Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Konec doby jízdy a dojezd jiným šoférem

Příspěvek

Zdravím všechny zde přítomné.Měl bych dotaz ohledně vyhlášky.Popíšu případ.
Včera jsem vypálil z Itálie s jabkama které jsme ještě včera měli vyložit.Výkon mi nevycházel až na vykládku a skolečkama nečachruju.Dojezd mi vyšel opravdu jen tak tak na Rudnou a konec.Zavolal jsem šéfovi kde stojím a ten přijel osobákem.Vytáhnul jsem kolečko,ukončil na Rudné.Šéf dal nové kolečko na sebe a dojel to na vykládku do Turnova a pak odstavil kamion na firmě.Já dorazil osobákem na firmu a hurá domů.Teď k dotazu.Měl jsem mu nechat moje kolečko v tchgr na pozici druhého řidiče nebo můžu kolečko vytáhnout a dojezd doložit kopií šéfova kolečka?Ptám se pro případnou kontrolu orgánů v Německu.
A ještě jedna otázečka.Prý mohu s rychle zkazitelným zbožím protáhnout dobu jízdy až na vykládku.Jsou pro tenhle případ nějaký vyjímky a časy či vzdálenost dojezdu na vykládku?A jaký druh zboží to musí být abych toto mohl využít?O jaké zboží se jedná?Jablka či mražené to asi nebudou.
Předem díky za informace.S pozdravem Tomáš
ned srp 28, 2011 12:01 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Jestli odstavíš auto kdekoliv a jiný řidič pokračuje, tak nejste osádka dvou řidičů. S kolečky je to stejné jako by jsi dojel na firmu, ukončil práci a předal vozidlo.
O výjimkách na dojetí kamkoliv, kvůli urgentnímu zboží nic nevím.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
ned srp 28, 2011 12:35 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Takže jestli jsem správně pochopil, bude mi stačit kopie jeho kolečka.Protože moje jízda je ukončena na Rudný a začátek práce v pondělí bude v Liberci.Jde mi o to doložit rozdíl v kilometrech a začátek na jiném místě.
ned srp 28, 2011 12:42 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Výkon mi nevycházel....co tím myslíš?
Pokud ti nevycházela jízda můžeš dojet osobákem na firmu a na kolečko zezadu proškrtat práci
Pokud si musel začít dělat DDO nebo TDO správně by si měl zůstat stát a nikam nejezdit je to 561/2006 čl.9 odst.3
Kolečko si správně v tacho. nenechal-jinak by jel šéf na dvě, kopii šéfova nepotřebuješ-dokládáš svoji činnost ne někoho jiného nebo vozidla
561/2006 čl.12- nikde se tam o dojetí na vykládku nepíše
ned srp 28, 2011 12:44 pm

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

iconek, zprávně si měl ze zadu toho kolečka ještě ručně doplnit že si to dojel PKW a šéf ze zadu toho svýho taky dopnit jak se na tý Rudný vylíh.
Jinak ruku na srdce kdo ti zpětně v D dokáže, že na tý Rudný neparkuješ auto a nebo že tam nemáš mladou že jo.
Obrázek
ned srp 28, 2011 12:44 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Končila mi denní doba jízdy.Jelikož jsem již dvě desítky v týdnu vyčerpal nemohl jsem již jet dál.Ale na vykládce zboží potřebovali, proto šéf vzal osobák a dojel to za mě.Já osobákem zajel na firmu, šup do svýho a domů.Pokud jse o mě,klidně bych tam odpauzoval a dneska ráno vyložil a jel domů.Takže dozady na svý kolco napíšu dojezd PKV na firmu a šéf to dopíše na svoje taky ,vyrobím kopii a neřeším.
ned srp 28, 2011 12:55 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Ze zadu proškrtáš dobu dojezdu na firmu jako práci, žádné šéfovo ofocené kolečko nepotřebuješ
ned srp 28, 2011 1:10 pm

Martoh
Příspěvky: 299
Registrován: pát lis 14, 2008 9:39 pm
Bydliště: Ústecko

Příspěvek

Vůbec to neřeš. Prostě jsi končil na Rudný a hotovo. Nikde není napsáno, že musíš končit na firmě :wink:
ned srp 28, 2011 1:57 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Díky chlapi za rady.Jen mi šlo o to, aby mne soudruzi BAG nebuzerovali za to, že mi nesedí kilometry na kolečkách a za to že jsem ukončil jízdu na Rudný a jak jsem začal (začnu) zejtra v Liberci.Teda jak se tam ten kamion dostal.
ned srp 28, 2011 7:44 pm

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Na dobu,co jsi opustil auto a do nástupu v pondělí,budeš mít papír na volno od firmy a tím je to vyřešeno.Žádné ofocené kolečko nepotřebuješ. :?
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
ned srp 28, 2011 7:56 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

OK.Díky za pomoc.Jen jsem nechtěl mít nějakej problém.Tak to tady může admin klidně smáznout.Přeji hezkej zbytek večera.S pozdravem Tomáš
ned srp 28, 2011 8:04 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Cestu od vozidla musíš doložit. Od vyjmutí kolečka na Rudné, ze zadu proškrtneš do příjezdu do Liberce kladívka a do pondělí než odjedeš si proškrtej do vložení kolečka odpočinek. Tvůj šef si musí z Liberce na Rudnou proškrtnou také cestu k vozidlu. Při kontrole předkládáš pouze svou činnost, žádné kopie koleček nepořizuj. 8)
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř srp 31, 2011 7:45 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

TACHO díky.Ještě jeden dotaz.Dneska jsem dojel na devítku na vykládku do Prahy.Během toho co mě vykládali jsem udělal pauzu a dojel na desátou hodinu domů.No, domů, kousek od baráku u Mělníka.Nechám běžet kolečko do zejtra u pumpy, kdy zase do toho sednu,naložím prázdný obaly kousek od Liberce,dovezu je do Kutný Hory.Pak pojedu zase domů a vyjedu až v pondělí tak, abych byl na 8 ráno v Dráždanech.Na firmu vůbec nepojedu, natankuju z karty a mýto v D taky budu platit kartou.Přijedu z Drázdan, vyložím v Modleticích a pojedu opět na pumpu skoro doma a v úterý odpo naložím ve St.Boleslavi a hurá směr Německo,hned nakládka zpět do Prahy a po vykládce zpět domů.Jak mám řešit volno přes víkend?Když jsem tady někde četl že protočené kolečko se neuznává a nechce se mi opravdu ve svým volnu jezdit 10 km k autu a měnit kolečka.Mám si pro potvrzení dojet osobákem kterej zůstal v Liberci ( nejde to :D ) ? Nebo jak se tohleto řeší?Díky za info.
stř srp 31, 2011 10:35 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Než ti odpoví TACHO- já bych škrtal, škrtal a škrtal pěkně zezadu kolečka
Měnit kolečka bys neměl, to by byla práce
Přijedeš vyndáš kolečko ukončíš a zezadu do 24hod proškrtneš postel, so+ne proškrtneš postel 24hod zepředu vyplníš celé jméno a datum po vyplníš kolečko a od 0:00 do vložení proškrtneš postel dej si bacha toto kolečko musíš do 24:00 vyndat-nebude ti platit až do doby vložení do tacho./to už by bylo protočený/
čtv zář 01, 2011 6:21 am

Uživatelský avatar
Lukasvfr
Příspěvky: 167
Registrován: stř led 14, 2009 10:07 pm
Bydliště: JC

Příspěvek

Ale co když zustaneš stát kvuli tomu, že ti skončil výkon??? Osobák řídit nesmíš, dokonce ani když tě povezou domu a na kolečku si proškrtneš třeba hoďku jinou činnost.... překračuješ výkon... ale zboží někdo potřebuje.... co děat potom??? Řešil jsem to při kotrole Odboru dopravy... a je to špatně, ale nedokázali říct, jak to vyřešit ... bez pokuty, stejně bych jim nic nedal, přece mám volno, tak si se svým časem mohu nakládat jak chci.... jestli jdu na pivo, nebo budu stopovat, nebo mě někdo poveze domů... poradí někdo ???
čtv zář 01, 2011 8:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů