Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

nebude poslední

Příspěvek

https://www.podnikatel.cz/clanky/cenova ... -internetu
...a takhle dopadnou i ti co podjebávají ceny pod heslem "my jsme velcí, my si to můžeme dovolit". Balkán už se sem řítí a babišova vláda jim svítí na cestu.
úte srp 14, 2018 1:51 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: nebude poslední

Příspěvek

:D :D :D Teď jsem to chtěl sem dát. A že v nákladní dopravě se to děje den co den, by dalo na román.
Dobrá je diskuze pod článkem.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte srp 14, 2018 3:26 pm

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: nebude poslední

Příspěvek

Jenže Flixbus se chová jako velká spedice. Jako to bylo před několika rokama, zákazník platil dopravci dobrou cenu, aby se zaplatila i cesta zpátky. Tedka spedice ti zaplatěj cestu jenom tam a ještě maj kecy, že kdo to kdy viděl aby se platila cesta zpátky. Nájezd ti nechtěj zaplatit.

Takže Flixbus nemusí řešit co klasickej dopravce. Hodí to na někoho jiného - nechá ho trošku vydělat, ale myslim, že dlouhodobě ty dopravci na tom nebudou nijak extra. Ale je to jen můj názor a může to bejt jinak. Radši fandim v tomhle případě Jančurovi. Možná bych Flixbus přirovnal k LKW Walter (ceny hrozný, ale zákazník jásá)
úte srp 14, 2018 5:23 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: nebude poslední

Příspěvek

A jak to bylo v minulosti?? V devadesátých létech brečeli soukromníci, že jim ČSAD nedá šanci, že je brzdí v podnikání. Systém pomalu odrovnal (zprivatizoval) velké(celostátní ČSAD) někdo přišel s motivačním odměňováním (placení od kilometrů, od faktůrace) a soukromníci se začali vyzobávat mezi sebou. Pak přišel někdo, že ve velikosti je síla a opět se začali dopravci sdružovat ve velké korporace a ubyli malé a střední dopravce. Teď je taková doba, že vznikají Spedice a "Já mám práci, ty máš auta, budeš pro mě jezdit a nestarat se o to shánět práci?" Tzv. Smluvní doprava. A je to jak píšeš: Zákazník platí i cestu zpět, spedice zaplatí jen cestu tam. Jake si to uděláš, takové to máš.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte srp 14, 2018 5:59 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: nebude poslední

Příspěvek

stamiliony je ve ztrátě..jak vidno v ČR není jednoduché ani zkrachovat
http://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno ... idela.html
sob zář 08, 2018 9:02 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů