Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Nevymýšlej píčjovny :wink:
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
úte říj 28, 2014 12:53 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Přesně tak,osobně bych všem dobrákům,co si rvou do halogenů bíly modrý apod...žárovky napodobující xenon rozbíjel světla kladivem,je to bomba,obzvlášť když mi jede takovej borec za prdelí a svítí do zrcátek...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte říj 28, 2014 9:46 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

téda, vy jste drsní, ale klid a nohy v teplem nebo nasadím do dálkových 300W ledky a uvidíte... teda neuvidíte :lol: :lol: ledky jsou fakt blbost, ale ta do modra, ta by mi pasovala :lol:
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
pon lis 03, 2014 5:04 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Vozím v kastlu kladivo.... 8)
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
úte lis 04, 2014 6:17 pm

casper4252
Příspěvky: 251
Registrován: čtv lis 22, 2012 9:58 pm
Bydliště: Chvalčov

Příspěvek

g.u.g.a - ty vozíš v kastlu kladivo :-D já vedle sedačky a místo topora navařenou kulatinu navlečenou v hadici. No a kdyby to nepomohlo u spolujezdce tři trubky a bednu s nářadím.
Jinak na oslňovače sem si dal na blatnik za kabinu dálkové a na nárazník auta mlhovky. Říkám tomu pracovní světla.
úte lis 04, 2014 7:57 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdar!
K těm barvám žárovek atd.Když jsem byl malej(pravěk70tý leta) :D ,tak měl táta v dílně spoustu novejch žlutejch žárovek,včetně dvojvláknovejch do hlavních světel.V tý době byly už pár let zakázaný.Měli i větší výkon,byl v nich použitej jod-říkalo se jim jodovky-jedovky.Dodneška to maj povolený frantíci a rumuni snad.Pak přišel zákaz žlutejch mlhovek,táta je měl i na nákladáku,starý šoféři říkali že žlutý svítily líp,mně to tak taky připadalo.Ale je to jen optickej klam,bílý světlo proniká mlhou líp,akorát že oko nevnímá tolik barevnýho kontrastu,kterej mylně považuje za ůčinnější.Doložily to studie,tenkrát i za západních zemí.
S těma dnešníma hračičkama je to stejný,spousta diodovýho ,,jedu" do modra,ale opravdová účinnost kvalitního halogenovýho vlákna s bílým světlem je lepší.Zejména pro ty protijedoucí :D Diodový pozičky,parkovačky,žárovky do blikru.....to docela beru kvuli spotřebě a životnosti,ovšem zase se prozatím jeví dost poruchový,třeba proti vlhkosti která zejména u nákladáku může často proniknout do světel.
No a když potkám v noci magora,co má na tahači 60 i víc poziček s optickou diodou,nebo jako ted v pátek německýho magora s dvěma sadama 8mi diodovejch koncovejch světel na každý(!!!)straně návěsu,kop bych ho s chutí do prdele přátelé :D
TTN
sob lis 08, 2014 3:20 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

no comment

Příspěvek

kokot, kterej si dá laserový diody dopředu , nebo cokoliv jinýho a neověří si svítivost a jestli to oslňuje ...je u mě normální pračurák, diod zepředu i zezadu může být klidně i 100, ale musí svítit rozumnou intenzitou, případně musí mít dobře nastavenou ovládací jednotku, která řídí svit diod podle okolního světla .... lze potkat blba se čtyřma laserovkama a bolí tě oči dalších 5 minut a potkáš anglána co jich má 300+ na soupravě a je to bomba pohled..... je to v lidech a jestli nemaj v hlavě nasráno... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob lis 08, 2014 5:36 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

No žluté H4 jsem v 90 letech běžně kupoval ve Francii.Tam na nich jezdila v té době většina aut.Měl jsem je na odtahovce a šlo snima do mlhy svítit dálkovejma.Za mlhy v té době super.
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
sob lis 08, 2014 6:17 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

vysvětlete pojem laserove diody...
ned lis 09, 2014 8:10 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

:D Martin asi myslel ty optický diody s vysokou intenzitou světla,která směřuje v ůzkým soustředěným paprsku.Jako hlavně ty s tou jedovatě namodralou ledovou barvou.Průkopníky týhle třídy byly ty modrofialový co se už před deseti rokama objevily za předníma oknama-a objevujou dodnes.Proti tem současnejm to byl čajíček.
TTN
ned lis 09, 2014 8:41 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

já teda nevím, ale mě pozičky a ostatní čáčoviny moc nevadí... daleko horší jsou mlhovky v dešti nebo špatně seřízené přední světla... a taky diodový kříž za oknem je brutální zářivka...
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned lis 09, 2014 10:00 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

TTNandy přesně :thumbud:

gepas není , pokud tam dáš přiměřenej odpor :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned lis 09, 2014 10:05 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

hola místní amatérští elektrikáři, potřebuju se napojit na drát od parkovaček (k pozičkám), jen ten drát nechci ani půlit, ani z něj škrabat izolaci, no žádnej velkej zásah, tak sem našel kabelovou rychlospojku, zkoušel někdo?

Obrázek
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
pon lis 17, 2014 12:44 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

tyhle "udělátka fungujou " dokud jsou čerstvý a pružný... postupně se tam dostane voda a první zima je to vyhnilý.... jsou dvě možnosti
1 na mudlačku-zaletovat -silikon a min 3 krát stahovací bužírka
2- vodotěsná krabice ..rozvaděč
často i origo placatý káble na pozičky ..jako používá panav nebo benalu vyhnijou.... zajimavý je, že když je eletrika dělaná za tepla v letě, vydrží víc než když se to spojí za studena v nízký teplotě ( i když je to profi instalace)
.... prostě jak to není měkký a nesedí to tak to hnije ....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon lis 17, 2014 1:33 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tohle udělátko bude pod palubní deskou v kabině, takže by tam vlhkost (voda) být neměla, čili mám vyřešeno, děkuju :wink: ... teda pokud to budou mít v místním elektru...
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
pon lis 17, 2014 1:47 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů