Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4501
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to Venca R: No jasně, ta žádost bude něco stát (nějaké všimné do kapsy úředníkovi), a najde se nějaká klička, nějaký důvod, proč tu vyjímku nepovolit.
Jinak s tou železnicí jsem to taky nepochopil, ale nežiju tam, tak nevím. Třeba sem chodí někdo místní a objasní nám to. Každá mince má dvě strany. Jako např. jsem sledoval parkoviště na D3 před Budějkama. Jako řidič lkw jsem nadával že to ŘSD nepostaví, ale zase na druhou stranu jsem se vžil do obyvatel místní obce, a představa, že za barákem mi vyroste prochcané, zapáchající parkoviště, tak bych nebyl odvařenej.
Teď mě tak napadlo, asi jsi z JZD, jak by jsi se zachoval,co by jsi říkal, kdyby předseda(ředitel, odpovědná osoba) by ti za barákem 25.12.2022 nechal nasypat 70tun hnoje s tím, že v řijnu 2023 se bude pole hnojit?
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon pro 26, 2022 1:12 pm

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Já bych neříkal nic, pac totak prostě je. Všichni mají plnou hubu ekologie, biopotravin ale jsou radši když se nachází průmyslový hnojivo bo to jsou bílý kuličky a nesmrdej. Bylo tam dřív to pole nebo barák? Vždycky jde o nějakou rozumnou domluvu, ale obecně přistěhovalci na vesnici jsou největší zlo, ty picujou furt a kvůli všemu.
Btw to povolení stát nic nemusí, vjezd do centra Prahy je taky zadara, pouze na základě žádosti
pon pro 26, 2022 9:51 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4501
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Btw to povolení stát nic nemusí, vjezd do centra Prahy je taky zadara, pouze na základě žádosti.
Jasně. Jen úředník má určitý čas na jeho vyřízení. (nevím, nejsem znalec, ale věřím, že je to všude na úřadech stejné) Možná bez problému to funguje u toho kamenolomu, ale u toho dřeva???? 26.12.2022 zafouká nějaký orkán, a myslíš že kůrovec počká, až úředník vydá vyjimku???
Btw: Jasně, ty by jsi neříkal nic, ale sousedi by ti nadávali, že jsi to tam navezl ty. Jinak tu debatu na téma lid versus dědina nebudu rozvíjet, neb to je na dlouhou debatu. Ale jen takový postřeh. Dříve v každé vesnici bylo tak 5-7 traktoristů, dnes v každé vesnici je tak 6-9 kamioňáků a jejich benefit u firmy je, že můžou parkovat s lkw doma. Samo, že na dvůr si auto nedají, tak se to na víkend staví, po vesnici kde se dá. Např. mě to už dohnalo, a starosta nám zakázal parkovat v obci. V obci, kde jsem žil dříve (cca 20let zpět) nás byli 3 kamioňaci, občas jsme se sjeli na víkend a stáli jsme na parkovišti u obchoďáku. Teď u toho obchoďáku stojí 4 a další 4 stojí na návsi. Už za nás jsem slyšel zjvěsti, že starosta by měl vybírat parkovné. Teď jsem slyšel zaručené zprávy, že si ve velkém lidé stěžují na postávajíci kamiony. Tak uvidíme jak to pořeší.
To samé je i s průmyslovou zonou. Každý starosta by chtěl průmyslovou zonu jak třinecké železárny (důvod prostý příjmy z daní atd.) ale bez dopravy, aby nebyl hluk a smrad(prach).
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte pro 27, 2022 12:17 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Lidé si stěžují...

Příspěvek

Já myslím, že je mezi námi, lidmi, málo hladu a moc naakumulované energie. :hvizd:
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
úte pro 27, 2022 12:29 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

4215 píše:
úte pro 27, 2022 12:17 pm
Např. mě to už dohnalo, a starosta nám zakázal parkovat v obci.
Dopadl jsem stejně. Mě ve vesnici nikdy nikdo nic neřekl, takže ani nevím, kdo byl za starostou (ani kolik jich bylo?). Parkoval jsem tam takhle několik let a téměř každý den. Ale jednoho krásného dne mi volal starosta, že si občané vesnice nepřejí, abych před barákem (obecní pozemek) a kdekoliv jinde na obecním pozemku parkoval kamion. :naughty:
úte pro 27, 2022 2:18 pm

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

V Americe by jsi vysoudil miliony , diskriminace.Nic víc.Kamion je běžný dopravní prostředek dle vyhlášky,vyskou váhou délkou nepotřebuje žádné výjimky o provozu na komunikaci.
úte pro 27, 2022 6:07 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4501
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Jožine asi né, nebo takhle, nevím jak je to v Americe, ale v CZ se řídíš zákony a vyhláškami. Nevím jak to je upravené v jednotlivých vyhláškách obce, ale první je nějaký článek o záboru veřejného prostranství. U nás je třeba článek, nebo vyhláška, že když ti stavebniny, uhlobaron vysype fůru na chodník před branku, tak tu kupu musíš do 24 hodin uklidit. Takže CHip kdyby ignoroval starostovo zákaz, tak jednoho víkendu, by starosta udělal v pátek foto(chytrý mobil máš i ty) Lkw a v neděli by tam stál s Policii a měl by vymalováno. Když by jsi obešel tuto první výstrahu, tak by stačilo si vyřídit dvě (počet příjezdových cest) zákazové značky "Zona zákazu stání pro lkw" a ve 21.00hod už by jsi měl cedulku, že se máš dostavit na nejbližší obvodní oddělení Policie.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte pro 27, 2022 7:17 pm

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Každá zakazova značka je diskriminace.Plati daň?platí.ma.pojistku?má.motor běží?ne.naschle...
úte pro 27, 2022 9:48 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4501
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to jožin: :D :D :D :D
Kdyby nebyly zákazy a příkazy, byla by anarchie. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte pro 27, 2022 10:18 pm

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Naštěstí ty zákazy dnes už nikdo ani nečte.Na D1 se jezdí běžné třetí pruhem nahoru (Leer),dodávka karavan v levém pruhu v staveniště,2.2 m,značka 12t transit úplná hloupost,,neděle zákaz jízdy vše co vypadá jako mrazák z dálky ,jede.Ja se už davno taky nenervuji a jezdím si podle sebe.
stř pro 28, 2022 8:11 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4501
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

jožine to taky pozoruji, ale říkám si,nebo se u nás říká, "když není žalobce, není soudce". Hele u nás byl řidič,snad 10roků vyrážel týden co týden v neděli v 20.00hod na špáňo. Od 20.30- 22.00hod jezdil v zákazu bez vyjimky jedenáctý rok ho chytli na dálnici 2krát asi v rozmezí 2 měsíců. Takže, jak se říká, tak dlouho chodíš se džbánem pro vodu, až se jednou ucho utrhne. Taky mám kolikrát cukání jet tím třetím pruhem, ale pak si řeknu NE, se svým štěstím by mě vybrali a jedu hezky leer za 24tunovým oslem. (420 a míň koní) :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř pro 28, 2022 6:09 pm

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Jezdil pozdě.ja jezdil mnoho let v neděli,kdy byl zákaz celý den,ve15 h.Z Bohumína.za Hk jsem zapauzoval,před 22 h vjížděl do praglu, Barrandov levým (V8),v době lián,po půlnoci Rozvadov a chápat na silnici.
stř pro 28, 2022 7:33 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4501
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Jožine to je pravěk, to bylo v dobách, kdy na každém kandelábru nebyla kamera. :D :D :D
S tím mě tak napadlo. Někdo místní z Prahy nemá přehled, které kamery jsou výdělečné, a které jsou jen info??? Neb když jedu přes Prahu, tak se tam jezdí jako by tam kamery nebyly. Jížní spojka v prostředním letijo i lkw s návěsem, nebo soupravy, ti nejodvážnější i v levém, kde je i značka. Rychlost když to jde tak fuuul gas, i když tam jsou 60tky. Jediné místo kde se jezdí podle předpisů co vidím, je Spořilovská spojka do centra (50km/hod).
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř pro 28, 2022 7:53 pm

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Náhodou nedávno barandovem až nahoru:-))tunely zavřené asi dvacet km stau na D1...mě to taky připadá že tam nikdo 60 nejezdí,já tam držím tempo 66 kmh v pravém.
stř pro 28, 2022 9:27 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Mají elektromobily budoucnost? Autosalony v roce 2035 .......

úžasná diskuze :clap: :clap: :clap:

https://youtu.be/qz5LP9TeO2o
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte led 10, 2023 11:11 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 64 hostů