Moderátoři: martin_100, Olda, cuisine

nokia321
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 09, 2014 9:37 pm

Začátek podnikání jaká velikost dodávky

Příspěvek

S M A Z A T, diky.
Naposledy upravil(a) nokia321 dne čtv dub 17, 2014 9:39 am, celkem upraveno 1 x.
stř dub 09, 2014 10:53 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

idealni velikost je ta L3 H2 nebo si spocitej plochu abys dal 4 eupalety.
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
čtv dub 10, 2014 6:43 am

nokia321
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 09, 2014 9:37 pm

Příspěvek

L3 H2 je už pěkně velká potvora.

Mám pocit, že i do střední L2H2 (jumper) by se měly vejít 4 pal.
Podle propočtů by se měli vejít 2 e-pal vpředu na délku a 2 vzadu na šířku.
čtv dub 10, 2014 8:18 am

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pokud chceš jezdit přes raal atd, tak ideální velikost dodávky je min. 10 palet, na nosnost koukat nemusíš, stejně budeš vozit min. 2 tuny. Celonáklad na dodávku za slušný prachy tam neseženeš, tak musíš posbírat víc nákladů.
Pokud máš něco našetřeno, tak si udělej hezkej výlet s přítelkyní, kup si nějaké osobní auto a nech se někde zaměstnat. Myslím, že začínat bez jisté práce s jedním autem, navíc s dodávkou, bez dispečinku je holej nesmysl a vyhozený peníze. Nakonec budeš jezdit pod nějakou balíkovkou za 6,50 Kč/km a až to auto odjedeš, zůstanou ti akorát oči pro pláč. Toť můj názor.
čtv dub 10, 2014 9:10 am

nokia321
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 09, 2014 9:37 pm

Příspěvek

Může někdo vysvětlit, jak funguje RAAL. Mám otevřené testovací stránky.

1) nejvíce je nabídek pro vozy PLACHTA, proč je tam váha třeba 700kg a je tam v políčku dál plachta, proč tam není i skříň, když zorměrově je to na skříň, jak to mu mám rozumět

2) jak funguje vyzvednutí zakázky v Rallu? V případě, že by byla nějaká vhodná a jak to funguje dál, odkliknete to a už vám je doprava přidělena? Ceny jsou kde uvedeny, za kolik přepravu zaplatí?


Děkuji Vám

+---------------------------------
Vše viz níže chápu. Potřebuji dostat odpovedi k dotazům.
Naposledy upravil(a) nokia321 dne čtv dub 10, 2014 12:37 pm, celkem upraveno 2 x.
čtv dub 10, 2014 11:07 am

michael1
Příspěvky: 35
Registrován: pát dub 27, 2012 9:58 am
Bydliště: východní čechy

Příspěvek

Přesně jak napsal Stralis výše,tak dnes začít s jednou dodávkou a v podstatě bez ničeho= předem odsouzen ke krachu.Všechny začátky jsou těžký,ale v této kategorii je to obvzlášť řehole.Konkurence je obrovská,pač když se ti podělá auto a nemáš druhý,tak přicházíš o dvoje peníze.A názor na Raal je,že tam je dost překupníků i neplatičů a čekat od toho,že vydělám,je trochu naivita.Budeš do toho jen sypat a návratnost v nedohlednu.Firem, které platí včas je pomálu a z toho se žít nedá.Jinak z těch ukázkových stránek nevyčteš nic.Musíš objednat za nemalé peníze instalační CD a pak ti za měsíční poplatek umožní přístup.Ale jezdit si sám a ještě u toho hledat,je úplně naprd.Ale třeba budeš mít štěstí?A toho je v tomto oboru potřeba dost.Ale je to jen můj pohled na věc.
čtv dub 10, 2014 12:29 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

1)V raalu je většinou všechno myšleno jako dokládka na kamion, Pokud je to na dodávku, je tam dodávka, nebo že to spěchá. Pokud je to dokládka, tak je podle toho i cena. Každopádně na dodávku ta cena ani zdaleka nevyjde. Pokud složíš takových dokládek víc, můžeš se dostat na slušný peníze. Dělaj to tak většinou všichni s plachtovejma 3,5tunama. Jen pak mají naloženo 2,5 tuny.
Ta plachta je tam proto, protože je možná nakládka z boku, nebo odkud chceš a je výrazně jednoduší než nakládka do skříně. Navíc nakládat třeba 1,5 metru širokou a 700kg těžkou paletu do dodávky je docela mrsk.
2)Pokud se ti nějaká trasa líbí, zavoláš tam, většinou se zeptáš na cenu, oni ti ji řeknou, a můžeš začít licitovat a zkoušet se domluvit na nějaké lepší. Pokud se ti cena líbí, řekneš jim svoje raal číslo a oni ti pošlou objednávku na mail, nebo fax. Ty ji obratem potvrdíš, a je hotovo, máš přepravu.
Chvíli se budeš radovat, ale najednou ti přijde storno objednávky s tím, že se něco stalo a náklad není. To že se něco stalo, většinou znamená, že se našel nějaký jouda, který to jede ja míň a pro spedici je to větší zisk.
čtv dub 10, 2014 6:04 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nebo zkus sehnat nekoho kdop vytezuje dodavky a domluvit se s nim na podminkach. ja takhle taky zacal,puvodne jsem chtel koupit neco malyho to L2H2,ale nakonec sem zacal s ducatem maxi na ty 4 eupal. ale zjistil sem hned ze to je maly. po pul roce jezdeni sem se dostal na balikovku na podzim kde je nejvic prace a jelikoz se mnou byli spokojeni tak si me tam nechali. po novym roce to bylo mrtvy tak sem to do brezna vydrzel a pak to zabali a sel se zamestnat na MKD. na konci zkusebky mi zase volali zda nechci pro ne jezdit zase dal a tak sem nevahal a hned sel. no a jezdim tam dodnes :wink: a nemenil bych
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
čtv dub 10, 2014 6:31 pm

nokia321
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 09, 2014 9:37 pm

Příspěvek

Právě, že do L2H2 by se měli vejít 4 palety. 2 z boku dveřmi a 2 zezadu. Jak by se tam nakládaly, nebo jak se to dělá to netuším. Doufám že ti co požadují přepravu mají ještěrku.
Zatím je to ve fázi hledání a zjišťování. Stačilo by mi na začátek vydělat i 10tis čistého, abych pokryl náklady na živobytí.
Existuje nějaký lepší program, který by při soustavném hledání nabídl alespoň jednu schopnou přepravu denně pro dodávku a začátečníka?
Myslel jsem zkusit dát reklamu do místních novin, převoz, odvoz, nějakou "normální cenu na km", případně objet všechny možné firmy, prodejny (okax atp) , rozdat vizitky
a děj se vůle boží..
Horší je, že jsem se byl podívat na jumpera za 200.000Kč a že bych byl nadšený se stavu, to se říct nedá.
Výhodu bych měl jedinou, že bych si dodávku uměl opravit sám toť asi vše.

Nevyplatilo by se pokouknout po nějaké plachtě? Ale to už je nad 3,5t že?
čtv dub 10, 2014 7:01 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Furgon tak na tu balíkovku, případně nějakou stabilku pro firmu kde se bude hodit. Pokud chceš přes vytěžováky, tak je lepší vzít plachtu 6-8 palet, tam si musíš říct kolik chceš užetečnou, čelo na 750kg není od věci ale je to 120kg dolů.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv dub 10, 2014 7:10 pm

nokia321
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 09, 2014 9:37 pm

Příspěvek

Ale plachty to už jsou káry nad 3,5t že. To je na začátek sakra komplikované s koncesí atd..
Ale pro ty by se práce určitě i po čr našla.
čtv dub 10, 2014 7:13 pm

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Vykašli se na to a radši ty peníze propij...
Ale vážně.
V raalu je většina nákladů od neplatičů a jen budeš stále z někoho dolovat peníze.
Jiné spediční systémy moc neznám ale nevěřím že to bude jiné.
Kdo má náklady a řádně platí tak toho se všichni drží a na Raal nic dávat nemusí....
čtv dub 10, 2014 7:14 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

můžeš mít plachtu i do 3.5t. Uplně normální věc. Ale kluci mají pravdu, bude to tvrdá řehole. Raal použivájí převážně k dokládkám či nějakou zpátečku, pokud mají ven slušnej kšeft.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv dub 10, 2014 7:16 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

podivej se na delku lozne plochy a spocitas kolik se ti tam vleze.
jasny ze plachta 8 - 10 pal by byla lepsi a do 3,5 t sezenes v pohode.
no a pokud ti staci 10 cisteho tak ses asi blazen :lol: (sorry ale toto sem jeste neslysel)
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
čtv dub 10, 2014 7:46 pm

nokia321
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 09, 2014 9:37 pm

Příspěvek

Myslel jsem čistého jako čistého, po odečtení, soc, zdrav, pojistek atd..

Samozřejmě na začátek , třeba na rok a solidní časy jezdění do 8 hod denně.

A to se nedá pro dodávku sehnat slušnej kšeft třeba do Německa ?
Naposledy upravil(a) nokia321 dne čtv dub 10, 2014 7:58 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv dub 10, 2014 7:51 pm

Odpovědět

Zpět na „Užitkové vozy do 3,5 tuny - dodávky, offroady,...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti