Mýtné ve Švédsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Sof.rozumim.jak se to plati,kde a kolik asi nevis jak si tam nespal teda.zjistim na trajektu,zda koruny,eura nebo karta nejaka.
sob črc 04, 2020 11:02 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Platenie bude urcite na pumpe pri kase, tam kde sa plati za naftu. Nevsimol som si, ze by tam bol parkovaci automat. Ziadna rampa na vjazde a ani vyjazde s parkoviska nieje. Je tam volny vstup. Vo svedsku sa da vsade platit kartou. (Visa, maestro..) Ci sa parkovisko da platit tankovacou kartou neviem. Neviem ani ci beru DKV.

Da sa parkovat aj vzadu - pozdlzne vedla stromov, takze nikto vedla teba nebude stat.
sob črc 04, 2020 11:31 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Ty furt resis parkovani nekde vzadu a jidlo.proto tam nejedu,ale musim,jinam neni kam.v ystadu stim stat nebudu,mesic zpet vybrali primo tam na tom novem osvetlenem placu tri palety stejneho zbozi co mam ja ted.a to mam plachtu.uplne na hovno.jenze nic jineho po trase neni.ze tam neni rampa,u me zavora,jeste hure.to jsem zvedav do pondeli..ja nemam cisternu.stou nic neresis kde stojis.
sob črc 04, 2020 9:49 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Stojim tady od pul dvanacte.parkoviste plati,100skk na 24.jen na pumpe nikdo neni,ani noha.celkove tu nikdo neni z personalu(na lodi jsem posluchal pohadky o ochane kolem a policajtech co pul hodky)nic z toho neni pravda.osvetlene jsou prvni dve lajny.dale je tma.kazdy druhy placht.naves ma vrata otevrene.asi vi proc.za 3h nedojel tankovat jediny kamion.sestava-jeden sved.ten je asi doma.pet litevcu(sofer By)ted sme dali jedno.tri cesi,uplne v zadu ve tme(vozi vyfuky prej takze gut)jediny polak.pulla mist je prazdna.uplne vzadu Girteka a Kreis,gigafirmy.
ned črc 05, 2020 2:44 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Jsou 3h rano.leje.doted jsem nevidel nikoho z obsluhy,ani policajty projet.nemam zastreno,koukam.tzn.platis 100sek za pronajem park.plochy nic vice.stejne jak v angliu.dojela jen dodavka.rumunska,domrdana,strasne parkoval do spuru.pak jsem vylezl.a odjela.jasny zlodejjedna polska audi,ale ten tankoval jen.na kartu.resume-pokud nekdo bude hledat hlidane parkoviste.tak toto urcite nee.
ned črc 05, 2020 3:02 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Bude pul 4.obesel jsem dva krat auto.plomba je na miste.lanko taky.plachta nikde vyrezana.me citlive zbozi se zda v poho dnesni noc.za hodku zacne svitat,to uz padnu unavou.kamerovy system co tu je je zameren jen na stojany.uz me ty kamery nemuzou videt a ne ty vzadu u lesa.budu se opakovat.TOTO NENI HLIDANE PARKOVISTE...POUZE PLACENE(GB STYL)
ned črc 05, 2020 3:20 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Pet minut po pul 4 doletela bila fabie s napisem securitas.jen si odcipnout stanoviste tim pipadlem.za volantem cernoch.cip je vedle na sloupu jak stojim,dalsi u stojanu.srandovni sledovat.jdu spat,od 6h rano stacilo dnes
ned črc 05, 2020 3:37 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Nevedel som, čo potrebuješ. Myslel som, že hľadáš len pohodový parking.

S bezpečným parkovaním vo Švédsku nemám skúsenosti. Ja ani neviem, či som niekde vo Švédsku videl nejaký strážený, oplotený, security parking. Asi nie. Len tak na rýchlo som teraz pozrel na internete, či v tých končinách, kde teraz si nájdem parkovisko, ktoré je oplotené a security, ale nič som nenašiel. V dánsku také parkovisko poznám len jedno a to je na Padborgu. Tie pumpy čo vo Švédsku poznám sú všetky len platené, nie strážené. Často sú celé neosvetlené. V aplikácii o TIR parkingoch je Himle uvedené len ako platené, nie je security.

Policajta vo Švédsku v noci neuvidíš, nikde. Ani v Nórsku. V Dánsku áno, ale len vtedy ak prídu porozdávať pokuty za zlé parkovanie.

V noci občas v priemyslovkách vidíš security, tak ako si to opísal. Prejdú len svoju trasu a to je všetko.

Ja sa na cisterne o náklad nebojím. Také starosti nemám a už ani tak nerozmýšlam. Kedysi som vozil televízory, vtedy som si na náklad dával pozor. Na naftu si dávam pozor stále, to sa dá aj na malých a neosvetlených parkingoch. Ešte my ju nikdy neukradli.

V Gotteborgu chodím parkovať len do priemysloviek. Stál som tam veľa krát, nikdy my nič neukradli.
ned črc 05, 2020 11:21 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Parkoviste ma legalne asi 50mist.vice ne.4 rady,do prvni deset aut vleze,dalsi taky tak cca.prvni je osvetlena nejvice.vzadu ,tzv.za prdelama stoji podelne 2 plachty.polaci.oba jsou vyrezani,od lesa.dira je cestva,koukal jsem,tkanina je jeste bila.oba jsou prazdni takze to neresi.byl jsem platit.100kr.voucher na 50.za ten ani hambos neni.tak tam nejdu.sprcha je gratis.stojim pod lampou,co je na ni ten cip.security to jezdi obcas odpipnout tak proto tak stojim.
ned črc 05, 2020 11:51 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Tak jsem byl ve svedsku na obed.nebudu resit ceny,ale chut.voucher jsem mel na 50sek,doplatil jsem 50seek a mel denni menu.to neni ani anglicky,jen svedsky napsane.mel byt losos,brambor,omacka salat.losos byl suchy,doma jak ho koupim v lidlu,udelam na zaru,je lepsi.brambor.za me tragedie.ale to je tim ze jsem cech=kobzol velmoc.majda syrova?za me divne,ale snedl jsem.salat,na tom se neda nic zkazit takze ok.resume-za 150kc co jsem doplatil chuj stim,300kc full cena hovadina.
ned črc 12, 2020 8:02 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Jedu k sodertelje na víkend. Nějaký tip na parking? Cestou něco je, ale kdyby někdo znal něco na jisto.


Tak sem ba Odeshog, nikam nespecham.
stř srp 19, 2020 8:28 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Vysvetli mi nekdo co se to pohybuje za osobni auta po svedsku,rychlosti 15kmh?vetsinou letita stara vrana,bavor,audi,atd.vzdy to auto nema spz.ani jednu.a vzadu ma veliky cerveny trojuhelnik.za volantem vetsinou mlady kluk.na ceste nahoru,1100km tam,jsem potkal 3,vzdy brzdil do nuly,nebylo jak objet,svodidla,a par minut za nim.na ceste zpet 2.
stř srp 25, 2021 4:32 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Objevil jsem Ameriku?nebo to tam nikdo nepotkal na silnici?nebo to jen nevnimate?jak rikam,osobni auto vetsinou stare,bez Spz,vzadu velky trojuhelnik.pojizdne.napadadene tunerem.pockam az dojdou kovani svedi ze Slovenska,ti to maji najete vice.
čtv srp 26, 2021 7:00 am

153
Příspěvky: 1144
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 12:57 pm, celkem upraveno 1 x.
pát srp 27, 2021 2:11 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Působilo to jako traktor.jak říkáš,vždy mládež.palec nahoru za tvé znalostí,a palec dolů ostatním kovaným Švédům
pát srp 27, 2021 7:14 pm

Odpovědět

Zpět na „Švédsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů