Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
driv3r
Příspěvky: 19
Registrován: pon srp 30, 2010 8:38 pm
Bydliště: Sokolov

Led z auta

Příspěvek

Cauky chci se zeptat jak se resi kdyz spadne z kamionu led a rozbije osobak, nebo kdyz upadne z kamionu kolo a taky neco rozbije, jde to z pojistky, nebo to plati ridic, nevite nekdo?
úte pro 21, 2010 7:26 pm

Uživatelský avatar
Matthew \8/
buchta
Příspěvky: 1427
Registrován: sob led 30, 2010 12:10 am
Bydliště: Cheb

Příspěvek

Vím, že v jednom případu to sepisovali a šlo to z pojistky...( co jsem zaslechl ) :roll:
úte pro 21, 2010 7:38 pm

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

To druhý v pořadí jsem už zažil, a krom blokový pokuty sem za to nic jinýho nedostal. škodu hradila pojišťovna.

Podle sebe co si myslim, tak kolo je součást vozu, což led neni.. a odstranit led by měl řidič, popř. jiný blbec tím pověřenej :) skus obojí a zjistíš :)
úte pro 21, 2010 7:39 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Já bych řekl že to jde ze zákonné pojistky, za led i stav auta řidič zodpovídá a tudíž to zavinil... Ale od toho pojistky jsou, akorát přijdeš o bonusy jako bys někoho naboural :-)
úte pro 21, 2010 9:42 pm

Uživatelský avatar
michi84
Příspěvky: 465
Registrován: ned dub 06, 2008 10:09 am
Bydliště: Stará Boleslav

Příspěvek

Jako řidič z povolání jsi povinen před každou jízdou z návěsu odstranit led (sníh). Tzn. košťátko, žebřík a jedeme :-) neboť můžeš být odměněn od našich strážců tučnou pokutou. Je to "podobné" jako očištění vozidla při výjezdu např. ze stavby vapkou - nesmíš znečistit komunikaci. Pakliže způsobíš škodu na jiném vozidle či majetku, odlétlým kusem ledu, popř. upadlým kolem, které se odkutálelo a rozbilo výlohu, jde to z povinného ručení vozidla (pojištění z odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla), ze kterého kus ledu (kolo) otlétl.
stř pro 22, 2010 11:22 am

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

Jako řidič z povolání jsi povinen před každou jízdou z návěsu odstranit led (sníh). Tzn. košťátko, žebřík a jedeme neboť můžeš být odměněn od našich strážců tučnou pokutou. Je to "podobné" jako očištění vozidla při výjezdu např. ze stavby vapkou - nesmíš znečistit komunikaci. Pakliže způsobíš škodu na jiném vozidle či majetku, odlétlým kusem ledu, popř. upadlým kolem, které se odkutálelo a rozbilo výlohu, jde to z povinného ručení vozidla (pojištění z odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla), ze kterého kus ledu (kolo) otlétl.
...přesně tak a v D je to odměňováno pokutou 20-80 E
čtv pro 23, 2010 8:40 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11945
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

to je všechno moc hezký.... jediný parkoviště s rampou na odstraňování ledu je snad jen v rakousku a v pežotu ve fabrice maj výstražný cedule a letáky, ale jak s ním dolu? s tim ledem?? když je tam plomba? a pod : na to moudří ouřadové patent nedali ... ruku na srdce všichni spolíháme na to že s tim "zatřesem " a když nic nejede tak že to co nejdřív odlítá.....nehledě na to že rozbít si rypák nebo se zabít pádem ze 4 metrů asi není nikoho hobby
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv pro 23, 2010 10:31 am

Uživatelský avatar
michi84
Příspěvky: 465
Registrován: ned dub 06, 2008 10:09 am
Bydliště: Stará Boleslav

Příspěvek

jasné, že je potřeba být opatrný....ale mě za to třeba stojí ráno obléct montéry, vylézt nahoru na návěs a shodit to dólu. Protože dohadovat se pak s někým, mě fakt nebaví. Zvlášť když jezdím domů na víkendy a záleží na každém zdržení...
ale je to věcí každého
:wink:
sob pro 25, 2010 11:41 am

mlsounek
Příspěvky: 55
Registrován: sob zář 26, 2009 3:30 pm
Bydliště: Jihlava

Příspěvek

My co máme frigo jsme vytlemený stačí zapnout a teplotu hodit lehce nad nulu a je z toho voda 8)
Nikdy nesmíš zadržovat větry, protože Ti to vyběhne přes páteř do mozku a odtud pak přicházejí ty nápady na hovno!!!!!
sob pro 25, 2010 12:00 pm

Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Super když za kamionem jedeš osobákem a ted to začne lítat, pak tě zrovna nezajímá, že nemáš kde to omést.
vezmeme to zkratkou je to sice dál, zato horší cesta
sob pro 25, 2010 12:28 pm

daf VM
Příspěvky: 847
Registrován: čtv úno 25, 2010 10:02 pm
Bydliště: V. Mýto

Příspěvek

Máš recht,když mně to spadne na osobák,tak je je mně úplně ukradený,že byl někdo línej vylízt nahoru a sundat to 8)
sob pro 25, 2010 12:53 pm

Uživatelský avatar
Voody79
Příspěvky: 324
Registrován: pon led 04, 2010 5:52 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

No a třeba mýmu kolegovi minulou zimu kusanec ledu promáčkl (neopravitelně) kapotu na dodávce..jel po dálnici za kamionem a z ničeho nic bác prásk, prej rána a už to bylo. A i když si stihl napsat spz atd. tak se mu nepodařilo zastavit ten kamion a pak když to šéf hlásil na pojištovnu, tak to prej majitel kam.nepřiznal a cálovali jsme to z našeho..a to už se vyplatí.
Renault Master '07 2,5 dCi 120k - bejvávalo
Teď Sprinter 2013 313 a vše co je zrovna na dvoře k dispozici

..čím větší auto, tím víc práce je po vás vyžadováno.. (takže u mě spokojenost) :D

#JáTaky
sob pro 25, 2010 3:37 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

voody

Příspěvek

Z našeho? Jako že ze svojí soukromé kapsy zaměstnanec zaměstnavateli?
Když nechceš platit, tak musíš alespoň přemýšlet. Nejde nepřemyšlet a neplatit.
1) dopravní nehoda, škoda se sepisuje, nebo se hlásí policii na místě události. Nikoliv doma šéfovi.
2) když jste to nedokázali vy tomu kamionákovi, tak jak dokázal váš šéf, způsobení škody vám?
Nejspíš jste postupovali tak nějak lidskou dohodou-tak si ale nestěžuj. Dohoda je vždy oboustraný akt.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob pro 25, 2010 4:45 pm

Uživatelský avatar
Voody79
Příspěvky: 324
Registrován: pon led 04, 2010 5:52 pm
Bydliště: Olomouc

To sibr:

Příspěvek

..z našeho jsem myslel jako že to nešlo z pojistky onoho dotyčného (z koho upadl ten kus ledu).. a cáloval to tenkrát tuším šéf (je to jeho auto) a nevím jestli i něco řešil s kolegou (nechci kecat, možná ani ne)..ale když už nic jiného, tak to nasere..a je kolem toho dost práce (obj. novou kapotu, lakovnu, servis, náhr.auto atd)..myslím že na takové věci jsou ty pojistky a když už někdo něco provede, tak by se k tomu měl postavit čelem a né se na to vysr..a neřešit to. A nestěžuju si, byla to jen poznámka k tématu (a je mi jasný že se může stát že ten led tam prostě je a může uletět)..

Jo a ještě jedna věc: jak to chceš řešit na místě, když nemáš možnost zastavit kamion co ti to udělal? Zastavíš sám, napíšeš si SPZ, mrkneš na škodu a musíš valit dál..a pak až to řešíš hlášením škody šéfovi a na pojištovně, ne? A když on dotyčný řekne že ti to nezpůsobil on, co naděláš? (mimochodem podobným způsobem kolegovi odřeli zaparkované auto u depa, šofér co do něj nacouval se přiznal, sepsali to..ale majitel auta je jiná firma co to neuznala jako jejich škodní událost..a co vím tak dodnes to není dořešené a ani zaplacené)..no naštěstí to je "jen" škrábanec na starém autě (r.v.2006) a světlo..na tom jejich asi nebylo nic moc velkého..
Renault Master '07 2,5 dCi 120k - bejvávalo
Teď Sprinter 2013 313 a vše co je zrovna na dvoře k dispozici

..čím větší auto, tím víc práce je po vás vyžadováno.. (takže u mě spokojenost) :D

#JáTaky
sob pro 25, 2010 6:36 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Mě když na Jižní spojce v levém pruhu naboural bočně náklaďák z prostředního pruhu a ujížděl bez zastavení tak jsem si ho pronásledoval bez ohledu na škodu, auto jelo a tak jsem ho kličkováním všema pruhama dohonil před sjezdem na Spořilov a tam jsem ho tvrdě vybrzdil. S nikým se nemazlím a jdu tvrdě za svým právem. Ten řidič se policii přiznal a stejně ho osud potrestal, protože to do jeho stojicího auta narvala Mazda 626 v plné rychlosti :shock: . Byl to pěkný karambol a já od té chvíle byl nejmíň poškozený - 45 tKč v roce 1999.
Volvo FL 614.
ned pro 26, 2010 12:06 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 host