Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Helena

Přeprava zboží, spadajícího pod spotřební daně

Příspěvek

To, že cigarety a alkohol není jen tak obvyklý náklad, ví asi každý. Ale že se musí odvádět spotřební daň i z kafe a tudíš na jeho transport je potřeba mít celní papíry, zřejmě známo není. Aspoň jeden řidič, který mi vyprávěl, že vozí kafe do Čech z Brém, o celních papírech nic nevěděl. Opravte mě někdo, jestli se pletu a tak to není.
stř kvě 06, 2009 7:57 am

Martoh
Příspěvky: 299
Registrován: pát lis 14, 2008 9:39 pm
Bydliště: Ústecko

Příspěvek

Tak to slyším poprvé a to jsem před 14 dny vezl z Holandska Nescafe :lol:
stř kvě 06, 2009 7:26 pm

xxx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 89
Registrován: úte srp 26, 2008 9:45 pm

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) xxx dne stř kvě 26, 2010 12:02 am, celkem upraveno 1 x.
stř kvě 06, 2009 9:30 pm

Uživatelský avatar
Skála
Příspěvky: 101
Registrován: sob lis 10, 2007 11:10 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

No asi tak,pokud vezeš kafe někde s přístavu tak budeš mít celní papíry,to je jako s banánama.Když povezeš nescafe po unii tak ti stačí jen camrák,protože je to vyrobený v unii.
pon kvě 11, 2009 6:56 pm

Helena

Příspěvek

Vozím z Čech Jelínka do Německa, musím to mít s celníma papírama, jsem přihlášená na celním úřadě v Německu jako plátce spotřební daně. Minulej rok jsme měli kontrolu z celního úřadu za rok 2007. Jakmile toto zboží překračuje hranice, musí mít celní papíry, protože sazby spotřebních daní jsou v každým státě jiný, i když je to v unii. Asi zavolám celní úřad a zeptám se jich, jak je to s tím kafem.
úte kvě 12, 2009 11:30 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10892
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

No mě to příjdíe taky divný, protože všechno co se vozilo (kromě zboží z afriky) bylo na CMR. (ovoce a zelenina)
BES - běs
úte kvě 12, 2009 10:06 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host