Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

už po několikátý se to u probírá , pokaždý trovhu jinou formou. martin 440 má pravdu a nejvíce o tomto stavu vypovídá jeho podpis pod čarou. je to 100% pravdivá hláška. k tomu přidám odstavec od Oldy v tom smyslu, že ty co projížděj šup na koleje. bohužel díky česmadu a jejich lobbysmu se to nikdy nestane. tahle firma je po státu druhou největší dojnou krávou pro řidiče a to s nima nemam nic co do činění. to jsem trochu odskočil.
smutný je že tento stav vyhovuje, vyjma těm mrtvým, všem, kteří z nehod žijou a policii , která tak vykazuje svojí činnost na věcech který často z bezpečností provozu maj hodně málo společnýho.
co napsal mykesh je taky fakt ,ale to by jsem se dostávali ke korupci ve státním aparátu ve vztahu ke stavebním firmám a to skutečně nehodlám komentovat.

jentak mimo v loňském roce modrožlutá firma vyasfaltovala několik zemědělských družstev z dotací EU. ovšem po výjezdu z kravína do vesnice si člověk překousnul jazyk........ to jen tak............ :D :D :D
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
sob bře 08, 2008 10:54 am

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

já mám teď zkušenost docela smutnou ... absolvoval jsem tuten tejden cestu čr švýcarsko a z5 ... cesta tam v pohodě jen kolona u norimberku v špičce a pak jedna kolona - nehoda českého kamionu ... a cesta z5 v pohodě jen s blížícími se hranicemi čr někoikrát dost husté brzdění z cca 140 - 160 když tam vjel kamion ... nevim čím to ale ale cca třetina byly polský a rumunský zbytek rovný podíl čr/sr .... :roll: :? ... a asi jeden nebo dva německý .... náhoda ??? .... samozřejmě není vše jen černé je to o toleranci a vzájemné ohleduplnosti ale ... :roll:
sob bře 08, 2008 4:06 pm

Helena

Příspěvek

Cuisine, je to ale opravdu nutný jet takovou rychlostí 140-160? Víš, ono se to dá špatně odhadnout, když chci předjet, kouknu do zrcátka a myslím, ten je ještě dost daleko. Začnu předjíždět a najednou je ten dotyčný už za mnou a většinou mi vyhrožuje dálkovýma, co že jsem si dovovolila mu tam vjet. Zrovna ve čtvrtek jsem jela naložená plná pivem a přede mnou Mercedes. Myslím, že jsem měla dobrý odstup, přesto jsem měla co dělat to ubrzdit, protože ten blbec si 5metrů před odbočkou rozmyslel, že chce odbočit. A věřím, že většina nehod náklaďáků jsou způsobený bezohlednýma řidičema osobáků.
sob bře 08, 2008 4:21 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

140-160 mi přijde jako normální dálniční rychlost pro dobrou dálnici ... kdyby to bylo nějaký 180 200 tak ani nemuknu protože to už je fakt moc rychlý .... mě neva když vidím že v dálce předjíždí kamion a mám čas plynule zpomalit ... chápu že jet na nečím pomalým se nedá ale když to tam foukne kdokoliv tak že jdeš do plných brzd tak to normální není :roll: ... neříkám že chyba je na straně náklaďáku ani osobáků, je to o lidech ale tohle mě mrzelo :(
sob bře 08, 2008 5:05 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ano je to v lidech. V německu kde nemají předjíždět nákladáky na dálnici a já bohužel memohl jet stále 80 tak mě předjížděly kamiony z CZ,SK,PL, Rus, Ro atd. Téměř až na dvě vyjímky žádný německý. Vždy pokud to jen šlo tak jsem odbočil na parkoviště a pustil kolonu vpřed. Nedisciplína a arogance je naše specifikum a tak to potom vypadá na našich silnicích.
Volvo FL 614.
sob bře 08, 2008 11:11 pm

Marcy

Příspěvek

cuisine: Nměl by ses krotit trochu???? :lol:

No jako je to tak, čeští šoféři jsou naprostí sebevrazi, klikrát mě přijde, že ti lidi vůbec neuvažují nad tím, co dělají. Dneska taky, jeli sme s kamionem z Malacek a uz sme vjizdeli v Hradisti do krizovatky, kdyz se zrovna nejaky dedek na kole rozhodl, ze prejede pres prechod....no ja sem v tu chvili snad prodelala i infarkt.....dedovi se nastesti nic nestalo, ale kdyby sem mojeho nedrzela, tak by se mu stalo si jeste neco horsiho..... :lol:
ned bře 09, 2008 10:44 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Řekl bych,že ta takzvaná nenávist ke kamionům obecně pramení z části z nezodpovědnýho chování některých řidičů KD,z politické loby hlavně Strany Zelených,z nedostačné silniční infrastruktury,ale hlavně z HLOUPOSTI spousty lidí,kteří si nechají nakukat kde co a podporují kdejaký blábol,který zrovna "letí". V sousedním Německu,kde je nákladní provoz několikanásobně vyšší nejsou lidé ovládnuti takovou histerií,jednoduše proto,že chápou,že provoz nákladní dopravy je nevyhnutelnou daní konzumní společnosti,která by těžko prominula obchodníkovi s čímkoliv,že její oblíbené zboží není k mání.. :?
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
pon bře 10, 2008 5:51 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

to Jirka Novák:S čím jsi po té D dálnici jel,že jsi nemohl jet ani 80 ? Po D dálnici,pokud to podmínky dovolí,je dobrým zvykem jet alespoň 85.Pokud ale jedeš něčím pomalejším (nejčastěji osobáky s vlekem,nebo obytná auta,kterým navíc ukazují tachometry menší než skutečnou rychlost),tak není žádná síla,která by mne za Tebou udržela,když vím,že do cíle mi zbývá třebas několik hodin jízdy a zdržení by znamenalo například nestihnutí vykládky/nakládky ten den a v důsledku i zhacení týdenního plánu.Věř mi,že pokuty v D jsou docela slušný,takže pro porušení zákazu předjíždění máme povětšinou fakt pádný důvody,víme ? 8)
Ještě něco pro Tebe na téma zákaz předjíždění:http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=2055 :lol: :lol:
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
pon bře 10, 2008 6:06 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já jsem jel mojí terénní Ifou, viz Ifa chlívek,která může na německé dálnice,ale pro dnešní provoz na dálnicích zrovna není příliš vhodná :? . Nedalo se ale nic dělat jelikož vlastní doprava speciální vojenské nástavby byla bezkonkurenčně nejlevnější. Jinak z toho předjíždění jsem již vyléčenej viz příspěvek a nechci přizpívat do jejich rozpočtu. Alespoň jsem se snažil ostatním nekomplikovat jízdu a pouštěl jsem je. Jinak němci mě docela brali jelikož je to jejich historie a mnozí začínali zrovna na této značce :D .
Volvo FL 614.
pon bře 10, 2008 6:52 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Jirka Novák píše: němci mě docela brali jelikož je to jejich historie a mnozí začínali zrovna na této značce :D .
No Avie, Líza nebo 148 je taky naše historie a když se za tim mam někde plahočit tak moc veselej nejsem :twisted:
pon bře 10, 2008 7:00 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Pane jo,tak s touhle Tvojí čtyřkolkou by mne netrápilo,že po dálnici moc nefrčí,neboť tam kde já s tahačem v terénu končím,tam Ty teprv začínáš.. :!: :)
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
pon bře 10, 2008 7:09 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Svatá pravda, tahal jsem Tatru 815 která visela nad prudkým srázem a moje čtyřkolka naložená kamenem jí zachránila od pádu a ještě jí vytáhla. Prostě není nad uzávěrky všech diferáků :D. Jinak zrovna si stavím dvojnici s dlouhým rozvorem a rychlostí kolem 100 km/h :wink: .
Volvo FL 614.
pon bře 10, 2008 9:41 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

z5 k tematu

Já doufám, že se jednoho krásnýho dne všichni naserou a tejden nevyjedou, někteří zablokují hraniční přejezd aby sem z venku nic nemohlo a jezdit budou tak maximálně větnamšíci do svejch stánků. jinak se nepohne ani kolo. a lidi si budou muset chodit do pekáren pro pečivo, zastavěj se stavby a postupně budou docházet zásoby. a po tejdnu co všichni budou jíst všechno možný jen ne čerstvý pečivo, taktéž maso zchlazený nebude, mlékárnám dojde mlíko, v benzinkách dojde benzín a nafta, co pak budou řikat.?
sám si i odpovim. zase budem za ty špatný...
pát bře 14, 2008 12:52 am

Uživatelský avatar
BFLM
Příspěvky: 94
Registrován: úte zář 11, 2007 2:30 pm

Příspěvek

podle me neni topic o tom, ze je "vas" moc, ale o tom jak se nekteri chovaji...Jezdim kazdej den barrandak a jizni spojku 2x a kolikrat nestacim ani koukat co se tam predvadi jak v osobacich tak v nakladacich...viz. dneska..chapu, ze treba najizdet kamcem na osobak muze byt desna sranda, ale nejspis ne pro tu holčinu v tom osobaku.
Obrázek
pát bře 14, 2008 8:59 am

RomanB
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 13, 2007 11:06 am

Příspěvek

Je pravda ze nekteri kamionaci jezdi dost drsne ale ja jezdim po stare kolinske a to je mazec.neco jako plna nebo zebry na silnici pro asobaky neplati hlavne ze neprijede o minutku dyl tam byt neoblomny policajt tak se pulka lidi co tam za den projede nikdy uz nesveze.jen se divim ze tam neni tolik bouracek. nekteri riskuji svuj a co je horsi i cizi zivot. nedavno jsem mel dost vaznou nehodu osobak me v protismeru vjel primo pod nakladak nic moc zazitek tak na to koukam trosku jinak. Ja pak kazdy auto uz vidim zmasakrovany jako byl ten osobak podemnou.
pát bře 14, 2008 9:18 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů