ho najdeš.
sob úno 24, 2018 2:43 pm

Parvatur
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 14, 2016 6:58 pm

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

Vy co tady tak vehementně odrazujete od ježdění přes spedice - mám konkrétní dotaz a prosil bych jasnou odpověď.
Jezdili jste vy sami dopravu do 3,5t přes spedice, že tak dobře víte že to nemá smysl? Jak dlouho jste to zkoušleli a jakou cenu na km jste si domluvili a jakou jste dostali?
Děkuji za odpovědi
pát bře 30, 2018 3:56 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

nemusím lézt v lednu do řeky, abych zjistil, jestli mi zmodrá bambula. Stačí v březnu, a i tak to bude pro neotužilého zážitek na celý rok. Ale někdo to prostě zkusit musí a v tom je ten život krásný a posiluje nás to do dalších výzev.
pát bře 30, 2018 4:50 pm

Parvatur
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 14, 2016 6:58 pm

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

Ha ha... Právě takových nekonkretních odpovědí je tady všude mraky a žádný přínos pro tázajícího. K čemu pak tedy to forum je?
Přesně na takovýhle blbiny se neptám, chtěl jsem jasnou odpověď. A když ji nedokážeš dát, proč sem vůbec píšeš?
Je to fórum abychom se jen tak pobavili? Protože nemáme zrovna do čeho píchnout, tak budem plácat h.... do klávesnice?

Takže odpověď je- nikdy jsem pod spedicí nejezdil, jen si to myslím?
pát bře 30, 2018 5:52 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

Ono stačí jen dlouhá léta se zajímat o dopravu a ani nemusíš nic zkoušet s dodávkou. Myslím, že budeš i tak dost v obraze.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát bře 30, 2018 10:11 pm

Parvatur
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 14, 2016 6:58 pm

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

No, další takovej...
Hoši, tohle jsou takový obecný keci, kterých je všude plno. To je všechno jak různý kecy chytrolínů po parkovištích, kde pravdy je z toho obvykle hodně málo. Vymyšlený bajky někoho, kdo chce být zajímavej a nebo si z druhých dělá jen pr... A je dost jedinců, co nejsou schopný nebo jsou líný o věcech sami uvažovat a skočí na to a pak to šíří dál jako jasnej fakt... Takových už jsem za víc jak 15 let, co v dopravě dělám, slyšel až až.
Ale fakta? Mě teda třeba v tomhle případě zajímají jasný fakta.

Takže ještě jednou - kolika soukromníků s dodávkou jsi se ptal za kolik jezdí, pokud bere práci od spedice a jaká byla odpověď? Na kolik spedicí co nabízejí vytěžování, jsi volal nebo psal s dotazem, jakou cenu nabízejí a jaká byla odpověď?

Jo a já sám to nevím, takže nechci říkat je to tak anebo tak. Ale když už se k něčemu chci vyjádřit, tak na základě nějakých ověřených faktů. Nebo teda ku... napíšu, "NEJSEM SI JISTEJ, ALE DOMNÍVÁM SE ŽE..." A pak taky třeba i napsat, proč zrovna se takhle domnívám.
sob bře 31, 2018 8:11 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

Parvatur: A co děláš 15 let v dopravě, že jsem tak smělý, když nemáš tušení, jak to v ní chodí? Nemáš spedici v paneláku a momentální nedostatek malých dopravců, co by jezdili za 8 Kč/km? Tady DriverBrno se přiživuje přes RAAL, zná tamější ceny a ví, co říká, resp. co naznačuje.
Jako koupit si dnes dodávku za pár desetitisíců a jezdit sám na sebe chce a může každý druhý chachar, co po škole a srážce s realitou zjistí, že brzo ráno vstávat a makat jako ďas pro kapitalistu není to, co si představoval. Zrovna tady 20-letý soused koupil starého Sprintera a zkouší štěstí u pekárny. 10 Kč/km, denní nájezd kol. 200 km, 6-7x týdně. Nakládka ve 2 ráno, před devátou je zpátky a má ještě celý boží den na to, přivydělat si jinde. Je mladý, spát moc nepotřebuje. Pročpak si asi pekárna nekoupí vlastní auto a nedá tam vlastního řidiče?
Jistě, existuje i slušně placená práce na dodávku, je jí jako šafránu a ten, kdo ji má, se tady možná pochlubí, ale rozhodně neprozradí, kde ten šafrán roste. Říká se tomu know-how... ;-)
sob bře 31, 2018 11:16 am

Parvatur
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 14, 2016 6:58 pm

Re: skusenosti v podnikani v autodoprave do 3,5t

Příspěvek

Tak spedici rozhodně nemám.
A vůbec se tady nesnažím diskutovat o Raalu, kde vím dobře jak to je...
Co se týče souseda co jezdí za 10 pro pekárnu, tak k tomu snad jen že každý svého štěstí strůjcem, jak se říká. Kdo chce podnikat, tak by snad asi měl umět trochu počítat,že?
Já jsem tady už 2x položil jasnou otázku a nikdo z vás na ní nemá jasnou odpověď.
A moc dobře vím, že kdo z těch šťastnějších dodávkářů slušnou práci má, se nebude chlubit jak k ní přišel. To máš naprostou pravdu.
Jen jsem zastánce toho, že když někdo něco radí, asi by měl mít svý tvrzení o něco opřený. A nebo teda na rovinu přiznat - je to jen má domněnka. :wink:
sob bře 31, 2018 12:14 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host