Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Problém : nefunkcnost spojky na T-815

Příspěvek

zdravim
mam problem: na Tatre 815 T2 ,spojka prestane fungovat ked sa viac krat po sebe pouzije (priklad idem po ceste z miesta A do miesta B vzdialene od seba 10 km ,v meste A nalozim material , spojka ide v pohode,idem po ceste ,aj po krizovatkach aj po meste ,spojka ide uplne normalne ,pridem na miesto B a treba material nacuvat do uzkej haly medzi stlpy,a treba vseliak krutyt a vytacat sa ,a v tedy nastava problem ,ked zmacknem spojku napriklad 10 krat po sebe prestane ist , hoci pedal zasliapnem rychlost tam nedam,lebo citim aj pocujem ze spojku nevyplo ,a nemam sancu tam rychlost dostat,po chvili (naprikl. 20 sekund ) ked nerobim s nou nic zacne reagovat ,ale len par krat,a opet to same.....to iste je aj ked ,,chcem ist na spojke ,, teda ze ju mam primacknutu aby som siel pomalsie ,tak sa stane ze mi asi spojku ako keby uplne pustilo samo od seba a tatraa sa rozbehne ako keby som ani nemal primacknuty pedal .... a v tedy mozem len prudko zabrzdit aby udusilo motor,lebo rychlost nedostanem von..... , po takych 20 sekundach zmacknem a opet ide spojka,a zase len chvylu a robi to same.... a v takej hale je to dost nebespecne ked nemozem ovladat spojku :-( po utrapach vydem z miesta B a v obycajne premavke ide spojka stale normalne ........ v com moze byt chyba? stretol sa s tim niekto ?
diky za radu
:-)
sob srp 01, 2009 10:37 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

neznám sice Tatru ale já bych to tipoval na buď na posilovač spojky a nebo na váleček nad pedálem....
sob srp 01, 2009 11:19 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11929
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

taky tipuju válec u pedálu ,,,zkusit nový "gumičky" nebo válec když se pos... posilovač, tak tam lítá větčinou vzduch,,asi Tallas by věděl víc.... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob srp 01, 2009 11:26 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Ono se kazí obé, jak válečky nad pedálem, tak posilovač. Na Ifě si pamatuju, že měl otec závadu že v zimě dojel vždy na stejnou křižovatku a tam už nezařadil. Potom jak se mu vyhřála kabina tak už zas váleček fungoval. U magnuma zas drhnul pedál, vypadalo to na váleček, tak se vyměnil a byl to posilovač :-) Každopádně nějaká gumička propouští, pak to neudrží tlak. Ještě se podívat, jak je na tom kapalina, jestli se neztrácí.
sob srp 01, 2009 11:39 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Váleček tohle dělá,každopádně dej novej váleček,nalij novou spojkovku,a uvidíš,přinejhorším si uděláš ještě posilovač,ale to už je vše,co na té spojce je :D
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
ned srp 02, 2009 9:48 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

pokud se ti strácí kapalina

Příspěvek

tak je to bud váleček nebo posilovač.ale taky to může být tím že ti někde z hadičky uniká kapalina a dostává se tam vzduch.projdi systém a uvidíš na co narazíš.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned srp 02, 2009 9:54 am

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Příspěvek

kvapalina sa nestraca ,ani nikde netecie to som sa dival ,a v nadopke je jej dost.... na vymenu valecka som sa tiez dival ,len vsetky capy co drzia dany valcek,su vsetky zadrene :-( tak som ich nastriekal tym na uvolnenie,ale na to reba asi autogen a vsetko vypalit :-( tak neviem ci sa pustat do toho :-( a ci aj atak nebudem musiet vymenit posilovac :-(
:-)
ned srp 02, 2009 10:24 am

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Jaké capy? Jestli ti chodí spojka v táhlech odpoj akorát kozlík od táhla a celý váleček i s držákem vyhoď ven.
Já osobně bych vyměnil první posilovač a až pak prasátko
ned srp 02, 2009 11:56 am

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Já osobně bych nejdříve vyměnil pumpu pod pedálem.Kdysi jsem měl to samé na Liáně.Přidřel se mi ten pístek co je uvnitř a ten se úplně nevracel.Tím ten pístek neotevřel tu dirku kudy to nasává kapalinu z nádobky.U Liány padal bordel kolem tyčky od brzd.pedálu a tím tu pumpu často zničil.Zvláštní bylo,že u T815 je po kabinou zabalený v blátě a měnil se velice zřídka.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
ned srp 02, 2009 1:15 pm

Drak
Příspěvky: 697
Registrován: stř dub 23, 2008 6:19 pm
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Taky bych šel nejdřív po válečku pod pedálem. onehdá mi to dělalo něco podobnýho.
http://www.drakk.eu
http://www.dentalnihygiena.com

Je těžké být debilem, neboť konkurence je vysoká.
pon srp 03, 2009 8:11 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11929
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

ještě nepadl návrh koupit nový auto..... :D :D :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon srp 03, 2009 8:36 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Já bych začal posilovačem a jak ho vytahneš tak se hlavně podívej v jakém stavu je tyčka jestli třeba není už ta spojka komplet na GO ono to má potom už všechno zemědělský vůle a vidla se kroutí na vyběhaným čepu kterej vaklá ve vybitých futrech přítlačák prohnutej obráceně šmirgluje nýty na lamele a co potom ten posilovač i když má tu nejdelší tyčku tak to chudák nezachrání.
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pon srp 03, 2009 10:47 pm

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Příspěvek

martin440-ak mi das na druhe € ,tak aj hnet teraz :lol:


a tak v nedelu som to skusel ,,odvzdusnit,, ,no neviem vzduchu tam nebolo,len neviem uz 2 dni to ani raz neurobelo....... tak neviem ci to ,,odvzdusnene,, pomohlo .......... ,len este neboly take horucavy ako v piatok,tak neviem,nechcem do toho rypat kim to ide ..........
:-)
úte srp 04, 2009 10:03 pm

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Příspěvek

tak nakoniec sa vymenil posilovac spojky,a prestalo to robit,tak ale od tedy nebolo teplo,tak neviem...ale asi t o pomohlo a bolo to asi tim spojkovym posilovacom,ale len tak mimochoodom som tam mal udajne posilovac z iveca :D :D :D
:-)
čtv zář 10, 2009 7:32 am

makk
Příspěvky: 65
Registrován: čtv říj 30, 2008 9:00 pm

Příspěvek

besttracker,hmm to na tu cervenu tatru ,alebo sa mylim podla foto
čtv zář 10, 2009 11:37 am

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host