Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 135
Registrován: pon bře 03, 2008 10:35 am
Bydliště: Zlín

PPL, DHL, TNT, ASP auto

Příspěvek

Ahoj vsem, na jare se chystam koupit si vlastni dodavku a uvazuju o spolupraci s temito firmami nemate nekdo skusenost jak plati kolik se tam tak najezdi a hlavne jestli berou a jedna se mi o moravu Zlin vsem mockrat dekuji jen za tipy a rady.
pon pro 01, 2008 1:31 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Na DHL zapomen uz jsem se take ptal, ale rozvoz dodavkama si delaji sami. leda ze si koupis aspon afku nebo kamion
http://alpextrading.cz
Vnitrostátní a mezinárodní přeprava s hydraulickou rukou
Ostrava - Poruba
úte pro 02, 2008 2:53 pm

dskuba
Příspěvky: 166
Registrován: čtv zář 04, 2008 1:44 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

A s tema kamionama se jezdi vnitro na letiste nebo nekam ven? :?:
úte pro 02, 2008 8:58 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nevim to presne

Bud jezdis vnitro napriklad z Ostravy do prahy praha plzen plzen praha praha ostrava

Pak je varianta cizina a zpet nebo te honi po pobockach treba CZ PL SL DE CR

je tezke ta dostat ty lepsi ksefty (to jsou ciziny abys nahonil km) ale da se to

jeden clovek co jezdi s kamionem pro dhl si prave dostal zakazku Ostrava praha plzen praha ostrava. tak je "casto" doma. neznam toho pana osobne mam to pres jeho kamarada


Pak vim ze DHL jezdi i pres externi pickapi ale v ostrave to maji jenom pres jednu firmu a to jedno az dve auta a to diky tomu ze ex. firma ma auto do 3,5t a dostanou na korbu 9euro palet (to auto jsem nevidel a docela by me zajimalo co to je)


Jinak PPL co jsem slisel tak se pry plati cca 40Kc za balik (casem se pokusim zjistit vice kdyz to pujde tedka tam delam nakladku vykladku baliku z kamionu)
http://alpextrading.cz
Vnitrostátní a mezinárodní přeprava s hydraulickou rukou
Ostrava - Poruba
úte pro 02, 2008 9:12 pm

dskuba
Příspěvky: 166
Registrován: čtv zář 04, 2008 1:44 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

A kolik tech baliku musis tak prevest aby ses uzivil? Uz sem nekolikrat videl PPLku a mel baliky i na sedacce...ale nevim co vevnitr teda :(
stř pro 03, 2008 8:05 am

Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Příspěvek

Všechny tyhle kurýrní služby jsou si podobné jak vejce vejci. Jezdili jsme před půl rokem pro DHL i GEISe, resp. PPL. Cargo tam strávilo 14 h denně za 3 tisíce... balíky si řidič ráno sám vybírá, sám nakládá, vše se zdržuje takže nakládka trvá nesmyslně i 3 hodiny. S rozvozu bereš zpětný svozy, musíš se vracet i kdybys je neměl. Přivezené zboží musíš oštítkovat, uložit..... řidič jim dělá i skladníka :savle: :savle: Jakákoli reklamace se svádí na řidiče. Já jsem se ale ohradila a dodnes po nás nic nechtěli. Všichni to totiž mlčky platí...

Na malým autě - dodávce, pickupu - museli mít řidiči svůj terminál. Svůj... svůj mít nemůžeš, oni ti ho milostivě pronajmou asi za 1500 měsíčně. Jednomu klukovi ho ukradli a i po 5 letech používání po něm chtěli plnou cenu, jak to dopadlo nevím. Jo a podmínkou je vlastní telefon, z kterýho voláš příjemcům zásilek a taky zpět na centrálu...

Jestli máš levnou dodávku, a spousty času - ideální :D
stř pro 03, 2008 7:21 pm

david.t
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 16, 2010 9:08 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Dneska jsem byl na pohovoru v nové práci. Dostal jsem dvě nabídky, „jedna lepší než druhá“. Je to rozvor balíků pro zásilkovou službu DPD.
První:
Zaměstnanecký poměr, fixní plat 8000 (podmínka rozvést denně min. 50 balíku na přidělené trase) +10 korun za každý další balík
Druhý
Vlastní dodávka (možnost pronájmu), vlastní PHM a 30 Kč za každou zásilku, žádné limity
Chtěl bych se Vás zeptat na pár otázeček
1. Je možně rozvést a sebrat 120 zásilek denně? (jak mi tvrdí-s tím že jako nováček ve firmě určo dostanu nejhorší trasu)
2. Kolik kilometru průměrně denně kurýr ujede?
3. Kolik platí DPD za jednu zásilku?
4. V případě vlastní dodávky raději zaměstnanec nebo na ICO ?
Moc díky
pát pro 17, 2010 8:41 am

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Příspěvek

ahoj
kolik plati za balik a jesi zamestaneci ci ico to ti fakr nereknu.
k te 1 a 2:
120adres se stihnout da..znamej tam jezdil s vw lt,jednou sem jel s nim..
na 6:00musel byt na depu u pasu a hledat si zasilky..az byla kazda zasilka rozebrana tepr pak se mohlo zacit nakladat do auta..
s depa sme odjizdeli cca 8:50(dle nej jeste brzo,pry se jezdi i pozdejc..)
za ten den najel asi 250km,mel svuj okruh kde rozvazi,ale ten zacinal cca asi 80km od depa..
rozvezli sme cca nejakych 100adres,na depo dojeli asi v 17:00 a to jen diky tomu ze si nekteri pro to prijeli sami,meli to po ceste..s tim ale nemuzes pocitat ze..
za me,ja bych to urcite nedelal..od vyjezdu po prijezd skakal jak srnka s auta do auta,50KM/H v obci nehrozilo..nake svozy zpatky na depo a pak domu..
to jest ma zkusenost s dpd,

2 znamy tam potom tez nasadil auto,jedzil tam naky cas,po te rek ze se na to muze vykaslat skoncil na dpd,sehnal si nekoho kdo mu shani vytezovani a jezdi cr-nemecko
ma se o dost lip,penize lepsi a je spokojeny..
jasne je to o tom zda ti firma plati ci ne..on s tim jakstaks prochazi ok tudiz urcite lepsi nez dpd..
tot co vim ja o dpd,ale chce to urcite vice odpovedi..vis jak vic hlav vic vy..
jinak preju hodne stesti a at se dari. :wink:
sob pro 25, 2010 7:15 pm

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 13, 2009 12:24 am

Příspěvek

Mě by zájímalo, kolik se vydělá za měsíc, asi to nebude nic moc, když pořád někoho shánějí. A to nejde si vzít menší počet balíků, aby se to dalo ve větším klidu rozvést, s tím že si vydělají o nějakou tisícovku míň, nebo prostě musí co je ráno na depu rozvést?
úte pro 28, 2010 6:32 pm

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Příspěvek

co ja vim tak ne..mas trasu tu a tu..a co mas na tve trase musis vzit..co nerozvezes,dovezes zpatky a beres zitra..tudiz toho mas pak o to vic a zas nestihas..
tak to pred nakym casem bylo kdyz tam znamy byl..
ale pokud je jinak tak at to nekdo opravy..
stř pro 29, 2010 7:15 pm

suhob
Příspěvky: 617
Registrován: čtv bře 27, 2008 3:17 pm
Bydliště: SR

Příspěvek

http://www.poradte.cz/volna-diskuze/450 ... ehole.html neviem na kolko je to hodnoverne ale minimalne je to zaujimave citanie :wink:
stř pro 29, 2010 9:00 pm

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Příspěvek

suhob
tak to tak je i na jinich strediscich a nejen tu u nas.. :wink:
rikam paradni podnikani sam na sebe..
pát pro 31, 2010 8:12 pm

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

JJ taky sem u DPD byl no je to přesně jak v článku po třech tejdnách sem odešel :-od policie 3.500 kč pokuta, auto nebrzdilo sjetý gumy, nešly zamčít ani jedny dveře a nestartovalo to no prostě značka Ideál :-D plat asi 21 kč na hodinu v 99-tým
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
úte led 04, 2011 7:57 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

tyhle magor firmy jsou tak pro někoho kdo je hyperaktivní a trpí nespavostí a je splachovací,já když to vidím vtom dhl jak tam ty magoři lítají s těma kosmickejma kompijůtrama sem a tam a štítky to samý a furt běhaj,nadávaji si tak je mi ztoho nablití
2x Nissan atleon 210
ned úno 06, 2011 10:50 pm

michaliina
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 17, 2011 10:47 pm
Bydliště: liberec

KOHO?

Příspěvek

Zdravim, píšu práci o těhlech kurýrních společnostech. Moc by mi pomohlo, kdyby jste mi klikli na 6 otázek, zabere to asi 1 minutu.

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotaznik ... hl-fedex-/

Ještě jednou moc děkuju za pomoc;)
ned dub 17, 2011 10:59 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host