Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Brnďa
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 05, 2011 1:50 pm
Bydliště: Velké Opatovice

Příspěvek

tu koncovku kterou mi radil kolega nahore, ne trubku :))
úte led 24, 2012 6:08 pm

Uživatelský avatar
shella
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 16, 2010 12:15 pm
Bydliště: Banská Bystrica / Wexford

Příspěvek

hentu koncovku kupis v kazdom truckshope. tam kde pojdes kupovat hadicu to musia mat

http://www.truckshop.sk/?p=productsMore ... 5657--S624

http://www.truckshop.sk/?p=productsMore ... 133--10351
úte led 24, 2012 6:12 pm

Brnďa
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 05, 2011 1:50 pm
Bydliště: Velké Opatovice

Příspěvek

tak aj vemu origo hadici a podle toho koupim koncovku a pak kilometr hadice :)
úte led 24, 2012 6:24 pm

Brnďa
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 05, 2011 1:50 pm
Bydliště: Velké Opatovice

Příspěvek

mam jeste jeden dtaz, muzu napojit vzduch primo ze vzduchojemu? udrzi to ta fanfara? me dnes kolega rikal ze by bylo lepsi to vzit od sedacky, ze tma neni takovy tlak jak primo z tech zasobniku..
úte bře 20, 2012 12:35 pm

Krocan
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Příspěvek

Brnďa, vezmi to ze sedačky, abys se s tím nemusel mordovat, vzadu je sedačka připevněna třemi šrouby s hvězdičkovou hlavou, povolíš je klíčem 8-10 (nepamatuju si přesně, zda to bylo desítkou nebo osmičkou, pak sedačku sklopíš (je vepředu na pantech). V sedačce jsou dvě hadičky ø 6mm, jednu z nich fikni (pokus-omyl), pokud z ní nepůjde vzduch, je to jakýsi odfuck, buď ho spojíš spojkou, nebo to "necháš tak". Já jsem jezdil chvíli s tou hadicí rozfiklou a žádné změny jsem na sedačce nepozoroval. A v té druhé je tedy vzduch. Rozfikni ji, vraž mezi konce Téčko 3x ø 6mm. Já jsem do Téčka zapojil jen malinký kousek hadičky ø 6mm a na ní zapojil druhé téčko. Do jednoho vývodu druhého Téčka jsem si zapojil vzduchovou pistoli a z druhého mám vzduch do trumpety. Ten vedu do elektromagnetického ventilu, který jsem připevnil k podstavci sedačky zezadu. Příště ten ventil připevním zevnitř, protože není důvod, aby byl přístupný. Trumpetu jsem si připevnil nad svoje dveře, než mi technik stačil říci, že máme zákaz vrtání do boudy, už jsem tam měl 3díry, jedna na anténu, dvě na trumpetu. Vzduch od ventilu jsem vedl pod gumopěnovým kobercem k tapecírungu, porozebíral jsem boční tapecírungy mj. musíš odšroubovat ten kastlik, co máš u hlavy kanape, taky musíš odšroubovat a odchlípnout opatrně kolejničku na firháňky. Ten horní tapecírung, co přechází v strop jsem po uvolnění jen odchlípával. Všechno je na imbusy a hvězdičky. Pokud bys potřeboval sundat ješte nějaký kus připevněný těmi plastovými cvočky, tak (pokud jsi nikdy žádný tapecírung nerozebíral) povytáhneš z těla cvočku hlavičku. tím cvoček povolí a nenásilně ho vytáhneš.
Elektrika: od origo klaksonu vytáhneš kablík na +24V od tlačítka (Při vypnutém tlačítku naměříš na přívodech 12V, nelekej se, to je kvůli diagnostice). Vezmeš dost dlouhou dvoulinku, přiděláš na oba fousy jednoho konce konektory (ať to k něčemu vypadá), jeden spojíš s přívodem +24V a druhý na uvolněný konektor na klaksonu a hezky to oizoluješ elektrikářskou vulkanizační páskou. Dvoulinku povedeš (ne našponovanou) okolo pantů, na kterých drží bouda, aby se při zdvihání boudy nepřetrhla. Protáhneš ji do přístrojovky např. gumovou záslepkou nad pedálem brzdy. Já jsem si udělal PŘEPÍNAČ (ne vypínač) klakson-trumpeta. Vytáhl jsem ten blok s vypínači a záslepkami pod spínačem hl. světel, do jedné záslepky vyvrtal dírku a vpreparoval přepínač. Do něj zapojíš ten přívod +24V od klaksonu, zpětnou žílu ke klaksonu a kabílek k elektromagnetickému ventilu.(musí to být tak, že na jednu polohu Ti toubí po zmáčknutí houkačky klakson a na druhou trumpeta). Ten potáhneš pod gumopěnovým kobercem k ventilu. Kostru -24V k ventilu: Kousek káblíku s očkem a korunková podložka pod šroubek, který drží ventil. Až nebudu líný a bude světlo, tak to všechno vyfotím.
úte bře 20, 2012 7:38 pm

Krocan
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Příspěvek

Teď jsem si přečetl vlákno celé :oops: a koukám, že Ti moc nepomohu, když chceš trumpetu schovávat. Tak kdyžtak jenom; kamarádovi jsem přivezl TGV fanfáry a dal je někam nad chladič pod masku. Jinak TGV nebrat, po roce se mu vylomil kovový náustek přívodu vzduchu zalisovaný do plastového těla.
úte bře 20, 2012 7:53 pm

Brnďa
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 05, 2011 1:50 pm
Bydliště: Velké Opatovice

Příspěvek

díky za rady, ja to hodim pod spojler nahoru,,aby nebyla videt...ja mam namysleno jak to udelam, jen me zajima, zda ten vzduch ze vzduchojemu neni moc silnej a neroztrhne to nejakou tu membranu :)
stř bře 21, 2012 12:46 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

není ve vzduchojemu přibližně 8-10 atm? a trubky myslím potřebují pro kvalitní zvuk minimálně 6, max asi 10 nebo 12atm... nebo se mýlím??
stř bře 21, 2012 3:02 pm

Brnďa
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 05, 2011 1:50 pm
Bydliště: Velké Opatovice

Příspěvek

to je to co prave nevim proto se ptam na radu :) a musi tam byt urco velky tlak kdyz s tim nafouknu gumy :) zkousel sem pod sedackou jen tak vzduchovou pistoli zatroubit a to ztraci intenzitu po chvilce asi je tam malo no, ale kdyz me kolega rikal ze to muze roztrhat tak se bojim :)
stř bře 21, 2012 8:24 pm

Brnďa
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 05, 2011 1:50 pm
Bydliště: Velké Opatovice

Příspěvek

podle budiku zasobnik vzduchu mam as 13 bar, uderzi to v poho?
čtv bře 22, 2012 7:47 pm

Brnďa
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 05, 2011 1:50 pm
Bydliště: Velké Opatovice

Příspěvek

Tak jsem se ptal kluku z icomu kde to maj napojeny a pry to maj taky primo z toho zasobniku, a ze to je v poho, tak uvidime :) Jinak nevite kdyz tu fanfaru uriznu kus tu trubku, jestli se zmeni zvuk nejak? at to neni tak velky :D
pát kvě 18, 2012 7:28 pm

JamanderTruck
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 07, 2012 3:52 am
Bydliště: Brno

Příspěvek

Zdar, ptal jsem se taky kolegů icomáků, jeden mi říkal a ukazoval, že to jde udělat i že jak máš vzduchový rozvaděč k brzdám - (je to kousek vedle od plnícího hrdla na ostřikovač) je tam jedna ucpávka, tu vymontovat, dát tam nádstavec na hadičku a vést to spodem pod nárazníkem trubkou co tam je pod spolujezdce, tam je jedna vzpěra plná děr, dá se to namontovat tam, standartní klakson odpojit a vzít z něj šťávu pro ventil. Chlapi říkali, že tam to nikomu nevadí. 2.možnost- Někteří to prý mají udělaný, že mají řízlou hadičku od levé brzdy podle toho jaký mají přípoj (6mm nebo 8mm) tam mají lupnutý Téčko a vedený zase pod spolujezdce. Z toho bych měl strach, rupne ti T a je to v loji.
Pak je tu ještě možnost sedačky, jak zmínil kolega.
Výhled z kozlíka na Svět je paráda
ned čer 17, 2012 1:11 pm

Brnďa
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 05, 2011 1:50 pm
Bydliště: Velké Opatovice

Příspěvek

no ja to prdnu na ty zasobniky co sou vzadu :)) a bude, uz jen pujcit zebrik na vratnici a namotit. ja to dam pod ten spojler na ty trubky ..nikam nic nenavrtam a bude to v poho...:) elektriku mam konektory taky, takze nikde nic strihat ani pajet neni treba... takze zadny zasah :)
ned čer 17, 2012 6:01 pm

dundee
Příspěvky: 21
Registrován: čtv dub 10, 2008 8:35 am

Příspěvek

já tenhle problém taky řeším, vzhledem k operáku se na elektriku šahat nesmí, prý ani nesmím vzít šťávu z klaksonu a tak mě napadla varianta jak to měla liazka na které jsem před lety jezdil v autoškole, vlevo vedle spojky byl čudel na sešlápnutí, v podstatě to pouštělo přímo vzduch, bez elektriky. Teď jen nevím jestli něco takového ještě existuje
sob črc 21, 2012 9:07 pm

Brnďa
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 05, 2011 1:50 pm
Bydliště: Velké Opatovice

Příspěvek

Ja to vyresi uz tak ze sem nevrtal, nestrihal draty ani nerezal vzduch,..vse se jednoduse sunda..sehnal sem si konektor protikus co je na kloaksonu aj en to spojil..sundane to bude vse behem par minutek :)
sob črc 21, 2012 9:19 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů