Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
jenicek32
Příspěvky: 78
Registrován: čtv led 22, 2009 8:33 pm

Případová studie.

Příspěvek

Pokud se mi do týdne nepodaří najít ručitele. Potřeboval bych poradit jak se naučit řešit případovou studii. Testové otázky jsou pohoda to jsem měl ve škole ale případová studie? Vim že Máte X vozidel z a náklad z bodu A do bodu B no fuj. je to hrůza. Jak nejsnedněji se toto naučit?
ned bře 15, 2009 9:19 am

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

nic na to neni neboj jen je potreba používat rozum a přemyšlet
ned bře 15, 2009 11:39 am

jenicek32
Příspěvky: 78
Registrován: čtv led 22, 2009 8:33 pm

Příspěvek

no kdybych měl rozum tak bych se nedostal ktomu že mám doma iveco.
ned bře 15, 2009 12:19 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
ned bře 15, 2009 1:20 pm

jenicek32
Příspěvky: 78
Registrován: čtv led 22, 2009 8:33 pm

Příspěvek

Děkuji mnohokrát
ned bře 15, 2009 1:34 pm

jenicek32
Příspěvky: 78
Registrován: čtv led 22, 2009 8:33 pm

Příspěvek

Potreboval bych si skontrolovat svuj výpočet nákladů proto zda to mám spravně k případové studii. Dokázal by mne někdo říci kde bych naké takove rešení našel pro mou kontrolu. Jde o to od provozních nákladů až přes pojištění k budovám dispečink a tak. Nerad bych tam měl naký nesmysly. Všude je řešení s odkazem na všeobecné znalosti. Nebo mate li náký svůj výpočet a můžete mi ho dát jako příklad byl bych moc vděčný. děkuji. 25.3 jdu ke zkoužkám a už se mi to krátí. Díky všem za rady a veškerou dosavadní pomoc.
pon bře 23, 2009 8:25 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

Děláš prvně zkoušky na vnitrostátní dopravu nebo na mezinárodni dopravu??
pon bře 23, 2009 8:54 pm

jenicek32
Příspěvky: 78
Registrován: čtv led 22, 2009 8:33 pm

Příspěvek

Prvně na vnitro
pon bře 23, 2009 9:37 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

To bych vůbec neřešil. Já když to dělal, tak sem si nějaký náklady vycucal z prstu, trošku to posčítal a bylo. Když sem se pak ptal tý ženský co to měla na starost, jakou mám naději, tak mi řekla, že to sice nehodnotí, ale že když sem tam toho napsal tolik(asi 1 stránka), že mám být klidný. Prý tam měli jen jednoho co prý tu případovou neudělal a to prý díky tomu, že to nezvládl počítačově
stř bře 25, 2009 7:01 am

jenicek32
Příspěvky: 78
Registrován: čtv led 22, 2009 8:33 pm

Příspěvek

Tak to mám zasebou. testy jsem zmáknul a případovou studii taky snad. Otázky sem vyplnil. Místo propočtů sem jim tam napsal že cena je smluvní vypsal jsem tam z čeho se náklady počítají a placnul sem tam cenu.Toho že použiju auto kategorie N2 No a u přestávek semnapsal že záleží na řidiči a tomu jaký je provoz a mnoha dalších faktorech a vypsal sem jim tam N2 pro mne není parametr proto abych mohl spočítat náklady není tam ani druh auta,pojištění prostě nic čeho bych se mohl chytnout a hlavně sem nemohl jen tak zničeho vědět jakou mám leasingovou splátku což je v nákladech nejdůležitější tak jako ani cena pohoných hmot není všude stejná.Příklady pauz. Vždyt já přeci neovlivním kdy je v Praze zácpa a kdy můj řidič potřebuje na WC. Jinak sem měl celou případovou studii vyplněnou dobře se všemi otázkami.
stř bře 25, 2009 2:06 pm

dskuba
Příspěvky: 166
Registrován: čtv zář 04, 2008 1:44 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

A kdy budeš vědět jak si dopadl? :)
stř bře 25, 2009 7:59 pm

jenicek32
Příspěvky: 78
Registrován: čtv led 22, 2009 8:33 pm

Příspěvek

Za tejden si mám zavovat. Ale počítámstím že to dopadne dobře
stř bře 25, 2009 9:40 pm

Uživatelský avatar
markoos
Příspěvky: 103
Registrován: ned říj 08, 2006 3:32 pm

Re: Případová studie.

Příspěvek

Jelikož jsou informace o případových studiích celkem špatně dostupné, shrnu tady co si pamatuju z případové studie nákladní dopravu, kterou jsem dělal začátkem roku 2018 na magistrátu hlm Prahy

Hlavní otázka, která zabere nejvíc času je sepsat časový harmonogram přepravy nákladu na trase cca 840 km, vypsat přestávky řidiče, kdy má vyrazit, aby stihnul nakládku atd. Jak dlouho trvá celková otočka. Zpracovat stejnou trasu pro dva řidiče a pak se rozhodnout pro jednu z variant a odůvodnit proč.



Další otázky jsou mnohem jednodušší, nebo jsou typu ABC, nebo zatržení více než jedné ze čtyřech možností


Vypsat které doklady musí mít u sebe řidič ADR

Jak dlouho platí osvědčení vozidla ADR

Jestli celník ve stejnokroji může zvážit vozidlo

Jaké složky mohou kontrolovat dodržování přestávek řidičů

Jaký doklad slouží k doložení uzavření smlouvy o přepravě nákladu

Vypsat jak rozúčtovat ceny za dopravu, vypsat jednotlivé položky

Podle kterého předpisu se řídí přestávky řidičů (AETR nebo 561/2006)

Jaký doklad slouží k popsání celkové pracovní doby řidiče

Jestli auto, které jede z Brna do Prahy a zpět a už na cestě do Prahy mu přestane fungovat tachograf, může dokončit celou otočku, nebo musí podstoupit opravu tachografu už v Praze. Samozřejmě při splnění určitých podmínek

Jaké STK mohou vystavit osvědčení vozidlu ADR. Co se musí udělat, pokud v provozu dojde ke zjištění, že vozidlo je v nevyhovujícím technickém stavu a hrozí únik nebezpečných látek atd.

Jestli musí mít společnost zabývající se přepravou ADR odpovědnou osobu, nebo bezpečnostního poradce


....na víc si asi nevzpomenu, jestli jste na zk. taky byli a na něco si vzpomenete, přihoďte to sem, ať ostatní nejdou na zk. stejně tak nepřipravení jako já a mnoho dalších :)
pon úno 12, 2018 11:20 am

pilotckalof
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 19, 2016 10:47 am
Bydliště: hodonin

Re: Případová studie.

Příspěvek

jak tak procitam ty tve otazky z pripadove studie,tak ja jsem delal zkousky v brne a tam byly otazky uplne jine. a byly odpovedi abcdefgi a bylo psane kolik je moznych spravnych odpovedi u kazde otazky.
čtv lis 08, 2018 9:14 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti