Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

V tejto debate sa stretávajú rôzne šoférske svety, ktoré sú navzájom celkom odlišné. Šofér ktorý jazdí mimo Úniu a je celkom pochopitelné, že colnice a kolóny na hranici musí vybaviť sám, nikto mu nepomôže, len občas jeho dobrí kolegovia. Ďalej je tu šofér, ktorý jazdí okolo JZD a prípadný výlet "do Prahy" je pre neho zážitková turistika. Ten nemá dispečera, nikto ho naháňa po celej EÚ a o tom, že by pri pešom výlete na úrad mal mať v tachografe zapnuté kladívka netuší. A ďalej tu máme bežného šoféra, s ktorým jeho veľká firma, vydrbe vždy keď sa jej zachce. Tipujem, že s tým šoférom rôzny zamestnávatelia a dispečeri vydrbali už toľkokrát, že si to šofér pamätá a nikom blbca robiť nemieni. Lebo šofér šoféruje, zabezpečí nakladku, vykládku, stará sa o dokumenty k nákladu, dolieva do auta kvapaliny, kontroluje pneumatiky, občas niečo namaže a nahlasuje poruchy na aute. To je asi tak všetko čo dnes robí šofér. Doba sa zmenila, pracovné predpisy sa dramaticky zmenili, policajné kontroly, tresty a pokuty sa mnohonásobne zväčšili. Veľa šoférov si neuvedomuje, že sú len šoféri a nič viac. Niesú mechanici, opravári, vybavovači povolení, niesú skladníci, niesú výškový pracovníci, aby chodili hore po návese. Doba šoférov, ochotných aktivistov, šoférov opravárov, šoférov vybavovačov povolení dávno skončila.
stř úno 15, 2023 10:29 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Myslím, že tohle není starost řidiče, ale minimálně dispečera, spíš spedice, nejlépe objednatele přepravy... Neska sis poradil v Praze, výborně, zitra budeš shánět lístky v Madridu ne?? Tak neblbněte :think:

Sof má kurňa pravdu, kolega tam neměl lozit :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 15, 2023 11:05 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Každej má jinej přístup. Ono stačí prázdný kolo.... Jeden si to vyřeší skoro sám a pak přijde s účtama, druhej se otočí a jde domů a ani to nikomu nezavolá...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv úno 16, 2023 7:56 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Tak prázdný kolo patří k základum ježdění s náklaďákem ne.. Žárovky, dotáhnout co se povolilo, namazat točnu, vyměnit stěrače. Eště tak možná dyž ti drbne vzduch, třmen zkrátka nouzovka na dojetí a zbytek dílna a čau..
To samý papíry k práci.. Že by sis sám proclil nebo vůbec, budem si hledat aj prácu samy ne, po nocách v pauze :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv úno 16, 2023 1:14 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Prasklá žárovka? Hodí to na dílnu a starej se, já jsem tu od ježdění.

To je i autobusu... Jeden dává dozadu k cestujícím voňavý stromečky a leští jim okna, druhej dozadu ani netrefí...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv úno 16, 2023 2:14 pm

Uživatelský avatar
Luďa
Příspěvky: 1426
Registrován: sob říj 31, 2009 10:24 pm
Bydliště: Nížkov (ZR) - Brno

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Po dlouhý době jedná popelářská, aneb gdyž opraváři vypnou chlaďáky kvůli údržbě\opravě a už je nezapnou.

2,5 tuny na jedný prodejně a to sem musel naložit ještě dalších 24 zakázek
Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek. Obrázek

Po vykládce
Obrázek. Obrázek



A jeden dřevař
Obrázek. Obrázek
Když se potíš u polívky - jsi zdravý.
Když se potíš u acylpyrinu - jsi nemocný.
Když se potíš u sexu - jsi starý.
Když se potíš u práce - jsi blbý
pát kvě 26, 2023 2:59 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

:shock: :shock: :shock: Prouza dostal do ruky Tatru. :D :D :D Ale zase ten by ji narubal dvakrát tolik. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát kvě 26, 2023 5:19 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Já tě sleduju :twisted:

Prouza by si za to vzal tříosák :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát kvě 26, 2023 5:25 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Hlavně by tam ty kurty vůbec nedal.
pát kvě 26, 2023 9:19 pm

Uživatelský avatar
Luďa
Příspěvky: 1426
Registrován: sob říj 31, 2009 10:24 pm
Bydliště: Nížkov (ZR) - Brno

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

4215 : 2x tolik vzít nemohl, bo by neprojel pod mostem :-)
Když se potíš u polívky - jsi zdravý.
Když se potíš u acylpyrinu - jsi nemocný.
Když se potíš u sexu - jsi starý.
Když se potíš u práce - jsi blbý
sob kvě 27, 2023 7:29 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Zrovna nedávno sem řešil s kamošem u nakládky nízkej most.. Objet nejde, no tak mě napadlo, že bych si tu čepicu před mostem sundal a prostrčil pod mostem a za mostem zase naložil :think: Kamoš povidá, "Ájé, Luky jede na čepicu, to zas bude průser, jak tě znám tak si tu čepicu hodíš rukou nahoru na koleje a za mostem si to zas vemeš" :smich:

Kolega teď v tejdnu:


Obrázek Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob kvě 27, 2023 8:25 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

to Luďa: No vidíš, :D :D :D :D to není překážka. :D :D :D
Hlavně aby to nebyla trať kde jezdí pendolíno každých 5 minut. Ale na nějaké trati kde vlak jede ráno tam a večer zpět, tak snad ano. :D :D :D :D
To jsem si vzpoměl na jednu příhodu: Kolega se ani nerozhlédl, ani nepřibrzdil na přejezdu se slovy: "Toudle dobou tady nic nejezdí." Vždy si na to vzpomenu, když vidím srážku auta s vlakem na přejezdu.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob kvě 27, 2023 8:36 am

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Mě jednou na přejezdu borec zaparkoval bagr a šel si odemknout závoru na lesní cestě. Vyjedu z oblouku a koukám stojí mi na kolejích bagr, naštěstí to byla lokálka jel jsem jen 60 skoro jsem to ubrzdil , a bagrista geroj, vyběhl od té závory skočil do bagru a stačil mi před nárazníkem uhnout z přejezdu. No já bych na jeho místě do bagru už v té situaci nelezl, ale vyšlo mu to ...otřel jsem pot z čela povolil brzdu a jel dál, takže když to Prouzič přede mnou rychle sebere .... :D naštěstí u nás už nemá co vozit.
sob kvě 27, 2023 4:57 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Blbouni eště mě hecujte, to abych začal sledovat grafikon :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob kvě 27, 2023 5:02 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

zbytečný ...jezdíme zpožděný, nebo s náskokem to nevysleduješ, :lol: , ale bouráme dost stromů co na nás padaj sami os sebe u trati, .... ty bys trumfl toho záškodníka důchodce co nám to nařezával motorovku, aby to na nás spadlo .... :D
sob kvě 27, 2023 5:12 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů