Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

A jak a kdo dokáže, že tam bylo v protisměru jiné vozidlo?
Střetli se bočně?
Řidič nákladáku jel po svoji polovině?
Nechal se vytlačit osobáčkem?
Já vím že je to ošemetná situace, ale kde nejsou důkazy není soudce...
Pojištovna se bude bránit plnění, protože to jsou jejich peníze...
Zákon není spravedlnost. Nepleťte si to.
Já bych byl taky raději kdyby existovala spravedlnost. Ale kde je?
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pát lis 26, 2010 9:52 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

jak tak čtu,no jasně raději škarpu než čelní náraz ale bohužel pak to takhle dopadá že vlastně kdo zaplatí škodu když není svědek a ani ten druhý?? proto jsem naučen pokud jedu ve svém,neuhýbám pokud jedu s nákladním,a pokud se nevlezu klidně i zastavím,pokud jsem už najetý i mimo své pruhy protože si musím najet atd.zákon hovoří jasně.takže co z toho plyne,jezděte jako lidi a ne jako hovada :wink: :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob lis 27, 2010 2:22 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

není náhodou jízda za krajnicí už vlastně svou podstatou dopravní přestupek???
sob lis 27, 2010 8:48 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

jistě že,za tlustou bílou čárou na pravé straně nemáš co dělat pokud ......... :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob lis 27, 2010 9:08 pm

Štolfa V.
Příspěvky: 574
Registrován: ned říj 05, 2008 8:22 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Roadtrain: na školení nás upozorňovali že krajnice není místo za bílou čarou, ale přechod mezi spevněnou a nespevněnou částí vozovky.
sob lis 27, 2010 10:09 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

jistě,já jen že už za tou čárou nemáš co dělat,takže když z dobré vůle tam uhneš aby tě někdo předjel,tak porušuješ zákon.
a pokud se dostaneš ještě dál tak už z logiky věci jsi porušil zákon.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned lis 28, 2010 8:20 am

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

jj přesně jak píšeš rode
ned lis 28, 2010 11:07 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Roadtrain: nemáš až tak pravdu s tím, že když uhne na krajnici, tak porušuje zákon. Protože v zákoně je to jasně napsané: Na krajnici smí řidič motorového vozidla vjet jen při zastavení a stání nebo, jestliže je to nutné, při objíždění, vyhýbání, odbočování nebo otáčení; přitom musí dbát zvýšené opatrnosti.
A pokud byla silnice úzká a on se vyhýbal protijedoucímu vozidlu, tak bylo vše ok. Že se stalo, co se stalo, to už je druhá věc.


Jinak co se týká pojmu KRAJNICE: skládá se z pravidla ze zpevněné a nezpevněné části a její začátek je vyznačen "vodící čárou". Kde vodící čára není, považuje se za krajnici nezpevněná část od okraje vozovky k příkopu.
úte lis 30, 2010 10:24 am

59X
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 05, 2009 5:20 pm
Bydliště: Louny

Nebyl slepej...

Příspěvek

Nedávno se mi stalo něco podobného, na silnici hromada sněhu a ledu, já se drápu do kopce po silnici té poslední třídy, která byla prohrnutá tak na 4,5 metru. Najednou se nahoře na kopci objevil osobák a za ním dodávka, očekával jsem že nahoře, kde je to širší zastaví (jako všichni). Samozřejmě, nezastavili. Stylem teď se řítí nesmrtelný král silnic to valili přímo proti mě. Když jsem vyděl, že to fakt nemůže vyjít a navíc nemají ani tendenci zpomalit, natož zastavit, jsem to nacpal do závěje. Ta si to nenechala líbit a odsunula mi zadní nápravu zpět na vozovku. Osobák mě stačil minout o pár centimetrů a klouček v dodávce to pustil za ním. Cpal jsem to doprava co to dalo, návěs se začal pomalu srovnávat za auto a já jen koukal jak se do té mezírky letí s tou dodávkou... ani neubíral. Zrcátkem mi poškrábal boudu, což mu oplatil růžek
návěsu amputací nejen onoho zrcátka, ale i kliky na dveřích a pochroumáním A sloupku. Samozřejmě, že i když jsem měl naložené pouhé 4 tuny, mu neuhnul ani zbytek návěsu a donutil chlapce jet po své straně vozovky. Výsledkem byl prodřený bok chlaďáku v celé délce a utrhané pozičky. Docela mě, ale pobavil, když koukal na své stopy v místě, kde už komunikoval s mým návěsem a prohlásil "ale já jsem jel po své straně vozovky" :) . No mám alespoň poučení pro příště, že až mi tam příště vlétne zase nějaký řidičský potrat co je mu za těžko zastavit, tak zastavím já a raději z odcouvám z kopce přes nepřehlednou zatáčku, protože je to pro mě s kamionem evidentně jednodušší a bezpečnější... Opravdu nebyl slepej... jenom odvážnej! :D
ned led 02, 2011 7:37 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů