Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Tomasino
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 31, 2020 8:59 pm

Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

Zdravím pánové,
prolezl jsem snad každé téma a i přesto bych potřeboval rady zkušenějších.
Jsem neplátce DPH a potřeboval bych dosáhnout na vyšší hypotéku.
Už to zkouším přes rok zvednout, ale marně.

Zkusím to nějak stručně a jasně..
Rozvažím jídlo pro jednu firmu (poskytuji jen službu) a potřeboval bych zvednout příjem kvůli hypotéce. Dělám 10 dní v měsíci. Mohl bych si v rozvozu vydělat více, ale je to otročina a mám toho plný zuby i když dělám jen 10 dní v měsíci.
40 vykládek za den, nákupy tahat až k bytu do pater bez výtahu, ještě lepší když prší :D Proto nepřipadá v úvahu dělat třeba 20-25 dní 12h směny.

Napadlo mě že bych rozšířil živnost o dopravu do 3,5t a pořídil dodávku za 150-200k ze svých peněz a jezdil sem tam nějaké zákazky z různých serverů, od pár známých něco málo, případně i na bazoši jsoi nárazový zakázky. 300-400k mám k dispozici, takže dlouhá splatnost faktur atd mě by nemusela být takový problém. Chápu že se na tom moc nevydělá, ale o to mi ani moc nejde. Potřebuju hlavně faktury pro daňové přiznání.

Tak přejdem k dotazům :D
Když zůstanu neplátce DPH a budu uvádět jen příjmy, nebude to pro finančák divný u autodopravy a nebude to nějak řešit?

Jako neplátce DPH nemusím uvádět příjemce na faktuře jestli se nepletu, je možnost to nějak vymyslet když příjemce bude platit hotově a “nebude chtít mít jméno na faktuře” abych to dostal legálně do příjmů? :D

Případně nějaké tipy co a jak ohledně zvednutí příjmu, řešil někdo něco podobného?

Neplánuju nic velkého, bylo by to do toho jednoho miliónu. Tudíž 20-40 tisíc měsíčně například, ale nemohl bych dát nic do výdajů. Zároveň bych rád získal zkušenosti a v budoucnu koupil 7t a u autodopravy zůstal s jedním autem.

Snad si rozumíme, případně nějak dovysvětlim ještě.
Naposledy upravil(a) Tomasino dne sob lis 14, 2020 3:10 pm, celkem upraveno 1 x.
pát lis 06, 2020 12:30 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

Jdeš na to zajímavě. Nejde ti o příjem, ale o vystavené faktury... Počítáš s tím, že z těch vykázaných a navýšených příjmů se ti taky zvednou odvody státu - 15% daň z příjmu, 14,6% socko a 6,75% zdrávko? Takže když si vyjedeš 20000, přes 7000 budeš muset nasypat Aleně...
pát lis 06, 2020 11:44 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

strčíš hlavu do dvojité oprátky, jednak jako FO případný dluh na odvodech půjde za tebou a posléze přijdeš i o střechu nad hlavou, kterou budeš mít na tu hypotéku. Půjčuj si jen na investici, která ti bude vydělávat, podnikej jen jako právnická osoba. Šetři a dělej si rezervy na další krize, v tom případě ale nepočítej že budeš v atodopravě pracovat 10 dnů v týdnu. Hypotéky s prací na pů úvazku si berou jen učitelky v Řecku, tam se to dorovnává z peněz ostatních států Eurozony.
sob lis 07, 2020 5:15 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

neznalost a a naivita je prostě krásná ...... asi bych začal pro začátek fin. gramotností.... system :nějak bylo , nějak bude ..no nevim :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob lis 07, 2020 12:34 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

jinak pro OSVČ je nachystaná od Alenky paušální daň (příjmy do 1 mil -stejně s jednou dodávkou víc nevyfakturuješ) tj. 5 469,-)
https://www.e15.cz/finexpert/danove-pri ... se-1371300
výhodou je to žev tom máš všecko, a údajně na tebe nemůžo ani "zaklekávači"

ale abych nebyl pesimista...najdi si napřed dobrý kšeft, ale i tak si myslím že s dodávkou bych se do hypo nepouštěl, zeptej se tady Prouzy88 jak se mu s hypo tahají klády z lesa Řáholce- a to je srdcař a úderník.
sob lis 07, 2020 6:09 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

Cesta, jak si (uměle) navýšit příjmy, existuje. Není sice úplně "echt legál", ale zase se nemusíš pouštět do autodopravy. Bude lepší se poradit s nějakým fin. poradcem, oni v tom umí chodit...
sob lis 07, 2020 9:28 pm

Tomasino
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 31, 2020 8:59 pm

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

Žádná větší past než klasická hypotéka to není, příjmy atd mám spočítané a ted platím nájem 16 tisíc a jde to.
Hypotéka by měla dokonce menší splátku ještě, takže v tomhle problém nebude.
To že bych zaplatil daň z výdělku kterej ve skutečnosti není mi je jasné taky.
Tohle mi připadala jako dobrá cesta jak si navýšit příjem uměle, ale asi to tak není.. Že to není zcela legalni vím, ale co v dnešní době je? 😁
Mám stálou práci, tohle by byl jen “prostředek” jak jakože zvednout příjem.
ned lis 08, 2020 5:52 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

Co další ručitel? Já těm věcem okolo daní moc nerozumím.. Já si užil s dietama, kdy mi taky furt chybělo, nakonec mi jedna banka vzala všecky a bylo..

O jaký částce se bavíme? 10mega?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned lis 08, 2020 7:37 pm

Tomasino
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 31, 2020 8:59 pm

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

Nechci tím nikoho obtěžovat, stát se může cokoliv v budoucnu a akorát to odnese někdo další :?
Jsem mladej, bez žádných úvěrů atd se stálým příjmem.
Pro banku nejsem špatnej klient si myslim, jen mám malej příjem pro hypotéku 5 mega.
Sem tam i dělám auta, překupuju všeljaký věci vyhodný atd. Takže měsíčně si vydělám 7-12k bokem ještě. Ale to je úplně bezcenný pro banku když to není zdaněný :D
Proto mě napadla autodoprava malá a semtam něco odjet, případně pro známé něco občas odvézt na fakturu atd. S daní pak počítám, ale to jsem ochotnej “investovat” do toho abych měl vlastní bydlení
ned lis 08, 2020 8:03 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

Mladej to já byl taky prvně, to se jim nelíbylo, 10let nato sem šel pro další a zase sem byl starej :wall:
Ste dva ne? Když si zvedne mateřskou taky ti to pomůže, nebo si našetři co ti chybí, případně pujč od rodičů.. jinak 5mega a sotva koupiš barák.. Dneska bych to rozhodně vzal do svejch, pujč si na hrubou i s pozemkem, ti stačí mega a bydlíš do roka, zbytek doladíš, čas máš jak tak vidím :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned lis 08, 2020 8:18 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

na co potřebuješ bydlení za 5 mega, když si v podstatě socka? Sorry za ten výraz, ale musel jsem, sám se považuji za socku v tomto absurdistánu.
pon lis 09, 2020 6:30 am

kuba_THX
Příspěvky: 348
Registrován: ned črc 17, 2011 7:03 pm

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) kuba_THX dne čtv pro 03, 2020 3:12 pm, celkem upraveno 1 x.
pon lis 09, 2020 9:19 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

To ti můžu půjčit manželku, ta už ví jak zvětšit výdaje 😀. Mě je zvětšuje už hoooodně dlouho.
úte lis 10, 2020 9:46 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

:thumbud: :valetsesmihy: :valetsesmihy: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte lis 10, 2020 11:37 am

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Nízký příjem a hypotéka

Příspěvek

Didi: nepůjčovat, ale poskytnout na operak, obě strany budou uspokojeny.
stř lis 11, 2020 9:49 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů