Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6803
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

M.Z: Hele třeba je někde video, tak se to vyjasní, ale takovidle "fofrsoudy" bych nevynášel, kdyby letěl tak ta řepa nebude vedle něj ale bude nakutálená před nim :think: Už sem toho viděl dost, dost sem toho i "zařídil" a občas to není jak to vypadá :idea:
Psal sem tu před lety jak si kolega ustlal na parkáču v 15km/h..
Technická závada, nevolnost, shoda náhod, nedaj ti přednost.. Já su taky hrdina, ale pak to kolikrát posereš a ani neviš jak :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned led 14, 2024 4:01 pm

sof
Příspěvky: 3898
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

"fofrsoudy" vynášaš každú chvíľu :D
Poznám jednu nehodu kde sa cisterna v kruháči prevrátila pri technickej poruche, ale to je rarita. Skoro vždy je za kruháčovým prevrátením nesprávna jazda a skoro vždy sa vodiči následne vyhovárajú na "záhadnú silu", ktorá ich nečakane prevrátila aj keď išli pomaly.
ned led 14, 2024 4:49 pm

Prouza88
Příspěvky: 6803
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ale tak, mě znáš :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned led 14, 2024 4:59 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Prouza88 píše:
ned led 14, 2024 3:04 pm
Jo jo, nechapu co máš proti Volvu :lol:
Já nic. :D To jsem jen dodatečně reagoval na tvůj starší příspěvek. :hvizd:
Prouza88 píše:
ned led 07, 2024 5:47 pm
Mě to teda nedá, ale CHiPe, nejezdiš náhodou o víkendu brigádně s červenym Volvem? :mrgreen:
ned led 14, 2024 5:09 pm

Venca R
Příspěvky: 1978
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jsou to Čestice
ned led 14, 2024 5:20 pm

sof
Příspěvky: 3898
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

"žart", aký sme doteraz nezažili

Příspěvek

Na Slovensku od 1.4.2024 prichádza k dvom veľkým zmenám v dopravných predpisoch.

Značka (max povolená rýchlosť) nebude platiť ako doteraz- len po najbližšiu križovatku. Od apríla to bude rovnaké ako v západnom zahraničí, značka bude v platnosti celý čas, dokial ju iná rýchlostná značka, alebo koniec zákazov nezruší. Rovnako to platí aj pre zákaz obiehania nákladných áut. Veľký problém je, že apríl-duben je onedlho a na Slovensku sa značky menia slimačím tempom. Celé Slovensko je osadené starými rýchlostnými značkami, pri ktorých sa ráta, že majú platnosť len po najbližšiu križovatku.


Rovnako nastáva zmena v prechádzaní cez plnú čiaru. Prestane platiť výnimka" pozdĺžnu súvislú čiaru možno prechádzať alebo nákladom presahovať aj vtedy, ak je to potrebné na odbočovanie na pozemok ležiaci vedľa cesty, do areálu s obmedzeným prístupom, oploteného objektu, garáže, na parkovisko, do obratiska električiek a podobných miest, na odbočovanie na poľnú cestu, lesnú cestu, cestičku pre cyklistov alebo na vchádzanie na cestu". Nové znenie bude:" Ak značka vyznačuje jazdný pruh, je zakázané ju prechádzať alebo nákladom presahovať, ak to nie je potrebné na obchádzanie prekážky cestnej premávky."

Novému pravidlu o plnej čiare nerozumiem.
Je povolené len obchádzanie prekážky. Nieje žiadna výnimka umožňujúca zísť z cesty na pozemok a prejsť plnú čiaru, ak sa nedá inak, ako ju majú v Nemecku. Alebo podobný predpis ako máte v CZ. Chápem to tak, že slovenský Prouza pri odbočovaní s kamiónom do lesa a z lesa bude musieť súpravu cez plnú čiaru preniesť na rukách. Dufam že sa mýlim a chápem to zle.

So zvislými značkami sa bohužial nemýlim. Často nadávam na nekvalitnú prácu cestárov. Myslel som že už ma nič neprekvapí, ale na 1.apríla nám slovenský cestári pripravujú taký "žart", aký sme doteraz nezažili.
ned led 14, 2024 10:33 pm

Uživatelský avatar
paldo
Příspěvky: 39
Registrován: pon led 21, 2013 11:35 pm
Bydliště: Kubíková (SR)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

@sof: chápeš to správne... Tieto zmeny v predpisoch boli prijaté 3-4 roky dozadu s tým že do 31.3.2024 platí prechodné obdobie a platí pôvodná verzia predpisov. Zároveň toto prechodné obdobie malo byť dostatočne dlhé na to, aby správcovia komunikácií zosúladili zvislé aj vodorovné dopravné značenie (vymeniť a doplniť značky, prestriekať čiary,...) s predpismi, ktoré budú platiť od 1.4.
Ale keďže sme na Slovensku, neprekvapilo by ma, keby začiatkom apríla bola posunutá platnosť vyhlášky o nejaký ten rok práve kvôli tomu, že dopravné značenie nebude upravené....
ned led 14, 2024 10:54 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4518
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to 153:To jsi asi sázel na cukrovar v Českém Meziříčí (tedy jestli tam ještě je), ale cesty cukrovky jsou nevyzpytatelná.
No v CZ jsou jen dva cukrovary. České Meziříčí a Dobrovice. Takže to je 50/50 :D :D :D
Slezko je snad jen Opava, a moravu nevím. Hrušovany nevím zda tam vaří cukr, ale pro cukr jsem tam byl. :D :D :D
Jinak v pondělí, když jsem vyjížděl, a v rádiu jsem slyšel, že pokračuje úklid vozovky po nehodě v Čestlicích, tak jsem byl doma, že jsem se spletl. :) :) :)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv led 18, 2024 8:50 am

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

4215: Cukrovar v Mezirici stale je a funguje. Ja radio neposlouchal, tak jsem si v te kolone v pondeli jeste postal. :D
čtv led 18, 2024 11:14 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4518
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-r ... .seznam.cz
Nizozemský pan 153 se synem. :D :D :D
Ne pokus o humor. Ale asi to bude realita za 35-40let. :think: :think: :think:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv led 18, 2024 7:57 pm

sof
Příspěvky: 3898
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Mohlo to byť podobné miesto. Preskočíte zvodidlá a zábradlie, chcete sa v kľude vyšťať, ale že ste na moste vás nenapadne.
https://www.google.com/maps/@47.2451647 ... ?entry=ttu
čtv led 18, 2024 8:43 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4518
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to sof: No nevím, když tam jsou svodidla a zábradlí, že by tě nenapadlo, že je něco špatně, že si mám dávat pozor???
Já jsem to spíš dal sem, že těm řidičům bylo 77 a 59 let.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv led 18, 2024 9:33 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4518
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-kvu ... 3-40457842
Václav jak rychle začal, tak ještě rychleji skončil. Teď bude rozdávat rozumi v O.K. Trans jak se má jezdit. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát led 19, 2024 6:27 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1569
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Co má tato nehoda společného z firmou Ok trans?
Zijte dlouho a blaze.
pát led 19, 2024 6:42 pm

Prouza88
Příspěvky: 6803
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Mě by spiš zajimalo co tam řešili 5hodin, půl dálnice volný a trochu bordela snad odklidí za chvilu ne? Já to nikdy nechápal, ani soused dporavák mi to nevysvětlil, co tam dělaj takovou dobu :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát led 19, 2024 7:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host