Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to sof: Já je nesleduji. Já jen koukám okolo sebe na cestách. Psal jsi zde, že já vše a každého hned zkritizuji, ale pod to co jsi teď napsal, bych se podepsal a jen mohu napsat, moje slova.
Jinak jak jsem psal, Šmídl je aspoň oblékl do firemních monterek a je tam vidět snaha je přizpůsobit (nebo jak to napsat) ale litevci se s tím neserou. Jak přiletí z Indie, v tom jezdí.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob bře 11, 2023 11:01 am

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

S mongoli, ukrajinci, rusy a bělorusy ve firmě nesouhlasím, sere mě to. Je to ostuta u větsiny stabilních zákazníků. O cizině se ani nebavým, protože neumí anglicky, nemecky. Prostě ostuda. Ale vedení (ne dispečink) to bere tak že kola se točit musí, a je jim jedno kdo v tom sedí. Osobně mě a nejsem sám sere že jdeš po firmě, a borec jde po firmě, rypák nahoru a mluví na tebe rusky. Když mu řekneš že se tady mluví česky, tak tě odbyde, jak kdyby byl doma. Ale on se tak cítí, protože vedení je plácá po ramenou, že bez nich by to nešlo. Hnus. Vždy se mi otvírá kudla v kapse. Nechci se o tom ví bavit.
sob bře 11, 2023 11:13 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Do cudzích šoférov sa nestarám, nezaujímajú ma. Nezaujímajú ma ani šoféri z firmi kde robím. Ale ako som už písal, v poslednej dobe začínam mať na ceste problém. Nečitatelná, debilná, zlá a agresívna jazda niektorých šoférov kamiónov už prekračuje moje chápanie a porozumenie. Už dlhšiu dobu rozmýšlam, či sa mením ja, alebo sa mení situácia na ceste.

Moja teória je, že na európske cesty sa v poslednej dobe, cca dvoch-troch rokov, dostalo veľa šoférov z tretích krajín, z blízkej, aj vzdialenej Ázie. Ludí, ktorí sú nielen kultúrne a vzdelanostne odlišný od nás, ale navyše nikdy pred tým šoférov kamiónov nerobili. Doma, niekde v rýchlo-autoškole, alebo niekde v Poľsku, Litve si urobily vodičáky a vyrazili na EÚ cesty. Nevedia šoférovať, nevedia sa správať, doma na cestách dávali prednosť len kozám,naša premávka a pravidlá sú pre nich zložité. Všímam si ich skoro každý deň.

Dnes my rupli nervy, prvý krát za dobu čo jazdím s nákladnými autami. Pred hranicami, na D2, smerom na Slovensko pomaly obieha litovský autovlek. Obieha naraz asi 5 áut, ktoré idú rozťahané za mňou. Ja idem na čele asi 84-85 km/hod.Nakoniec obehol aj mňa, za ním bola veľká kolóna osobákov. Bolo to hlúpe, dlhé a bezohľadné obiehanie a to upútalo moju pozornosť. Za volantom sedí nejaký, asi Kazach, vyzeral ako keby práve preliezol z koňa do kamióna. O chvíľu ma obieha druhý, rovnaký litovský autovlek. Za volantom sedí tiež Kazach, cigareta v hube, ale to už bol šofér. Bolo to na ňom vidieť, obiehal už normálne, svižne.

Za chvíľu ma obieha tretí litovský autovlek. Je asi o tri kilometre rýchlejší, s autom sa dostal predomňa a keď mal dlhý autovlek vedľa mojej kabíny, začal odbočovať rovno do mňa. Uhol som sa a začal trubiť. V tej chvíli som si myslel, že ma chcel úmyselne vytlačiť, aby som sa stiahol a on sa mohol rýchlejšie zaradiť predomňa, lebo za ním išlo auto.

Nasralo ma to. Ten šofér to buď spravil naschvál, ale teraz už o tom pochybujem. Skôr to bol tak nešikovný šofér, že svoj extrémne dlhý autovlek, naložený autami, nemal pod žiadnou kontrolou. Nakoniec sa dostal predomňa, po asi dvoch minutách sa spametal a na ospravedlnenie my po šoférsky blikol blinkrami. Ale už to bolo neskoro, už som videl len červene.

Za pár kilometrov boli hranice, na Kútoch všetci traja zastavili. Už aj s toho je vidieť že to boli traja blbci, lebo obiehali zbytočne. Ja som ostal stáť ďaleko za nimi, rozmýšľal som že zavolám na nich políciu a pustím im to na videu. Ale keď som videl, ako zaparkovali vedľa seba a ten tretí, čo ma vytlačil stojí na kraji a v pravo od neho je miesto, tak som išiel k nemu, zastavil vedľa neho a teleskopom som mu jedným úderom rozbil pravé zrkadlo. Za volantom sedel zase, asi Kazach, ale "chlapec", možno okolo 24 rokov. Evidentne neskúsený šofér, ktorý by mal jazdiť maximálne na dodávke a nie s dlhým, naloženým autovlekom.

Netešíma čo som urobil, ale možno si dá nabudúce pozor.

Na záver, ja nenadávam na tých šoférov, aj keď to tak vyzerá. Najväčšia zberba na ktorú nadávam, ktorá na nevýslovne serie a ktorá za to môže sú naši EÚ politici. Toto je ich práca, toto je reálny výsledok ich dopravnej politiky a celkový výsledok EÚ balíka mobility. Tej dopravnej politiky, ktorá mala zlepšiť naše šoférske sociálne podmienky a zrovnať nekalú konkurenciu v doprave. Výsledok ich politickej práce je, že normálny šofér sa na prácu vodiča vyserie a nahradí ho Kazachstanec, Mongol, alebo Ind.
úte bře 14, 2023 8:40 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Teda sof :shock:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte bře 14, 2023 10:54 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ty jsi šel jako Slovák za lepším ,na sever.Mohl jsi zustat pod Tatramy a dělat kasu doma v rodném kraji.Netusim jak moc mluvíš Švédsky ale za ty roky snad už nějakou větu slozis.Tak samo Kazach,jak píšeš ,šel za lepším.Nebo si to jen myslí teda .Neni důvod je kritizovat jak děláš v podstatě to samé,jen do máš do ystadu pár tisíc km blíže než Kazach.Ja to vidím úplně jinak.Mela zůstat doba tzv .povolenek.Ja jsem od Ostravy.nakladam vykládám vzdy na Moravě,TDO vsechny sedím doma.Nevydelavam sice balík jak vy,Didi,a jiní EU truckeri,ale jsem v klidu ,hlady neumru .mužů se podívat každému rovné do očí že nedělám ze sebe kokota jak někteří ,neříkám že ty.pendluji třeba pulroku belgia anglie.bydliste má nekde u Dunaji a belgicky neumí ani pozdravit natož složit větu.A to je uplne špatně si myslím.Jen můj názor ,neber to osobně,mlatit se určitě nebudeme.
stř bře 15, 2023 6:13 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

mám to podobně jako sof, jak mě někdo vysere jsem cholerik, to asi každý, nemám teleskopický obušek,
ale klidně praštím i silnějšho chlapa do ksichtu pěstí..múže se stát že někdo udělá chybu a dokážu to rozdýchat,
ale pokud tě někdo vědomě ze své pitomosti ohrozí, že jde o život a zdraví, třeba tak jako mě na mostě přes orlickou přehradu,
je potřeba to řešit rázně..ať to stojí co sto stojí..takové kurvy musí ze silnice, každý soud mě za takového hajzla osvobodí :)

josé: srovnávaš nesrovnatelé..tyhle opice co se dostávají na naše hřiště snadno a rychle a mnohdy za úplatky, můj stréc
po 20 letech praxe ve vašem ČSAD přišel po sametu do německé firmy a začínal tam od píky a každou maličkost mu dávali sežrat,
že by jezdil jako prase si tehdá nemohl jako "untermensch" dovolit, o řidiče z východu měli už tehdá zájem, ale ne o každého blba.
Naposledy upravil(a) DriverBrno dne stř bře 15, 2023 11:43 am, celkem upraveno 1 x.
stř bře 15, 2023 11:42 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Keď ma vytlačil, rupli my nervy. Niesom žiadny Budha, ktorý vydrží čokolvek. Chcel som ho hneď dobehnúť a vypičovať mu, ale nedobehol. Až na hranici a tam som mu to vysvetlil inak. Podobných šoférov je na cestách stále viac a viac.


stř bře 15, 2023 11:43 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ovšem ty jsi se zachoval taky přímo ukázkově.
BES - běs
stř bře 15, 2023 12:51 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Sof to ta fakt kokotsky predbiehal, to by nasralo snad kazdeho. Vsak mal pekne pokračovat v lavom pruhu a zaradit sa o cca pol minúty neskôr. Neviem ci bol slepy alebo čo, asi naozaj len nejaký začiatocnik a neodhadol dlzku svojej supravy
Scania R450
stř bře 15, 2023 2:11 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Srovnávám srovnatelné .sof sel za lepším rus taky.prvni se motat po Slovensku druhy po vychode.to jsi ještě neviděl co vyvadeji v nosovicich u huindaj tu ten dobytek.takovych videí na kamere plny kýbl,většinou takových co to pousti na 120 z kopce a v oulce kopce nahoru mu to zdehne.Mozna to ten rus jen neví že u vás je zákaz .jste jediná země na světě která to tak má a hlavně nikde žádná znacka o tom neinformuje .
stř bře 15, 2023 2:23 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

inklúzia v doprave

Příspěvek

Krocan to nazval dokonale, to čo sa na cestách deje je inklúzia v doprave. Inklúzia v školstve je, keď sa normálne deti učia spolu s debilnými. Kedysi by to nebolo možné, lebo debilnejšie deti chodili do debilnejšej školy. Inklúzia v doprave je to isté, za volant boli pustený debilnejší šoféri, ktorý by sa kedysi na kamión nedostali.

Toto nieje moje prvé vytlačenie, občas sa to stane. Takto som uhol viacerým šoférom, dokonca som dva krát uhol šoférom osobných aút, ktorí nedávali pozor a možno by by do mňa narazili zozadu, len náhodou som si ich všimol v spätnom zrkadle. Ja niesom žiadny svätec, aj mne takto už uhli iný, keď som si pri ypslilon križovatke na dialnici nevšimol auto z prava. Občas sa to stane.

Ale toto je prvý krát, keď my uleteli nervy a chcel som odplácať a aj som odplatil. V podobnej situácii normálne zabrzdím a debila pustím, nech si ide kde chce. Vždy ma bavilo šoférovať, ale v posledných rokoch sú podobné veci na cestách čoraz častejšie. Nevravte my, že tú zmenu na cestách, ktorá začala niekde okolo roku 2015, nevidíte. Veď sa pozrite do vlastných firiem aká kvalita šoféruje vaše kamióny.

Jožin, stalo sa to na križovatke D2 odbočka Hodonín-Břeclav. Ten kúsok je zatial ešte váš, Slovensku nepatrí. Porovnávaš ma s kdejakým kočovníkom z ázijského baklažistánu ?!?
stř bře 15, 2023 3:21 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Nevím co tím chtěl Jožin říct? Taky se každému podívám klidně do očí. Nevidím jediný důvod proč ne. Jen proto jsem něco víc, že nakládám v Ostravě a jezdím zpátky do Ostravy? To si nemyslím. Já pracuji celý život u jedné firmy. Celý život platím daně já i firma v CZ. Obchodní strategii firmy, že nasadila tahače na přepravy v EU, za to nemůžu. Vzpomínám, když jsem před těmi xx lety seděl u ředitele ND a říkal, že toto jezdit asi nemůžu. Domluvili jsme se, že to zkusím a uvidí se. No a dopadlo to tak, že se mi to zalíbilo. Ty turnusy, práce vše mi sedlo a doposud s tím nemám problém. Až nastane situace, že se mi to přestane líbit, nebo to už dál nebudu moci dělat, tak s klidným svědomím to budu řešit a třeba i půjdu o dům dál. Zatím nemám důvod.
stř bře 15, 2023 3:44 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Jsi sofer ( vodič)tak jak já a ostatni tady.nic více nic mene .Tve hovno smrdi stejně jako moje nebo to z Uzbeků.Mas pravdu ,co se děje v dopravě není normalni.V Německu v zákazu dnes předjíždí jenom tito,úplně běžné a beztrestně .Me už takové hovadiny vůbec nevzrusuji ,jeden z důvodu proč se snazim neparkovat na pumpách třeba jak to vidím to parkování na dvacetkrát do pruhu.je mi zle
stř bře 15, 2023 3:48 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Didi chtěl jsem říct to že proto je taky bordel v dopravě.kazdy vozi vše,polovina řidičů neumí jazyk,polovina litevcu má koupene papíry,jezdi ozrala,domu se podívá za půl roku ,atp.tak to proste být nema
stř bře 15, 2023 3:57 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

V tomto s tebou souhlasím. Jenže dnes je úplně jiná doba než když my jsme Jožko začínali. Ta už se nevrátí.
stř bře 15, 2023 4:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 49 hostů