Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Milane teda, teda :D

No a pak je jasný jak to pak vypadá, a nejen na silnici :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 01, 2021 11:10 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Pro Vašík, no ono mi mnohdy nic nezbude, protože když služebně mladší kolegové to nedají tak to padne na mne, ale buď stárnu a nebo fakt se chtějí míň učit. A to jsem zapoměl dodat , že tohle je automechanik ve třetím ročníku.
MILDATRUCK
čtv pro 02, 2021 7:03 am

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak když máme každý doma ten zelený stromek, tak něco ze zeleného prostředí.
Když jsem tam vstoupil musel jsem být zřejmě fakt úplně sjetý , neboť jsem zapomněl s jakou radostí jsem podobné prostory před dvaceti léty opouštěl. A to jsem netušil do jaký jdu prdele. Za těch dvacet let to dotáhnuli k dokonalosti. Už si říkaly ano pane a ne pane. Pohov byl postoj rozkročený s rukama za zády . No ok, říkal jsem si , jdu sem jako občan a mým posláním a prací je učit je řídit těžké soupravy , tak tohle mne nečeká. No už vím , jak si připadá figurína ve zkušebním ústavu při nárazu do bariery. Bum to byla šlaha , když po pár dnech jsem stával na buzeráku a šaškoval na pokyn pozor a pohov a vlevo vbok. Já , kterého k tomu těžko nutili v 86 tém v Brně v Jaselkách. Ale tehdy byla jiná doba a tak , když pochopili , že lepší je nechat mne řídit a věnovat se autu dělali tehdy , že nic nevidí. Jiná doba. Zde byl orgán , kterého jsem ještě ani dnes nepochopil. Říkejme mu Marek. Větší míček gumový jsem nepotkal. Do dnes nevím zda byl tak tupý, škodolibý, nebo nemocný. Nastupoval jsem a z 50 kolegů jich bylo dá se říct 25 zapálených pro auta a přípravu řidičů. Za čtyři roky jeho zeleno- vedení se z nás 25 stali psi , kteří hledali vhodná místa , kde se dá plot podhrabat a kudy se dá prchnout. Neboť na nic byli zkušenosti a znalosti, stačilo nebýt ustrojený, nemít čepici a stáli jste jak malí fakani na hanbě . A tak někdo hrabal rychleji , někdo pomaleji, ale patnácti se nám to podařilo podhrabat a konečně zas chodíme do práce bez pocitů co jsme měli tam. Já každé ráno stál ve dveřích , ruce roztažené a svírající futra a řval jsem , že tam nechci, manželka mne strkala ze zadu ven ze dveří se slovy , že to uteče. No kurva neutíkalo to. Hodiny se vlekli jako roky a roky jako tisíciletí. Začalo to ráno už v šest cestou do práce . To jsem jezdil se čtyřmi bojovníky. A je fakt , že jeden z ních byl člověk s kterým si člověk může podat ruku. Slušný a inteligentní. Dalším byla žena v zeleném. No hvězda, na začátku mého působení se zdála normální. Ale časem ji člověk poznával. Doma tomu svému a dětem večeře nedělala, prádlo nežehlila , věčně spala a občas v náladě jak vzduchová sedačka bez vzduchu spadlá na zem při jízdě těžkým terénem. Člověk by si řekl, že tedy někdy bude alespoň milá , no nebyla, mít ji doma tak odevzdávám dekret od bytu a dobrovolně odcházím do stanu bezdomovců , kteří u nás bydlí v křovinách u sjezdu z dálnice. Další byl můj nadřízený. Jediné pozitivum toho všeho byla jistota, že k danému datu dostanete plat. Negativum, když jste pochopili, že O.Z. tedy občanský zaměstnanec je fakticky otrok zelených. A když vám dojde , že to tak berou a že vy makáte jak ten barevný , který se do Evropy dostal v předminulém století a ne ten , který loni připlul na lodi. A k tomu zjistíte , že plat vašich otrokářů je minimálně o desítku větší jak váš , tak už hrabete jak krtek a ne jako pes , aby jste prostředí opustili. Je fakt , že se v řadách O Z našli i tací co naopak začali hrabat směrem dovnitř s cílem proniknout do řad otrokářů a obléknuli sukno zelené. A jeden ten je super dokonalý . Jako mladík měl modrou knížku , ale nyní vstupuje do řad zelených. Nechápu a nerozumím. Potkal jsem tam , však jednoho, kterého vykousali ze svých řad. Proč, protože to nežral, protože říkal pravdu, protože uměl , protože s ním byla sranda, protože nebyl křivák. S ním byli zážitky. jednou jdeme areálem. Kráčíme vyšlapanou zkratkou. A v tom :,, Vojáku odkud jste?,, Pan plukovník s jasným cílem ukáznit jednoho z tisíce co jdou udusanou a prošlapanou , ovšem nelegální cestou. No netušil, že narazil na Ladu. ,, Tož pane plukovníku , tady kousek , mezi Brnem a Vyškovem je dědinka a jmenuje se Holubice. Tak odtamtud jsem., Plukovník to nečekal , jeho hlava to nepobrala , chtěl číslo útvaru či z jakého centra jsme. A bum ho najednou nějaké Holubice. No a my kráčeli dál a ta guma zelená tam možná ještě stojí. No pak tam byl kolega , srandista.Tak to jednou jezdíme s žáky a ti co lezou z jeho tahače jsou vždy schvácení a zničení. Zatáčky najíždí na desetkrát a všichni stále tvrdí jak to nejde utáhnout. A on v pohodě. No a pak jednou jedu jeho tahačem a dřu na volantu zas jako barevný. Sakra to není možné, že by to závaží udělalo tolik. Ptám se jej na to. A prý , no to tak je, to víš, to závaží udělá hodně. Tak točím, z rukou mi leze kůže dolů a zůstává na volantu. Když lezu z kabiny tak nejsem schopen se ani udržet madel. Po příchodu domů . Po té co vlezu do postele a chci ženu jen něžně pohladit po Evině hrbolku, ta dostává orgasmus, neboť tak se mi ruce ještě chvějí. Žena je uspokojena a já mám čas přemýšlet nad prací. Stejně nespím hrůzou, že za pár hodin zas jedu do Vyškova. Nad ránem přichází myšlenka, které se zdráhám uvěřit, ale kterou se rozhoduji ráno ověřit. A bum ho, ona byla správná. V osm hodin zjišťuji , že v servu tahače jaksi není kapalina . Tedy nádobka žádnou nezaznamenala. A po nafasování a doplnění plus rozchození celého systému i ten tahač, ač má závaží zatáčí normálně. No prostě o zážitky není nouze.
Tak snad se třeba někdo z Vás usmál a třeba to dočetl až sem. Těch zážitků bylo víc, ale nevím zda je sem dát .
Jinak všem co se tu scházíme a máme rádi vůni nafty a volant tak milujeme ve svých dlaních přeji hezké vánoční svátky v kruhu Vám drahých lidí. Svátky plné odpočinku , radosti a lásky a také samozřejmě vášně.
0 komentářů
MILDATRUCK
čtv pro 23, 2021 7:55 am

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Mildo dik za krásné počtení. Teda pro čtenáře. Jinak ti není co závidět. Taky jsem měl jedno takové zaměstnání když starý dobrý majitel předal firmu mladému to se začaly dít věci :roll: . Hned jak to šlo jsem utekl a hodně dalších.
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
čtv pro 23, 2021 11:49 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak tento týden byl opět výživný pro řidiče co jezdí od pondělí do pátku. V pondělí svátek v Německu. Celý východ se v pondělí nakupil na Rozvadově, včetně poláků, kteří ani neví kde Rozvadov je. V úterý se to utrhlo a začalo. Před Albem nehoda, 15km kolona. Pak klasika kolona před Swabachem. Tam je vždy ale tentokrát byla až z Norimberka. Aby toho nebylo málo, tak na A3 směr Wuzburg nehoda dálnice zavřená a vše to jelo po A6. A to stačilo, že nějaký zvědavec zkontroloval stavbu před Schnelldorfem a cukalo se už z Ansbachu. Pak cestáři dostali dobrý nápad v úterý zkraje týdne sekat trávu před Heilbronem a poskakovalo se už Hohenlohe. Předjížděl jsem je před křížením. No a korunu tomu dal Jihotrans na Hockenhaimu, když rozbaloval statusy a aplikace a nedobrzdil před výjezdem z pumpy v omezení. 3 hod na místě, a co rádio hlásilo, tak stau 14-15km. když se to rozjelo, tak se trochu zkrátila kolona na 12km, ale po 16té hodině co jsem poslouchal na rádiu, tak kolona měla 20km. Takže 15hod výkonu a 9hod jízdy mi nestačilo aby jsem přejel Německo.
Vymýšlejí píčoviny se zadáváním zemí na hranicích, už hodněkrát se mi stalo, že na hranici mi to tam šoupl nějaký magor, co zastavil na krajinici a znova se rozjížděl, ale aby sjednotili zákazy jízd na svátky co slaví celá EU, to nééééé. Když má jedna země svátek, tak ať si ho slaví, ale prostě jezdit by se mělo, aby nedocházelo k takovým kolapsům. Takže zákaz jízd by měl být jen 1.1., velikonoční pondělí, 1.5. a 24.12. a snad jsem na nic nezapoměl, takže když němci mají den sjednocení, tak ať se sjednocují a slaví si a řidiče by to nemělo brzdit. Když francouzi mají dobytí Bastilly, tak ať to slaví a řidiče to nemá co brzdit. Když češi slaví mistra Jana Husa, tak ať to češi slaví a maďary a slováky to nemusí zajímat a nezdržují se. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv říj 06, 2022 3:55 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Kdo bude jezdit - autonomní auta? Jsou potřeba.
Proč je nedostatek řidičů asi všichni tušíme. Ano kladené nároky, zpřísňování všeho a k tomu plat a náhled společnosti na řidiče. Takže kdo by se do toho hnal. Ale i pokud by něco z toho bylo jiné tak noví řidiči nebudou. Obzvláště loni a letos už to bylo znát kam došlo za posledních x let naše školství. Ne tím , že by v něm chyběli učitelé zapálení a znalí, ale přístupem mladých. Kde pokud po nich něco chcete a něco požadujete je to špatně a chcete je někam vést setkáte se s tím, že oni vám budou oponovat a sami vědí co je třeba a co je dobře a co špatně.
Jen pár řádků pro zasmání. Loňská třída obor automechanik. Pokud jsme se na začátku ptali na jejich koníčky a zájmy tak z 21 jen čtyři měli zájem o něco co souvisí s technikou a motorismem. Dalších osm zajímá sport, tedy alespoň něco. Dalších 5 PC hry a zbytek nic. Zeptáte se co tedy chtějí dělat čím se budou živit za 9 měsíců, kdy ukončí studium 70 procent neví , a ani neví co by chtěli. Ne není jim 14, ne není jim 15 je jim 18.
A tak zážitky typu: seznamujete je s vozidlem, ukazujete jim kde se co kontroluje, kde se co zapíná a na co si mají dát pozor. Ukazujete jim světla , která a kde jsou. Máte jich tam skupinu pěti a jeden jde a dívá se kde co je, zbývající stojí a čumí z jednoho místa a je jim to fuk. Jeden z toho v ruce mobil. Když jim připomenete , že by bylo dobré, aby se šli podívat tak se setkáte s protočením očí a tím, že je obtěžujete. A tak i toto je příčina proč ti dobří polevují.
V autě také zážitky jako dnes. Mám tam kluka , který najeto 28 hodin osobák, dalších 18 nákladní a 21 traktor. Většinou město. U zkoušek třikrát vyletěl z jízdy s osobním automobilem. Ok jedete s ním další výcvik, aby mohl zas 3 krát ke zkouškám. Výuka teorie 75 hodin. A za volantem během 1.5 hodiny vjede třikrát do jednosměrky z protisměru, dvakrát stojíte na hlavní a posloucháte , že přednost bude dávat z leva a prava. Ptáte se na jaká je silnici zda viděl značku. A ano je na hlavní. Pak posloucháte pohádku jak je ve stresu a kdesi cosi. Zastavíte a zjistíte , že z pravidel neumí skoro nic. Vysvětlíte mu , že tam je zakopaný pes a dokud to nezmění bude ve stresu a lepší to nebude. Vše v klidu. A on vám vysvětlí , že tím to nebude neboť trochu to zná. Takže si potvrdíte, že komu není rady tomu není pomoci. A to vše podloženo tím , že všechno mají zdarma, tedy v dnešní době je do nich investováno cca 60 tisíc, které neplatí a ani to není dostatečnou motivací pro snahu a spolupráci. Takže až zjistíte , že opravář neví co je alternátor, jak pracují brzdy, či co a kde je chladič nedivte se, prostě oni nechtějí. Tedy s vyjímkou 3 ve třídě.
Naučil jsem za ta léta už nějakou tu tisícovku lidí, ale dříve chtěli, dali si poradit a dokázali se poučit na svých chybách. Ty děláme každý. Ale bohužel dnes si své chyby nepřipustí a proto je ani nedovedou odstranit.
Takže ano autonomní auta budou potřeba , neboť řízení už pro tuto generaci není radostí a potěšením. Je prostě jiná doba.
MILDATRUCK
úte říj 18, 2022 5:48 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 225
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Mám ted zajímavý zážitek z a38. Jedu si tak směrem dom a dojedu prázdný dobytcak na německých značkách. Jel rovných 80. Byl provoz, tak jsem jel chvilku za ním, samozřejmě smrad jak prase a tak při první příležitosti jsem se jal předjíždět. Dojedu do půlky jeho návěsu, vidím, že za volantem sedí vzhledove klasicky Deutsche trucker. Plesatici, vyzrany, potetovany borec, náušnice v uchu, no a podíval se na mě a pěkně na 90. Bylo vidět, že fakt neubere, tak jsem se kvůli spaliru osobaku za mnou potupne vrátil zpátky. Při vrácení se do pravého pruhu jsem si na něho dovolil bliknout dálkovýma. To jsem si ale dovolil moc. Trucker mi to na oplátku fakt ostre zaslapl na 70, což jsem nečekal a teda lekl jsem se jak prase. pak se pěkně vrátil na rovných 80.
Na to už jsem nereagoval nijak a táhl se za ním. Myslel jsem, že mi to udělal naschvál jako odpadu z východu, ale nebylo to tak.
Po chvilce vyrazil předjíždět Němec s plachtou a stejná situace. V polovině manévru 90 a pojďme. Tomu s plachtou to ale i tak jelo o 0.0001 km za den rychleji, nevzdal se a po asi týdnu předjíždění se zařadil pred něho. Bylo vidět, že osobaky za nima tento souboj bavil, protože dálkovýma světlama a klaksonama dávali najevo radost z vítězství.
Po manévru na to dobytcak, nebo spíš dobytek reagoval tak, že vůbec neubral a nalepeny na jeho vrata jel až pred muldental na a14.
Tam s tím svojim roadtrainem dojeli myslím Poláka, kterému shodou okolností kousek před nima bouchla guma na návěsu. Němec s plachtou musel na brzdy, na což dobytek mohl stihnout díky jeho odstupu zareagovat jenom tak, že to strhnul do levého pruhu. :shock: Jediné štěstí, že tam zrovna byla mezera mezi osobakama, jinak by je smetl. Je to normální? :roll:
A prave pre taketo situacie by bolo dobre do auta si spravit nejak vypinac na obmedzovac (myslim ze niektorí poliaci rumuni a pod to maju tak podobne spravené.) ze ked dobehnes takehoto chuja ako ten nemec tak vypnes obmedzovac pridas aj na 100km/h a v pohode ho obides a ani velmi nezdrzis osobaky.
Scania R450
úte říj 25, 2022 4:48 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Běžné chování D řidičů. Pičus ti schvalně prida na 90 a ceka ze te uvidej polizei. Radi to dělaj pri zakazu predjizdeni a jedou curaci 80.

Mě 3 mesice zpet, tak skolili tri ridici co jeli za sebou, vsichni 80. Jak sem zacal predjizdet tak nasadili vseci 90. No vydrzel sem vedle nich a z kopce 100+...... zaradil sem se a zalapl to na 70. Jeli na sebe prilepení, nvm co jim to udělalo. Za minutu sem je ve spiglu neviděl.
úte říj 25, 2022 5:27 pm

CHiP
Příspěvky: 265
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Driver_1.9D píše:
úte říj 25, 2022 4:48 pm
A prave pre taketo situacie by bolo dobre do auta si spravit nejak vypinac na obmedzovac (myslim ze niektorí poliaci rumuni a pod to maju tak podobne spravené.) ze ked dobehnes takehoto chuja ako ten nemec tak vypnes obmedzovac pridas aj na 100km/h a v pohode ho obides a ani velmi nezdrzis osobaky.
A co když ten chuj bude mít to udělátko také? :lol:
Nedávno mě na dálnici předjel polák se sklopkou a ten těch +-100 po rovině jel určitě. Ale jel tak pořád, ne jen když mě předjížděl...
úte říj 25, 2022 7:33 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Nevím zda to je zážitek ze silnic, nebo budoucnost řidičů. Svátek 1.11. jsem stravil na firemním parkovišti u jedné nejmenované firmy v Německu. Z 31.10.na 1.11. to bylo ve společnosti dvou mongolsky vypadajících řidičů. Nevím odkud byli, ale pěkný, čistý, modrý pas hovořil že nejsou z Unie. Byli čerstvý, neboť firemní oblečení ještě vonělo novotou a čistotou. Večer jsem koukal na video rozhovor jednoho z nich, podle obrázků to byla asi událost. Ale evidentně nevěděli ani kde jsou, nějaké soukromí aby si na noc zatáhli firhaňky je nevzrušovalo a ani nevěděli, že je svátek, protože 1. naložili a jeli pryč od firmy. Odpoledne 1.11. na stejné parkoviště dorazili 4 auta s ukrajinskými kolegy. Jeden se mě ptal(rusky), zda tam může stát a spát. Pak měli ještě poradu, tak jsem poslouchal. (moc jsem jim nerozuměl) Nejlepší, že všichni seděli na autech s polskou RZ.
Druhý zážitek dnes nad ránem v Norimberku, rumunská dodávka mě "musela" předjet 4 km před křížením A3 a A9 pak zpomalila na 80km a jela. Říkal jsem si co se děje, zda spí, nebo telefonuje, ale né navigace mu řekla, že musí po 800stech metrech odbočit, tak přemýšlel, kolik je 800metrů. Poznal jsem to protože na kříži mu navigace rozkázala že se musí držet vlevo tak okamžitě do levého, aby jsem mu nebloknul jízdní pruh. Když zjistil, že kdyby se držel v pravém pruhu, že by se nic nestalo, tak okamžitě najel do pravého pruhu. Když ho navigace ujistila že jede správně, tak zrychlil a trochu mi ujel. Teď už se nedivím, že se kamion ocitne na mostku pro pěší a je z toho halo ve světě internetu. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř lis 02, 2022 10:22 am

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak dnes doufám spíše na zasmání pár zážitků ze silnice.
Zážitek z autoškoly po autoškole.
Už je to pár let co jsem chodil se svou třetí ženou, která mi popletla hlau , kde jinde než v autoškolském autě. Ještě nebyla mou paní, vše bylo v začátcích , ale už měla po výcviku a měla svůj řidičák. Byl pozdní večer a jeli jsme se jen tak projet a sleovat západ slunce v rámci nastolení romantiky. Protože řidičák měla krátce tak jsem ji nechával řídit a sám seděl vedle. Protože auto bylo jak soukromé tak pro výcvik, mělo pět pedálů. Plynový jsem na místě instruktora neměl a ani nechtěl. Večer se v druhé části nějak zvrhnul v nedohodu a tak cestou zpět jsme se dohadovali jak už to s ženami bývá o tom kdo má aa nebo nemá větší svobodu a kdo se komu přizpůsobuje. V rámci této vzrušené konverzace jsme se i přehodili a já šel za volant. A tak si tak vyměňujeme názory a emoce hraji v autě prim, jako u tesly řídící automatický systém. A přišel okmažik ve kterém si to tak jedu 80 -90 na silnici mezi městy. Za námi nikdo před námi nikdo. Debata se přiostřuje v rámci toho, že ani jeden druhého nechceme pochopit. Jen já pozapoměl, že ženy dovedou být nebezpečné vždy a všude. Takže na tachometru 90, přichází opět pár ostřejších slov a v tom bum. Připadám si jak figurina v testovacím vozidle. Auto se zasekává na silnici , já letím až na volant , pásy mn sice zachytávají, ale hlavu mám až nad volantem, řasy se mi opírají o čelní sklo. A v hlavě zmatek, nechápu co se děje, do čeho jsem narazil, proč auto brzdí, proč piští gumy, proč se kouří od kol. Asi jsem rozdvojená osobnost co neví co činí. V hlavě upadá i mé řidičské sebevědomí. 6e bych byl pako a dupl na brzdu a nevěděl o tom? Že bch sešlápl brzdu levou nohou tak rychle jako spojku? To asi ne , to by to scípnulo. A ono to nescípnulo, vždyť motor je v otáčkách jak stojím na plynu. V hlavě emoce a zmatek. v očích kouř , který i v podvečeru je vidět v zrcátcích ve svitu brzdových světel. Proč já sakra jsem až na skle a proč má třetí budoucí žena je v pohodě půl metru za mnou opřena v opěradle? Jak to že já profík jsem to nečekal a ona pískle neopeřené a za volantem nezkušené ano. Co jsem já přehlédnul a ona viděla a nachystala se na to. Jak to , že auto nešlo do smyku, když se nám seklo nějaké kolo. Nechápu v hlavě zmatek. Člověk se za volantem stále učí. Chlap se v životě soužití s něžnou bytostí také stále učí. Auto stojí, mé tělo se vrací zpět do opěradla. Polovička křičí něco o tom co jsem to za debila. Asi jsem ,když nevím proč auto stojí a jak se to stalo. Polovička se odpoutává a prohlašuje, že dál se mnou nejede a domů dojde sama a pěšky. No to určitě , v jednu v noci ji nechám kráčet po opuštěném kraji v letních šatech s dvacítkou kouzelných knoflíčků na přední části šatů. ,, No to určitě ne, spolu jsme vyjížděli a spolu se vrátíme a vysadím tě hezky u domu.,, Prosazuji svůj majetnický staromilný názor. Kdo ví , spartakiáda sice už nebude, ale kdo ví jaký název by pak daly na policii oné složce, pokud by má dívka nedošla v pořádku domů. Takže chvilka přetahování se o dveře a o názor , že ji dovezu k domu a pak ať skončí tato noc o které jsem si myslel, že bude jednou z nocí na kterou se nezapomíná. A v tom po uklidnění situace mi to dochází. Docvakává mi co se stalo, dochází mi proč jsem šel do skla, proč mé řasy se ohnuly o zpětné vnitřní zrcátko, proč řval ten plyn a uto stálo. No ano , má drahá, aby mohla kráčet nocí domů, když se rozhodla že se mnou dál nejede, neboť jí došly argumenty prostě a jednoduše skočila na místě instruktora ne mé druhé pedály. Ano to je ono, vrací se mi sebevědomí, řídit umím, nejsem schyzofrenik. To je ono, to je to co jsem nechápal v prvních sekundách, když mé tělo letělo vpřed a auto a sedačka zůstávaly za mnou.
Tak oba se uklidňujeme , autem už stojíme na okraji cesty , jsme za vrcholem výměny názorů, nyní už se snažíme nalést společnou řeč a po pár minutách já nalézám jak se rozepíná poslední z oněch dvaceti knoflíčků modrých letních šatů s kopretinami a místo ubíhajících oblouků silnice se toulám jinou krajinou okrášlenou pahorky a údolíčky. Takže nakonec to opravdu byl nezapomenutelný večer na silnici.
MILDATRUCK
úte lis 22, 2022 6:35 am

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Krásnééé Milane :housle:
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
úte lis 22, 2022 7:53 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak jedna situace kam spěje asi naše řemeslo, nebo spíše pro mnohé, doufám, vášeň a láska.
Sedím tak s jedním jen o pár let mladším kolegou a kamarádem v autobusu na nádraží v Prostějově. Povídáme o cestách o velkých autech, malých ženách. O tom jak život plyne. Dostáváme se k tomu , že si mnohdy říkáme zda svou profesi umíme a jak to vnímáme. Dostáváme se i k tomu, že u nich v bývalém Čsad nabrali pár nových řidičů a řidiček na autobusy, kteří přišli k řidičáku D jen z B. Tedy bez praxe s velkým těžkým autem. A jak se sám v duchu smál, když jeden takový mu na place radil co a jak. Ano tomuto chlapovi, který projezdil zemi Liazkou s vlekem a který busem na zájezdu dojede kamkoliv a je jeden z nejklidnějších a nejzkušenějších co znám. Shodli jsme se , že nevíme zda se smát či brečet. O pár míst před námi stojí a čeká na svůj čas další z těch opravdu zkušených. V tom se přibližuje velký autobusák , který všechny strčí do kapsy, byť v kapse ještě neoschnulo ani laminování řidičáku. Zajíždí do místa před kolegou k zastávce a od přední nápravy odírá svůj bok o kolegu před námi. Zrcátko kolegy padá na zem. Hledíme a nevěříme. Před námi se odvíjí rozhovor poškozeného se škůdcem. Sledujeme to zpovzdálí , stačí, že už se baví celé autobusové nádraží. Oni cestující zas tak často nevidí dva autobusy z jedné firmy v milostném dotyku. Po chvilce se jdeme kouknout a jen vnímáme toho staršího kolegu jak je rozhozený z toho , že ten druhý je vlastně v pohodě, že podle něj se chybou člověk učí. No jdeme zpět ke kamarádovu stroji. Za půl hoďky dojíždí policie zdokumentovat danou událost. A co čert nechce zastavují nedaleko obou poškozených strojů. Uběhne nějaký čas a mi s kolegou se povalujeme na předních sedadlech a dál probíráme vše možné a nemožné. V tom je slyšet dření plechů o sebe. Vyskočíme, abychom opět viděli ven a zdá se nám že sníme. Doletěl další mistr ze stejné firmy a vzal zadní částí při stáčení polovinu vozidla policie. No stát já na zastávce a čekat na autobus tak v tu chvíli odcházím a jedu vlakem. Ostuda pro firmu jako prase. Na jednom autobusáku v jednu chvíli tři poškozené autobusy jedné firmy a k tomu vozidlo policie. A borci stejného ročníku se stejnou praxí se ujišťují, že vlastně o nic moc nejde. Ten první postižený kolega už ani není vidět, ten ostudou vlezl snad na místo rezervy. Ano každý jsme začinali. Ale pokud pamatuji tak napřed jsem jezdil s Avií , pak Matesem s přívěsem kolem komína a teprve až po letech s vlekem jsem šel na bus. Ale i když jsem si urval zrcátko pod násypkou tak při návratu do garáží jsem se styděl jak pes, který neumí zvednout nohu a chodil jsem tak, abych nikoho z kolegů nepotkal. No bohužel byli jsme jiní, měli jsme méně sebejistoty. Tak a už ani nevím zda jsme se smáli. Ne nesmáli, oba máme empatii a nejsme škodolibí. Spíše nám bylo smutno, smutno z toho jak to je vše přece jen jiné.
MILDATRUCK
pon úno 27, 2023 9:39 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 225
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

No ina doba. Je nedostatok soferov a tak to niekedy vyzera. A inak ja som tiez siel z B rovno na C a hned nato E. Ked som skoncil skolu tak 3,5 roka som robil rozvoz pizze spravil vodicak C+E a sup ho rovno do tandemovej supravy s kolegom. 2 mesiace som jazdil v zacviku v jednej firme a dalsi mesiac som jazdil v zacviku v druhej firme a az potom som zacal jazdit sam .A zaciatky boli tiez vseliake , nesvoj za volantom, nevedel som dobre cuvat ale nastastie som nikde vacsie skody nesposobil :D bol to pre mna zo zaciatku šok z osobaku rovno do velkeho kamionu a nic medzi tym :)
Scania R450
sob dub 08, 2023 12:10 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

V Polsku jsme osedlali nový auto - na pumpě nám řekli, že mýto není potřeba. Cestou jsme pak potkali mýtné brány a já si všiml i nápisu, co znační zpoplatněno (ted nevím přesné polské znění). Tak jak to je? :-D
Nebo ten nápis se vztahoval na následující výběr mýta z kabinky...?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon kvě 15, 2023 11:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů