Mýtné ve Finsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
splinter.1
Příspěvky: 146
Registrován: pát úno 06, 2009 10:21 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Tak to je nádhera.
sob úno 07, 2009 10:11 pm

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Je to dost vysoko, ale jezdil jsem to rád. Lidi fantastický. Ještě nezkažený. Jednu jsem tam zapadl sněhem až po okénka u kabiny. (Nafoukané)Ale to byl extrém. Se sněhem tam ale rozhodně počítej. Na trajektecháš jídlo zdarma,lístek na kávu,saunu. Podle toho,čím jedeš. Je to pohodlíčko. Klidně bych jel i s tebou.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
sob úno 07, 2009 10:39 pm

splinter.1
Příspěvky: 146
Registrován: pát úno 06, 2009 10:21 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Tak se domluvme...měly bychom jet snad dvě auta(kolega z firmy co už tam byl),ale raději s tím nepočítám.
sob úno 07, 2009 10:47 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

No asi jsem jel necim jinym,nevim o zadnem listku na kafe atd.Chodim se najist,snim co snim,osprchuju se a jsem na druhe strane.Trajekt jede 2 hodiny krome Galaxy (myslim) ktera jede dele protoze na ni jezdi finove chlastat.Ale to je jedno.Rekl jsem co vim,dal se rad priucim :D
sob úno 07, 2009 10:53 pm

Alešák
Příspěvky: 2402
Registrován: stř lis 12, 2008 8:03 pm
Bydliště: Milovice

Příspěvek

Z Německa do Helsinek to plave odost déle. Cca 20h ale Já tam dedy neplaval ale golega.
sob úno 07, 2009 11:56 pm

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No já už tam nebyl dlouho. Tenkrát jezdila Romantika, chudší Melodie a pak jedna stará ruská a vyžraná. Jmenovala se Kapela. S tou nikdo jezdit nechtěl. A jezdilo to 3 hodiny. Krom Melodie, ta zůstávala na noc na moři.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
sob úno 07, 2009 11:56 pm

zdenek fila
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 18, 2009 6:22 pm
Bydliště: jihlava

Příspěvek

zdar tak to Finsko ti moc nezavidim.v tallinu neni problem cekat celi den na lod a zpatky to same.Estonci a Polaci predbihaji.Bacha na zajisteni nakladu dost to tam kontroluji.Finsko nikdy vice. :( :hand:
ned úno 08, 2009 9:01 am

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To je pravda. Dost se kontrolují kurty a bukace byla k ničemu. Také jsem čekal na jiné trajekty. Obvzláště v pátek, nebo večerní trajekty.
Pevná bukace také k ničemu nebyla. Navíc z finské strany není kde pořádně parkovat.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
ned úno 08, 2009 9:13 am

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ja mam pocit ze jezdim asi do jineho Finska.Vzdyt v Helsinkach pred terminalem je parkoviste jako prase :shock: A s tim kurtovanim to je pravda,uz jsem to zminoval hned v prvnim prispevku myslim.S bukaci jsem nikdy nemel problemy,i kdyz to mozna je tim ze tam jezdime pro Finskou spedici a mame pres ne i lode.Tim ale nerikam ze polaci nepredbihaji,to delaji vsude!
ned úno 08, 2009 9:31 am

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Když jsem tam jezdil já, nesmělo se tam přez noc parkovat. Možná to změnili. Já jezdil pod walterem a problémy jsem měl stále. Tam i zpět. Ale taky se mi podařilo ukecat slečinku v Tallinu a jel jsem o den dříve ! Nebyl večer plný trajekt, tak mě tam dala. Teda loděnku na něho.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
ned úno 08, 2009 9:45 am

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Muze byt,pred temi tremi roky jsem tam zase nejezdil ja :lol:
ned úno 08, 2009 9:46 am

Ota Pentagon
Příspěvky: 268
Registrován: pát srp 17, 2007 9:39 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A je tam ještě Romantika ? Jako loď.
Ota Pentagon- člen 1. asociace řidičů v ČR !
SPŘ ČR, o. s. www.proridice.com
stř úno 11, 2009 5:48 am

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Plulo se z Talinu do Helsinek. Cesta cca 2,5 hodiny. Protože jsou Helsinky mělkej přístav, trajekt do přístavu zavádí lodivod a proto se tam v noci nesmí a loď čeká na moři na lodivoda.
Další cesta, kterou jsme tan jezdili, byla z Rostocku do finského Hanka. Cesta cca 22 hodin.
Na obou trasách kajuta a jídlo zdarma.Řidiči měli vlastní jídelnu, kam turisti nesměli a vlastního pingla. Z toho Estanska jsme dostávali poukaz, na který sis mohl vybrat bvě kávy, nebo dvě piva, nebo dvakrát víno.
Náklad se musel kurtovat a koukají na to. Při vlnách by tě mohl vypadnout z auta.
Jinak ADR smějí jen na horní otevřenou palubu, aby ho v případě požáru mohli hodit do moře, takže když tam mají plno(je to omezené knožství míst) nechají tě čekat do dalšího trajektu.
Když chceš jet dřív, než si nabukovanej, musíš se nahlásit a čekat u okénka bukace. Mají občas volné místa, když někdo nestihne trajekt a asi půl hodiny před odjezdem je zaplňují.
čtv úno 12, 2009 3:33 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Přístav vTallinnu je značený na Helsinki s malým obrázkem lodičky. Pozor nejezdit pode obrázku lodičky, do níž jeřábem nakládají kontejner (přístav Mardu) - tedy pokud se tě to opravdu netýká :D. Před přístavem je už značení pro nákladní dopravu - žluté cedule - je to jiný vjezd než pro osobní. Je tam dostatečně velké parkoviště, tam zastav a jdi na příšlušnou společnost vyřídit lodní lístek. Pak teprv projeď závorou do prostoru přístavu. Nejsou tam žádné očíslované lajny, jen další parkoviště, ze kterého si maníci od příslušné lodní společnosti dirigují nalodění. Když nemáš rezervaci a máš pokyn koupit loď na místě, záleží, kolik smíš utratit - Tallink je skoro 2x dražší než Eckerö.

Obrázek
Kanceláře lodních společností v Tallinnu
stř úno 18, 2009 1:31 am

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Ještě ke kupování trajektu na místě - neberou eura, ale nechají tě přejet do Helsinek a tam to bez problému po přistání zaplatíš v eurech. Když zapomeneš, security tě nepustí z přístavu a nasměruje tě ke kase.
stř úno 18, 2009 1:34 am

Odpovědět

Zpět na „Finsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů