Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

To je právě to,co taky nechápu,když je ,,prerazené,, čidlo,musí to chladit naplno a když by byl už nějaký jiný způsob,že by se to nějak proklemovalo je tam ještě druhé čidlo...je to divný...kapalinku na větráku jste prohlídli? připomíná mi to situaci,co se stala kdysi kolegovi u T1čky ,která se ohřála akorát s vlekem v kopci vlétě na 100,tak najednou mu z ničeho nic vyletěla teplota přes 150,zastavil a našel ve předu na větráku nasátou igelitku...pak ještě kdysi na148 mi ucpal kousek těsnícího tmelu průtokáč oleje vzadu u náhonu větráku,ale v obou případech jsme si toho všimli a včas zastavili...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv říj 22, 2020 11:19 pm

Predseda
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

To mi bolo povedané mechanikmi, takže predávam ako som kúpil...vraj áno, malo by to tak byt že pri poruche systému sa vetrák zapne na plno ( čo sa mi aj stalo pár krát keď odpadol kábel alebo roztopilo čidlo) avšak nieje to vraj pravidlo...tak neviem...vyber si kde je pravda keď tá riadiaca jednotka má 30 rokov skoro...vetrák, spojka,priechodnosť vzduchu a oleja všetko oka......teraz budem miesto čumenia po babách čumet na teplomer :-)
pát říj 23, 2020 3:30 pm

Uživatelský avatar
Mint
Příspěvky: 185
Registrován: pát pro 28, 2018 6:55 pm

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

Vzhledem k tomuhle příspěvku od Predsedy před pár měsíci se s tím autem nohlo dít naprosto cokoli.

Obrázek
Tatra ťa vezme ďalej....psychicky .....
TAM KDE OSTATNÍ KONČÍ, MY ZAPÍNÁME UZÁVĚRKY - TATRA
pát říj 23, 2020 8:21 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

Káždopádně je to poprvé,co slyším,že něco takového zavinila elektrika,vždycky je buď problém mechanický: kapalinka,bordel v žebrech,zakrytý větrák... a nebo pak chladiči, případně seklý termostat-to se ale přehřívá olej,ikdyž větrák jede a na hlavách je to studený...a nebo problém opačný-větrák jede pořád(auto se přechlazuje),kontrolká svítí,bliká,nebo taky ne a dotyčný nemůže najít závadu...Každopádně je zásadní sledovat jestli při zapnutí klíčku probliknou kontrolky a pokud ne a větrák neběží stále,je to potřeba hned řešit anebo hlídat teploměr-pokud ho tam máš...dá se ještě na kontrolku přehřátí připojit bzučák z jeřábu pro totální ignoranty...pak je ještě možnost,co jsem míval na T2 10V kostru od Erchu na motoru zapojit přes vypínač v kabině(sem to měl ještě přes rozpínací relé s kontrolkou aby to fungovalo stylem zapneš vypínač-relé odpojí kostru a rožne se kontrolka-větrák běží stále,jako při poruše chlazení)není to ale nutné,akorát pak vypínač funguje obráceně zapnutý-je normální stav a vypnutý běží větrák stále na plno a takhle sem si zapínal v soupravě větrák před táhlýma kopcama už třeba od 100 stupňů ručně...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob říj 24, 2020 12:59 am

Predseda
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

To Mint: tak tak, elektrika je u už asi 5 krát prekopaná...keď sme robili nanovo zväzok smerom dozadu a na náves to bola show, káble pospekane doseba, niektoré zväzky nikam neviedli, na iných boli 4 spoje...išlo nás j....t :-) a ten bordel čo je pod kabinou a maskou ani nehovorím, to sme len poopravovali aby to ako tak bolo dobré, netrúfli sme si to z kolegom prekablovat nanovo, to by chcelo odborné oko a nošu peňazí...ideálny stav by bol keby je dostupný celý zväzok kabeláže, relatka atď....

Každopádne v týždni domontujem bzuciak na jedno čidlo.
sob říj 24, 2020 9:25 am

Predseda
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

Obrázek
čtv lis 05, 2020 9:55 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

:D Šlape dobře,povedla se oprava?
pát lis 06, 2020 9:01 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

Musím smeknout že to dnes ještě někdo provozuje. Před 7 lety jsem to prodal a neumím si to představit s tím jezdit v dnešním kalupu. A bez retarderu.
sob lis 07, 2020 7:29 am

Predseda
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

Oprava sa podarila, zatiaľ je všetko v poriadku... Ťahá ako má aj keď zatiaľ jej nedávam nejak extra zabrať...
Samozrejme že toto auto je už dnes ďaleko za zenithom, ale na moju robotu ( naložím, prejdem 15 kilometrov na pole, vyložím a znovu) to zatiaľ stačí. Držím to kvôli prednému náhonu a relatívne lacnému servisu Made in kladivo a kombinačky :-), spotreba je prijateľná čo sa týka prevezených ton by som povedal že veľmi dobrá....Jasné že by som prijal Phoenix vo fullke len roboty nieje zas toľko aby som si mohol dovoliť 2000 € mesačne leasing.
A za druhé .... mám to auto tak trochu rád...
sob lis 07, 2020 8:08 am

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

Taky jsem ho měl rád. Až jsem zjistil, že je lepší mít volno než se pod tím válet, spojka,převodovka,bufik,starter,brzdy neustále gumové a furt dokola!!
sob lis 07, 2020 6:44 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

Karel334,
taký ťahač jazdí aj z kameňolomu Malužiná a vozí frakciu 032 a poriadnou vaňou za sebou. Tiež som sa divil, že ešte stým dnes niekto jazdí. Dokonca v tom šofér aj spáva.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
ned lis 08, 2020 5:40 pm

Predseda
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

Tak každý nemá na nové, holt musíme v tatre spávať...
ned lis 08, 2020 6:00 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

Tu je tá tatra
Obrázek
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
úte lis 10, 2020 7:04 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek
stř lis 11, 2020 1:37 pm

Predseda
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Návěsové tahače a valníky TATRA pro MKD

Příspěvek

Obrázek
ned lis 22, 2020 8:23 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 14 hostů