Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

šofer
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 10, 2011 11:46 am
Bydliště: v přírodě
Kontaktovat uživatele:

Prosím o radu ohledně brigády jako řidič

Příspěvek

Ahoj. Naskytla se mi možnost pracovat několik dní jako řidič na sklápěčce. Mám ale jen profesní průkaz. Nemám EEG ani psychotesty ani lékařskou prohlídku ani kartu. Potřebuju mít tyto náležitosti, když nebudu mít smlouvu o zaměstnání? Je to jakási výpomoc pro kamaráda.
Druhá otázka je, když jezdíte celou šichtu na stavbě v hodinovce např. pod bagrem musím taky dodržovat přestávky? Jedu ani ne kilometr tam a zase zpátky. A nakládka trvá cca do 10 min. Možná hloupá otázka, ale jsem neznalý v oboru. Prosím poraďte.
čtv úno 10, 2011 3:10 pm

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

tak pokud je auto na kartu,tak bys jí měl mít.....co se týče doktora,tak to záleží na zaměstnavateli jestli jí bude po tobě chtít......ale jestli budeš jezdit po poli a nejezdí tam policajti,tak bych byl klidný...
Pánbůh! Doprovázej mě na cestách a já ti budu vdečný.
čtv úno 10, 2011 5:38 pm

šofer
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 10, 2011 11:46 am
Bydliště: v přírodě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jak záleží na zaměstnavateli? To jako i EEG a psycho? Já jsem myslel že je to povinost řidičů mít toto vyšetření? No, právě že kousek po poli a kousek po silnici plus cesta domů 20km.
čtv úno 10, 2011 6:02 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

je to povinost řidiču, ale mužu ti řict že za ty dva roky co jezdim to po mně nikdo nechtěl, ani šef ani policajti. Jine by to asi bylo kdybys do někoho naboural a nedejbože ho zabil, to by se pak asi prošetřovali všecky papiry
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
čtv úno 10, 2011 6:24 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

šofér

Příspěvek

Fandík to asi myslel tak, že když to zaměstnavatel nechce a nikdo tě nechytí, tak jde všechno. Ale jinak je to asi povinnost i když to není hlavní pracovní poměr. Nikdy jsem to přesně nezjišťoval. Předpokládám, že když máš profesák, tak chodíš na školení řidičů do autoškoly. Zeptej se tam, nebo v kterékoliv jiné autoškole, která školení řidičů provádí. Jinak pokud to auto má tachograf na kolečka, tak kartu nepotřebuješ. Ale pokud má tachograf na kartu, tak ji mít musíš.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
čtv úno 10, 2011 6:27 pm

šofer
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 10, 2011 11:46 am
Bydliště: v přírodě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A kdybych jel dejme tomu pro vlastní potřebu, tak tam ta karta musí být taky? Myslím třeba jako, že si půjčím auto a zajedu třeba někam pro uhlí na zimu.
čtv úno 10, 2011 6:58 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

jestli bys jel pro vlastní potřebu tak nic z toho nepotřebuješ.
čtv úno 10, 2011 7:31 pm

roman325e

Příspěvek

Pro vlastni potrebu tam kartu musis dat stejne jako kolecko akorat nikomu nemusis dokladovat nic zpetne a psat si dovoleny atd. Aspon podle me. Ale jak je to s pujcenym autem moc nevim. Tezko budes nekomu vysvetlovat ze nejsi zamestnanec a jedes si pro uhli. To by sme tak pak jezdili vsichni.

:lol:
čtv úno 10, 2011 8:08 pm

Uživatelský avatar
jeraberk (No.755)
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 01, 2009 10:31 am

Příspěvek

Já nemám ani profesák, ani kartu do tachografu, nepoužíváme ani kolečka a taky normálně fungujem :D. Jezdíme s MANem TGM + podvalník. Už mě několikrát stavěli policajti jednou dokonce celníci a všechno v pohodě 8) . Jenom ještě doplním že máme vyjímku ze zákona, provádíme montáže telekomunikačních zařízení :lol:
pát úno 11, 2011 5:52 am

Uživatelský avatar
TATRATRUCKER
autobusák
Příspěvky: 586
Registrován: čtv pro 16, 2010 10:57 pm
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek

Pokud jezdíš na černo tak musíš mít u sebe alespon profesák,hlavně koncesní listinu od zaměstnavatele kterému auto patří i když nemáš smlouvu a samozřejmě kolečka nebo kartu. Přestávky dodržovat musíš i když je to pod bagrem,tzn. že bude si je tam budes cvakat po patnacti minutach nebo proste budes jezdit a modlit se.A je to naprd,na stavbe jezdíš i13-14 hodin..koho to zajímá že skutečně ujetý čas je třeba jen 6,na kolecku máš 14..nám s kolegou policajti řekli když nás vybrali že nás za to pokutovat nebudou,sklopky berou jinak než kamiony a kdyby to měli brát stejně tak na nich za chvíli nebude mít kdo jezdit;o).
Záleží na koho narazíš. Hlavně nesmíš udělat žádnej průser,pak budou požadovat potvrzení o lékařské prohlídce,psychotesty,eeg,pracovní smlouvu,proběhlá školení řidičů,bezpečnosti práce..
Vše co má kola..momentálně autobus.
---------------------------------------------------------------------
Dříve LIAZ TATRA AVIA a všechno možné
Škoda 100L - veteránek
Škoda Fabia 1.4MPi
pát úno 11, 2011 9:21 am

Uživatelský avatar
TATRATRUCKER
autobusák
Příspěvky: 586
Registrován: čtv pro 16, 2010 10:57 pm
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek

Ještě-půjčené auto - opět profesák,konceska,kolečka..kolečko pak necháváš v autě kvůli řidiči který s tím autem jezdí aby se on měl jak prokazovat policajtům.
Vše co má kola..momentálně autobus.
---------------------------------------------------------------------
Dříve LIAZ TATRA AVIA a všechno možné
Škoda 100L - veteránek
Škoda Fabia 1.4MPi
pát úno 11, 2011 9:25 am

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

proč ma nechat kolečko v autě? každy řidič ma přece svoje kolečka at je v jakemkoliv autě, kolečka nepatři k autu ale řidiči
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
pát úno 11, 2011 5:19 pm

Uživatelský avatar
TATRATRUCKER
autobusák
Příspěvky: 586
Registrován: čtv pro 16, 2010 10:57 pm
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek

Je to logické, když budeš mít špatné kolečko a zahodíš ho,tak by ses mohl lehko vymluvit že ten den si s tím nejezdil takže je lepší tam mít kolečka za každý den a policajti nám to taky říkali když nás tenkrát brali..že neexistuje aby byla v kolečkách mezera.
Vše co má kola..momentálně autobus.
---------------------------------------------------------------------
Dříve LIAZ TATRA AVIA a všechno možné
Škoda 100L - veteránek
Škoda Fabia 1.4MPi
pát úno 11, 2011 5:25 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Tak nějak se nestačím divit co se vše dozvím chlapci(nemyslím všechny) chodíte na školení tak se ptejte a diskutujte a nechodte se tam jen chrápat.
pát úno 11, 2011 5:26 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

jo,ale přece v autě ti to nemusi a ani nemuže jit postupně za sebou, jelikož auta střidam tak kolečka nosim vždy u sebe at mi jdou hezky za sebou datumy (a mmj. amm jak prokazat 28 dnu) a že mezitim s tim autem jede někdo jiny mi muže byt uplně ukradene...jelikož mi nemusi navazovat kilometry za sebou když se na tom střidame
toje potom zaležitost firmy jakym zpusobem si to založi an firmě at prokaže kilometry na autě s kolečkama
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
pát úno 11, 2011 5:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host