Mýtné (??? :-) ) v Rusku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Docela zajimave debaty! Hlavne o tech zoufalcich s uniformama! :lol:
Tady se posuzuje Ukrajina! Ja se stavil na Shel pumpe ve Valasskem Merizici na kafe, hodil jsem do kavomatu penize, kafe nebylo tak jsem se obratil na obsluhu s dotazem proc mne to nevydava kafe ktere jsem se zaplatil! Tak obsluha mne rekla tak! Co by ste chtel? Vzdyt ste v Cechach! Tak jsem se vysral i na nejake kafe, i tech posranych 30 korun, poslal je do pice a sel pryc!
A kdyz to tady ctu, ty osiracky uniformovanych zoufalcu na Ukrajine, tak pak nevim, kdo jsou ti ridici tady! Kdyz za tech par korunek jezdi na Ukrajinu, jenom aby s tech chechtaku co nejvice usetril, tak chodi po tech nejlevnejsich parkovistich a pod.
Ja jezdim dle potreby osobakem, dodavkou a tahacem, jak celou Ukrajinu, tak Rusko i Kazachstan, kdyz potrebuju odpocinek tak se stavuju u normalnich hotelu, lepsi tridy, normalne ze vsim vsudy, kvalita ubytovani, stravovani, socialni zarizeni, parkoviste, a nestaram se! Cena noc 100 USD co neni moc! No! Jo! Ale to asi neni pro ty zoufalce co jezdi na Ukrajinu aby vydelal nejaky ten halir, a chodi na vselijake co nejlevnejsi parkoviste jenom aby co nejvice usetril. Radci tady bude vypisovat bludy, jenom se zviditelnit!
Kdysi na vychode byly tzv. "post GAI" dnes uz je to zridkavost. A milicajti zastavi auto jenom kdyz dle faktu ridic porusil predpisy silnicniho provozu. Stane se ze zastavi i na beznou kontrolu, ale to se jenom podiva na papiry a s pozdravem se rozlouci.
Kdyz si vemu tady Slovensko a CR, vidim stat ty policajti na kazdem rohu, celniky, s doplnenim kamer na kazdem rohu, tak muzu rict zlata Ukrajina a vychod celkove! Tam si clovek jezdi jak chce, kam chce a kdy chce!
A za 25 let co jezdim na vychode, tak si myslim ze nejsem zadny vyplaseny cucacek.
čtv črc 07, 2011 7:05 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Kdyz budu chtit osirat, tak to nemusim jezdit Ukrajinu! Staci zustat tady doma v CR!!! A divat se na spravy a co se deje tady v CR!
Vzdyt z reality! Plzen! Soudci, pravnici, politici si normalne chodi nakupovat "prava" diplomy o ukonceni pravniho vzdelani, a to jsou lidi kteri ridi chod statu, rozhoduju o osudech lidi!!!
Ve zdravotnictvi je to skoro to same! Co se i normalne stava ze gynekolog vysuka pacintku rovnou na kreslu, nebo zameni novorozence v primo v porodnici!
A to nepisu o zadne Ukrajine, ale toto je realita CR!!! Jak tady nekdo tomu rika "pravni stat". Az na to slovo "pravni". Jak to muze bit pravni, kdyz si prava v Plzni clovek bezne zakoupi!
A tady se bavi o zoufalcich v uniformach na Ukrajine! Tak pak co jsou ti nasi lide kteri si kupuji diplomy v Plzni???
čtv črc 07, 2011 7:25 am

GothicAngel.cz
Příspěvky: 203
Registrován: pon pro 13, 2010 9:58 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

UKRAINA parkoviště TIR 2 - 5e záleží co maj . Parkování u pumpy ( zaprávka) pouze s dvojitou obsluhou cca 20-50 hřiven i z buzenim.
Celnice tam:
radiátory
5e = tradica
10-15e = transportník
10-15e = celník
130hř = ekolog daň
v případě problému = pouze eura
Celnice ven :
dřevo
10e = váha
10e nebo 500hř = transportník
10-15e nebo 500hř = celník
různé = ekolog daň
10 +15 + 50 hř = šacování


BĚLORUSKO - RUSKO

záleží kudy se jede ted už zrušily hranice BĚLORUSKO = RUSKO jen je tam transportník zato Poláci při cestě spět tak exelujou dostal sem seřváka že sem měl rozbalené klobásky ( pouze v neporušeném obalu ) v autě jak po bombě a nasranej že nic nevezu ( cíga ) silnice aš na Polsko supr jen ta hygiena brouci jak palec u nohy GAI sou stále ale už né tak časté ale vyděl sem i mobilní slyšel sem že chlas prej je drahej špás co se týče bezpečnosti tak velké zlepšení ale je lepší stavět pouze na hlídaném coš neni problém ty tam sou po cestě hojně rychlost si tam hlídat dokážou to ohodnotit ( ne vlastní skušenost ) doporučuju se chovat slušně a nepovyšovat kort ted v Bělorusku tam nemaj ani cíga pouze ty jejich lípy
stř črc 13, 2011 1:13 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Nakladni celnice Zahony (H) - Cop (UA)

Zahony (H)

Spedice JCD = 15 EURO

Cop (UA).

vaha = 0 EURO
1. celnik = 50 GR
pasovak = 10 GR
sanitar = 5 GR
veterinar = 5 GR
SMAP = 50 GR
2. celnik = 50 GR
3. celnik = 50 GR

Pri dovozu tovaru na UA bez karnetu TIR, dle vyse hodnotu dovazeneho tovaru, vystaveni JCD a poistky celniho dluhu jsem platil 900 GR, to jsem vezl tovar v hodnote 13.600 EURO.
čtv črc 14, 2011 8:11 am

pet.mat.sim
Příspěvky: 67
Registrován: ned led 04, 2009 9:30 am

Příspěvek

Ukrajina 6 let praxe,vetsinou pres Krakovec. Prujezdni poplatky pres hranici tam a zpet,parkoviste vycleni a zacleni,parkoviste spanek,teple jidlo,karton retek a dve flasky vodky-tot vse se musi vejit do 700 hriven. Pokud ne,tak jsou to silnejsi nervy ukrajincu pri smlouvani.
ned srp 07, 2011 10:39 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Tak na Ukrajine, kazdy ten hranicini prechod a celnice se ridi pravidlem "jiny kraj, jiny mrav". A zase s celnikama je potreba radci jednat slusne, nez machrovani.
pát srp 12, 2011 5:57 pm

pet.mat.sim
Příspěvky: 67
Registrován: ned led 04, 2009 9:30 am

Příspěvek

Svata pravda,pokud nebudu machrovat,tak nemam sebemensi problem.
ned srp 14, 2011 9:03 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Alespon jeden co mne dava za pravdu! :lol:
ned srp 14, 2011 10:30 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

no nevim ..dělat machra se na celníka nevyplatí nikde,,, :!: :!: ani v UA ani v RO nebo BG základ je znát řeč nebo aspon něco ....ono u nich v krvi jak v UA tak v rusku je zažraný "ty čech, ty kapitalist...ty dojechal...." aby jsi nám všechno dal.... a podobně bohužel, není to pravidlo, ale komu je cizí "orient" smlouvání o čemkoliv...je to rituál a někde si na tom sakra daj záležet, tak takovej člověk tam nemá co dělat... pokud někam jedu, musím se umět přispůsobit...pokud někdo jede do "evropy" měl by taky, jinak bič, ale to už jsme jinde....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon srp 15, 2011 12:17 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

martin440:

Tak co po celnicich potakavam tady ty nase lidi, a vidim nektere ty namachrovane frajirky, tak se ani nedivim ze pak s nima zametaj jak chteji!
Vychod, je vychod, a vse funguje na domluve! Ale ta domluva vychazi z jednani, z debaty, a nejake urovne! Ja za tech "X" let co tam jezdim, tak jsem nemel nikdy nejaky extra problem, furt se vse vyresilo bez debat a jelo se dal! A kolik krat byly stavy ze jsem se s celnikama na celnici ozral, pilo se, spivalo se, az nas bylo slyset za kopec! :lol: Ale to uz je zase i o tom, ze kdyz tam jezdis takovou dobu, tak na tech celnicich si uz jak doma! :lol:
Ale je to tak vsude! Kdyz se zbytecne zviditelnujes, tak to potom sam sobe pritahujes problemy jak hromosvod blesky!
pon srp 15, 2011 11:03 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ukrajinou jsem pred mnohy lety vetsinou jen tranzitoval.Parkrat pres Uzgorod,tam to stalo za h.pak jsem jezdil polskem,Medyka ci Dorogusk.Jezdil jsem do Soči,tzn.tranzit celou UA napric,pres Novosachtinsk ven.Cesta tehda roz.mrdana a GAI vsude,takze jsi furt platil.Pres Kiev jsem jezdil pres nejake sidliste,dnes uz bude snad obchvat.Charkov to same.Chrapal jsem jen na hlidanem,ani na gaikach.Po nocich ne,od 7h rana do vecera,co jsem ujel ujel.Nejake zavady po ceste a tak.V zime v kopcich u Izjum celkem problem,udrzba nula.Jinak se mi tam nikdy nic nestalo,nesmis delat machra a truckera v drevakach,to primo nesnaseji.Rustina je velika vyhoda,ja se ji ucil jeste ve skole a tam jako bys ji nasel.
Neřeším...
sob lis 12, 2011 3:27 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ja ty staty byvaleho SSSR jezdim porad dle potreby. Kdysi v tech 90-ych rokach jsem take jezdil MKD. Ono ja se neco najezdil na om vychode. Takze znam celou tu jejich historii co jsem jeste zazil za ZSSR pak naslednim rozpadem, osamostatneni statu, zavedeni hranicnich prechodu, atd. atd.
Jo! V tech 90-ych rokach, prejet Karpaty, tak to bylo dilo! Dira na diru, jako kdyby ty diry tam schvalne kopali bagrem, ale diry az po kolena! :lol: Ja ty chudaky co tam na ten vychod jezdili liazkama, ja je normalne litoval! Olamane pera, orvane silentbloky z motou ktere pak meli na retezu uvazane na predni naprave a na nejakou dvojku jeli domu. Jednoho takoveho mistra z Kosic ja dovezl domu na navesu z Artemovska. Vyhladoveli ukrajinsti milicajti, to furt jenom zastavil, ani nejak nevyzadoval nejake doklady, ale penize! Start 20 UDS kdyz je nedostal tak chtel 10 USD, kdyz nedostal ani tech 10, tak uz skemral o Marlboro, a kdyz jsem mu vytahl ty jejich sovietske Belomorkanal bez filtru, tak se zarazil, vytrestil oci, a rekl si alespon o polivky z pytliku! :lol: Nebo nejakou pastiku, a byl rad ze je rad a alespon neco urval! :lol:
Dnes uz je to neco jineho! GAI-ky jako takove uz na Ukrajine nejsou, jedna se dochovala pod Karpatama v Niznych Vorotach, ale to uz jenom takova simbolicka, kolik tam prijizdim poslednich 5-6 roku tak mne tam nestavili ani jednou, to same v Mukacevu a Korstni. Takze od milicajtu uz je vice mene klid, do momentu ze nekde nestoji a nemeri rychlost. Ted na Ukrajine ty silnice jsou podstatne v lepsim stavu jako v tech 90-ych rokach! Vzdyt jenom takove Rovno, tak kdysi se jezdilo pres mesto, pak se udelal obchvat, a dnes uz Rovno a Rovenska oblast ma silnice jak vino!
sob lis 12, 2011 3:54 pm

pet.mat.sim
Příspěvky: 67
Registrován: ned led 04, 2009 9:30 am

Příspěvek

Ty gajky jsem napocital smerem do Kieva z Krakovce min 12. Ale je pravda,ze na nich te zastavi vyjimecne,jen pokud prestrelis rychlost,nebo mas nejake divne rozmery. Ja tam taham nadrozmer,takze se jim moje auto nezda dost casto.
stř kvě 16, 2012 5:53 pm

buldog
Příspěvky: 33
Registrován: stř pro 15, 2010 8:21 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Příspěvek

sob dub 13, 2013 11:12 am

matesák
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 466
Registrován: pon led 24, 2011 9:47 am

Příspěvek

Nemáte někdo ještě podobnou stránku na hranice z Běloruska (Ukrajiny) směrem na Rusko?? Díky
pon dub 15, 2013 9:48 pm

Odpovědět

Zpět na „Rusko + SNS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů