Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Helena

Malá škola gramatiky

Příspěvek

Řekla bych, že toto fórum je hodně čtené a lidi si podle úrovně příspěvků udělají obrázek o úrovni profesionálních řidičů. Proto jsem se rozhodla, jestli David proti tomu nebude nic mít, tu úroveň trochu zlepšovat. Moje dnešní oběť :D je O.Hnízdil. Jestli poznáte, co napsal špatně? :D . A já dělám taky chyby, takže mě klidně taky kritizujte.
O.Hnizdil píše:Stávka?Co tak zastavit kamion na místě(Nějakém ve dne frekventovaném), kde zrovna odbyde půlnoc.Takový kamion uprostřed dálničního výjezdu, nebo křižovatky by dokázal udělat divi.A pokud by proti tomu měl nějaký policajt něco odbudete ho slovy.:Pokud bych se rozjel, porušil bych zákon... :dance:
stř zář 03, 2008 10:30 pm

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nojo, chyb hodně, ale všichni jsme již pár let ze školy venku...
stř zář 03, 2008 11:04 pm

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Chybovat je lidské. Děláme je všichni.
Nycménnnně některí hrubki byjý přýmo do očý.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
stř zář 03, 2008 11:22 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mno...řeknu to natvrdo, taky někdy koukám, co všechno se zde objeví. Ale chybovat je lidské. Každopádně můžem dělat trochu korektůry :-)
čtv zář 04, 2008 7:56 am

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jistě. Já se snažím psát bez chyb,ale nněkdy to nejde. Nepíšu zrovna pomalu a myšlenka letí rychleji,než kontrola pravopisu. Také jsem si udělal v počítači adresář s názvem Vyzitky. Došlo mi to hned poté, co jsem chybu nemohl již opravit. Větší problém jsou hrubky tam,kde nemají co dělat. Rozsudky,policejní zápisy apod..
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
čtv zář 04, 2008 8:02 am

manmaniak
Příspěvky: 208
Registrován: sob led 20, 2007 8:59 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

Pokud používáte Mozillu, existuje pro ni super doplněk, který vás na hrubky upozorní, a je i ve verzi pro ty, jenž píšou bez háčku a čárek
čtv zář 04, 2008 9:38 am

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hm, tudíž, když píšu s háčky a čarky, tak mě neupozorní. Beru! Tudíž od příště zapomeňte u mne na všechno :banana:
čtv zář 04, 2008 10:02 am

manmaniak
Příspěvky: 208
Registrován: sob led 20, 2007 8:59 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

Ne ne, jsou dve verze, muzes psat i s diakritikou
edit: tady je primo odkaz http://www.czilla.cz/doplnky/kontrola-pravopisu/
čtv zář 04, 2008 10:05 am

Helena

Příspěvek

Tak správně je:
O.Hnizdil píše:Stávka?Co tak zastavit kamion na místě(Nějakém ve dne frekventovaném), kde zrovna odbyde půlnoc.Takový kamion uprostřed dálničního výjezdu, nebo křižovatky by dokázal udělat divy.A pokud by proti tomu měl nějaký policajt něco odbudete ho slovy.:Pokud bych se rozjel, porušil bych zákon... :dance:
A sice podle vzoru hrad, hrady - divy
čtv zář 04, 2008 10:55 am

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Takový kamion uprostřed dálničního výjezdu, nebo křižovatky by dokázal udělat divy.

A také nám tu chybí čárka.

Takový kamion uprostřed dálničního výjezdu, nebo křižovatky, by dokázal udělat divy.

Výraz policajt by měl být v uvozovkách "policajt",
neboť jinak je to správně policista. I když třeba vůl.

V závorce je použito velké písmeno a pokud autor myslel větu vloženou tak je bez tečky.

Chybějící čárka : "..policajt něco, odbudete ho slovy..."

Citace a přímá oslovení se vždy uzavírají do uvozovek. :

"..... policajt něco odbudete ho slovy. "

Za poslední větou nesmí být tečka,ale jen dvojtečka.

Ve slovosledu použité 2x po sobě jdoucí "by" by bylo vhodnné pozměnit.

Dále mám za to, že čárka by měla být ve větě :" Nějakém,ve dne frekventovaném"


Tak doufám, že jsem autora "nenasral", protože to psal pěkně od plic a "jak mu zobák narostl". A v kontextu má dozajisté pravdu i bez ohledu na chyby.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
čtv zář 04, 2008 11:17 am

Helena

Příspěvek

:D Oto, chudák O.Hnízdil, takhle důkladně rozebrat jsem ho teda nechtěla. To by tady za chvili nikdo nic nepsal :D . Myslela jsem občas, jenom opravdu do očí bijící hrubky.
čtv zář 04, 2008 2:04 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

oto oto.. vyjezdu nebo krizovatky je bez carky.. neb je to pomer vylucovaci, tezko bude ten samej kamion stat na vyjezdu a zaroven v krizovatce.. bud a nebo...
čtv zář 04, 2008 3:04 pm

Stryko
Příspěvky: 578
Registrován: čtv led 25, 2007 11:18 am
Bydliště: Poděbrady Kluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ještě že tomu nerozumím. :lol: :lol: :lol: :lol:
čtv zář 04, 2008 3:10 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Každý povinně napíše slohovou práci z pracovního dne a pak se to tu postupně rozebere jak po pravopisu tak ze slovesného hlediska :lol: :lol: :lol:
Jako hlavní cenu za samé jedničky dávám do placu jeden den svezení v náklaďáku a za pětky bude provinilec točit gumy na celém autě :lol:
čtv zář 04, 2008 5:06 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

talas.m píše:Každý povinně napíše slohovou práci z pracovního dne a pak se to tu postupně rozebere jak po pravopisu tak ze slovesného hlediska :lol: :lol: :lol:
Jako hlavní cenu za samé jedničky dávám do placu jeden den svezení v náklaďáku a za pětky bude provinilec točit gumy na celém autě :lol:
tím náklaďákem myslíš Tatru jo?
čtv zář 04, 2008 5:20 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů