Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

tomis
Příspěvky: 57
Registrován: ned črc 27, 2008 9:14 am

Re: New Job

Příspěvek

maslo: Takový všeobecný zjednodušený pravidlo: když si najdeš práci na návěs a cena bude začínat 3 a cena za naftu bude začínat 2, tak je to na dobrý cestě..všechno ostatní budou jen a jen nervy..takže si uvědom, jestli ti to všechno za to stojí.. :wink:
ned říj 21, 2018 11:19 am

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Re: New Job

Příspěvek

Uz skoro 2 roky podnikám v autodpopravě s jedním kamionem, za ty 2 roky jsem získal dobré kontakty kde km začíná 4 ale stejně mě neláká si pořizovat další kamion i když na něj mám. Důvod je jasný, zažil jsem momenty že tito "známý" v listopadu nebo v prosinci prosí aby jim odvezl nějaký hořák, snažíl jsem se jim vyjít vstřic a odmítal jiné lepší kšefty od jiných zákazníků v zájmu udržení dobrých vztahů. No pak přišel leden a únor a tihle co prosili ti tvrdě řeknou že práci mají ale už za absolutně směšnou cenu, buď ber nebo to odveze někdo jiný, dopravců máme přebytek. Takže představa že třeba přijde krize tak tihle spedice co jsou zaháčkovaný u firem se nám malým dopravcům budou do telefonu tlemit a nabízet cenu která s výdělkem nemá nic společného protože vědí že soupravy máme na leasing či úvěr, šoféra kterého nezajímá že nemá v týdnu práci atd., prostě kola se musejí točit. Takže jsem si řekl, budu dělat 4 dny v týdnu, honit se za výdělkem nebudu, za 3 roky budu mít soupravu splacenou, pak se rozhodnu zda prodám nebo budu pokračovat v sólo jízdě na pohodu. Apropo, ta návratnost i když všechno šlape jak má je hodně mooc dlouhá, když to porovnám s předešlým podnikáním v internetovým obchodě kde moje počáteční investice byla 200tis Kč a za 6 let jsem našetřil i když jsem si žil na vysoké noze několik milionů tak tady to opravdu nehrozí.
ned říj 21, 2018 6:36 pm

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: New Job

Příspěvek

Jak je mín práce tak hodně řidičů znejistí a hned začnou hledat někde jinde. Pokud máš dobře zaplacenej export, tak to ještě jde. Jak ale máš export za 25-30kč/km, tak seš v háji. Ted je hodně nákladů, ale pomalu všechno za náklady. Za chvíli to přestane dávat smysl. Bud se všichni kousnou a začnou vyžadovat víc peněz, nebo začnou krachovat. Spedice/zákazník na to ty peníze má
pon říj 22, 2018 1:29 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: New Job

Příspěvek

mikunited: jako by jsi mi to vzal z huby :think: od začátku se tady ptám proč autodopravci (za této situace, kdy se :twisted: nás zákazníci štítí) snaží lovit řidiče a udržet vozový park. Argument že více aut znamená menší náklady na jednotku moc neberu. Ale pořád je moc řidičů a moc autodopravců, chce to ještě nějaký čas...
pon říj 22, 2018 5:56 pm

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Re: New Job

Příspěvek

mikunited:

co te vedlo k tomu skoncit s obchodem a jit podnikat v doprave?

Nemyslim to zle, jen me to tak zajima.. nedavno jsem cetl ze internetove obchody jsou slusny byznys..
narozdil od dopravy..
ridic profesional osvč
iveco eurocargo 75e15 -
daf lf 45
man 8.163
iveco eurocargo

daf xf euro6 510 - navěs + vlek panav 25.25m - bývavalo
pon říj 22, 2018 6:56 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: New Job

Příspěvek

všechno má svoje, já bych z toho prodávání zasílání balení vyřizování reklamací vracení peněz a nevím čeho všeho ještě asi olezl :)


drivere, dopravci budou, řidiči taky, už se blíží další krize, zase se to přemíchá, ale neboj, pojede to všechno zase dál ve starých kolejích, staré psy novým kouskům nenaučíš
pon říj 22, 2018 8:51 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Re: New Job

Příspěvek

tonyy: internetový obchod není žádný med, dohady s vyčůranými zákazníky co chtějí na Vás ještě vydělat, řešení skladových zásob, pořád hlídat co je v trendu, hlídat ceny u stovek položek, práce na počítači taky není to pravé ořechové a pak dalších x věcí. Možná mě pálilo dobrý bidlo ale chtěl jsem si ještě splnit sen, mít vlastní kamion. I když sleduji nyní známé co mají menší eshopy, myslím že jsem z vlaku vylezl za 5 minut 12, nyní se trápí a tržby jim klesají, trh obsazují velcí hráči. Ale v novinách pořád čtu že eshopům se tržby zvedají o 10-20% rok. I když si držím pořád jednu doménu pro strýčka příhodu, zřejmě už se do tohoto oboru nevrátím.
pon říj 22, 2018 9:00 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: New Job

Příspěvek

když se Alze a MAALu zvedne tržba o 100 %, tak v průměru se všem zvedlo o 20% :idea: je to jako s těmi kuřaty - když já sním 2 kuřata a ty nic tak jsme oba snědli v průměru jedno kuře, navíc tenhle biz se globalizuje a přitvrzuje legislativa, zboží je všude mraky a malý eshopář do toho může lehce zahučet. Na jednoho autodopravce (řidiče) pořád pještě připadne 20 obchodníků -je to sice taková hloupá jistota, ale rukama se dá pořád dobře uživit.
Vašek: krize je naprd, ale přijde -otázka kdy, každopádně je dobré včas rozpoznat ty indicie a nějak se připravit- nakřečkovat, nežít na vysoké noze.
úte říj 23, 2018 10:00 am

Faken
Příspěvky: 31
Registrován: ned pro 27, 2020 11:32 am

Re: New Job

Příspěvek

Zdarec chlapi, přemýšlím o nákupu jednoho auta se kterým budu jezdit sám. Nebo spíš sem rozhodnutý že do toho jdu. Dispečera mám u jedné nadnárodní firmy který mi bude dávat praci. Jde mi o to trochu to urychlit potřeboval bych ručitele. Jestli je někdo ochotný za odměnu. Díky za nabídky.
sob led 02, 2021 12:19 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: New Job

Příspěvek

Měl by jsi zainteresovat do byznysu, "svého dispečera" až se něco stane, aby jsi nešel jako první přes palubu.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob led 02, 2021 1:03 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: New Job

Příspěvek

Vašek:
drivere, dopravci budou, řidiči taky, už se blíží další krize, zase se to přemíchá, ale neboj, pojede to všechno zase dál ve starých kolejích, staré psy novým kouskům nenaučíš
..sekl ses jen o rok a půl :) (viz. post říjen 2018) teď už nás čekají jen samá pozitiva a v létě dovolená v Jugoslávii:)
ned led 03, 2021 7:45 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: New Job

Příspěvek

krizi v dopravě pocítili hlavně autobusoví zájezdoví dopravci, jinak vkd mkd si jede zatím +- to svoje bych řekl, s tím že je levná nafta což je velké +, dorovnává to zvyšující se náklady na mzdy

když chceš udržet šoféry musíš zvyšovat mzdy, ale nedaří se zvyšovat přepravné, firmy nechtějí slyšet, 5-6 let pořád stejné ceny, když chceš + 500 za přepravu tak raději seženou někoho přes raal, raději riskne cizího dopravce z raalu než by přidal osvědčenému :wall:
ned led 03, 2021 8:12 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: New Job

Příspěvek

já bych šoférům mzdy nezvyšoval :shock: oni si to pak vysvětlují že jich je málo, přepravu bych vzal i za míň a šoférovi bych za stejné hodiny přidal více práce..když to tak udělají všichni zaměstnavatelé přestanou si šoféři stěžovat a více si budou té práce vážit :lol: chudý a hladový se více snaží.
Naposledy upravil(a) DriverBrno dne stř led 13, 2021 9:34 pm, celkem upraveno 1 x.
ned led 03, 2021 9:10 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: New Job

Příspěvek

buďto udržíš případně ještě o něco zvýšíš mzdy a udržíš si dobrý šofery, nebo se pak budeš otravovat s joudama co ti stejně nadělají škody a máš nervy nadranc, co je lepší?

než to druhý tak to raději zabalím
ned led 03, 2021 9:21 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: New Job

Příspěvek

neříkám nic jim navíc nedat, aspoň něco slíbit :) slibem neurazíš
ned led 03, 2021 9:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů