Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

myska
Příspěvky: 57
Registrován: stř bře 05, 2008 10:29 am

pár otázek pro truckery co podnikají s vlastním truckem

Příspěvek

Jsem truckera, mám praxi kolem 4 let a nikdy jsem nejezdila EU. Přemýšlím o tom, že bych si zpočátku vzala truck na pronájem a pak jestli by se dařilo i na leasing. Spedičku, pro kterou bych jezdila bych hledala v Německu kolem Domažlicka. Jsem naivní? zvýšily se ceny za mýtné - Vaše zkušenosti?
Chlapi zajímaly by mě Vaše zkušenosti, prosím upřímně odpovězte: :wink:

1. za kolik penízků jezdíte na kilometr?
2. jste spokojeni jako truckeři s vlastním truckem? jak dlouho podnikáte?
3. jak dlouho Vám trvalo, než jste se rozjeli a začali vydělávat ke své spokojenosti?
4. šli byste do tohoto podnikání znovu?
sob zář 03, 2011 2:59 am

prtka
Příspěvky: 53
Registrován: úte bře 10, 2009 4:46 pm

Příspěvek

Nazdar a promin,ale jsi naivni.Kdyby to tak bylo,dela dopravu kazdy.V dnesni dobe uz to neni tak,ze se ti souprava sama splaci a jeste vydelavas.A kor kdyz jezdis pod spedici a jeste nemeckou.... Nevim jake mas predstavy,ale v dnesni dobe ti nikdo nic neda bez zaruk,bez ruceni,tedy pokud nemas miliony a obejdes se bez financnch ustavu.A i kdyz je mas,musis nejdrive hodne a rychle nainvestovat,a potom se ti to pomalu a nejiste vraci.A to jeste za idealnich podminek.Pocitalas treba kolik nainvestujes nez ti zacnou chodit penize za faktury?A za kazdou fa dph platis hned,jeste nez ti penize vubec prijdou... Kanadske podminky tady nehledej... :)
sob zář 03, 2011 11:18 am

radek 167
Příspěvky: 55
Registrován: ned črc 18, 2010 2:47 pm
Bydliště: plzen

myska

Příspěvek

V podmínkách které panujou v dnešní autodopravě,bych do toho N I K D Y!!!! nešel.
sob zář 03, 2011 1:21 pm

Lungo
Příspěvky: 341
Registrován: stř črc 01, 2009 12:49 pm
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek

Nevím proč tě tady straší. Ja jezdím pro německou spedici, mam novou soupravu a v pohodě ji splacim a i dost zústáva na pěkné žití. Je fakt že mam exkluzivní podminky a splatnost faktury 15 dni a peníze mam většinou do 10 dnú na ůčtě. Tak se nenech zastrašit. Pokud budeš mít práci a nejlepe pro nějakou velkou spedici a domluvíš se s nima a budeš jezdit jen pro ně tak do toho jdi. Do začátku ti stačí milion a auto na pronájem. To kdyby to nevyslo tak auto vrátíš a nebudeš mit takove dluhy. A pokud to bude šlapat tak pak vyměníš pronájem za leasing. Ale je to o praáci a o ceně. Hodně štěstí.
pát zář 23, 2011 8:19 am

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Dnes je problem jako začínající dostat 200k natož mega . Banky jsou hodně opatrné .
Mít ten milion jak ty píšeš tak bych se vykálel na celé ježdění a určitě bych ho zainvestoval , což pár takových bezpečných způsobů ještě existuje se solidním výnosem a vegetoval z výnosů a s čistou hlavou :wink: pro přilepšenou bych si sednul někde na vrátnici zabít čas kdybych se extra nudil :D
pát zář 23, 2011 9:38 am

Lungo
Příspěvky: 341
Registrován: stř črc 01, 2009 12:49 pm
Bydliště: Ceske Budejovice

Příspěvek

Tak s megem to nevim teda to investování. Ja měl na začátek 600 tisíc ale nemusel jsem táhnout vše dva měsíce ze svého. je to o té splatnosti faktur.
pát zář 23, 2011 5:29 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2143
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No s milionem, bys moc parády nenadělal...
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pát zář 23, 2011 11:13 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Tak milionáře to z člověka určitě neudělá ale 1 % minimálně se z toho dostat dá což je příjemná částka bez práce :)
sob zář 24, 2011 9:59 am

prtka
Příspěvky: 53
Registrován: úte bře 10, 2009 4:46 pm

Příspěvek

lungo
No prosim te,bud objektivni,podminky,ktere mas ty zni jako pohadka,budiz ti jich prano,ale vetsina dopravcu,kor zacinajicich se jim ani nepriblizi.Realita je 80-90centu/na pocitacovej km a splatnost min 30dni vetsinou dele.Za vse jen platis,se vsim mas jen starosti a nakonec to stejne odneses.(chces penize pred splatnosti,jiste neni problem,strhnem ti %.Poskozeny naklad,jiste neni problem,mam pojistku,ovsem prijdes o bonusy a platis vic.poskozene auto,porucha,jiste neni problem,ovsem odtah?bonusy?penale?A ted pocitej?Na idealni podminky nespolehej.Doprava v dnesni dobe je jen o usporach,takze nejlevnejsi auta,nejmensi spotreby,nejmensi myta,nejlevnejsi pojisteni.Porizujes scanii za 62 a daf je za 33,spotreba stejna pac ta tva 500 pod 34 nepujde ako ten daf,takze za rok to dela 348t rozdil,za 4roky novy auto....
ned zář 25, 2011 10:19 am

myska
Příspěvky: 57
Registrován: stř bře 05, 2008 10:29 am

Lungo

Příspěvek

Když už bych do toho podnikání šla, tak jedině jezdit pod Německou spedicí, jinak ne. Zajímalo by mě chlapi, na kolik Vás vyjde mýtné za měsíc + nafta za ujetých km a další náklady? Mýtné ze zdražilo jsem četla. :?
ned zář 25, 2011 6:09 pm

prtka
Příspěvky: 53
Registrován: úte bře 10, 2009 4:46 pm

Příspěvek

vsechno to tady uz je.staci si to precist,naftu by jsi si mela umet spocitat,ceny,i v evrope najdes na netu,stejne tak ceny myta.pokud nebudes chtit jezdit za hotove,pocitej se zalohami(dkv,shell,eurovag),ale udelaj ti dph,(visa...)mas starost navic.pokud budes na unii,pocitej s autem na mytu tak 80-90%+diety na kazdy den.Ale tohle ty slyset nechces...jsi rozhodnuta to zkusit a slyset,ze je to lambada... :)
ned zář 25, 2011 7:47 pm

myska
Příspěvky: 57
Registrován: stř bře 05, 2008 10:29 am

PRTKA

Příspěvek

Hele proc neustale rejpes do lidí? Ze se Tobe nedari neznamena, ze druhej se s truckem nechytne? Ja rozhodnuta nejsem, fakta o vypoctech na foru jsou, ale od te doby se kurevsky zmenily ceny nafty, mytneho a vseho. Kolegové budu ráda, když napíšete své zkušenosti. :roll:
ned zář 25, 2011 11:29 pm

prtka
Příspěvky: 53
Registrován: úte bře 10, 2009 4:46 pm

Příspěvek

nerejpu,snazim se ti to priblizit,protoze se v doprave nejaky patek pohybuju.pan lungo ma sice nadstandartni podminky,ale nevi ani kolik stoji pojisteni nakladaku.Ty mas otazky jako skolacka,uplne mimo misu,protoze k cemu ti bude,kdyz ti reknu,ze za kamion zaplatim mesicne 190-260tis?A ty tvoje "kurevsky"zmenene ceny,se deji kazdej mesic,ale radove na jedno auto to dela nejakych 10tis.Taky nevim,proc si myslis,ze jezdit pod nemeckou spedici je vyhra,kdyz ceny napr za exporty jsou u nas vyssi??Uzivit se dnes s jednim autem je opravdu drina,bez dovolenych,s minimem volneho casu.Vyzkousej to a za rok sem napis....good luck.
pon zář 26, 2011 9:01 am

myska
Příspěvky: 57
Registrován: stř bře 05, 2008 10:29 am

PRTKA

Příspěvek

No vidíš díky za zprávu. Jsem tady na foru, abych zjistila, co to obnáší jako trucker podnikat. A jsem jako skolacka, protoze o tom opravdu nic nevim, no a co? A takove zvasty, polivka co jsi tady napsal mi opravdu nic nerekla. Sonduju a vim, ze do toho podnikani nepujdu, nejsem blazen a zivot neni jen o praci. V Nemecke firme si domu donesu min. 1600 euro a budu v klidu jako zamestnanec :) . Nehraju si tady na mistry sveta jako mnoho ridicu a proto se pokorne ptam a jsem rada za kazdou odpoved ridice, co tomu rozumi a ma s tim danym tematem zkusenosti. Preji Vam vsem mnoho stastnych km a slunce v srdci. Helena
pon zář 26, 2011 2:48 pm

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Příspěvek

je to tady forum..ma se ptat a radit..tak nevim proc tu do sebe rejete jak maly decka!
at tu clovek klidne na jakoukoli debatu,v kazde do sebe rejet jak idioti!
bud tam se dohaduje kdo trika pravdu,tam nekoho ponizuje!
ja mel za to ze forum je od toho aby se radilo a debatovalo..
ale ne stylem ty jsi vul,a ty ko..t,ty to a ty to..
ma to pak smysl takove forum??
ZAMYSLETE se zda ma smysl toto psat...!!
pon zář 26, 2011 10:08 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 0 hostů