Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Elektrické zapojení Scania L124

Příspěvek

Zdravím kolegové, mám menší problém, teda 2 problémy.

1.) Nejdou mi zpátečkové světla, poradí někdo kde sehnat schéma, nebo aspoň který kabel to je? Ve svazku pod maskou je asi vadný.
2.) Netroubí klakson. Rozdělal sem volant, vede od spínačů kabel do řidící tyče ale pod kabinou už není, neví někdo jak je to zapojené? Nevím kama ten kabel vede, nebo je to udělané přez tu řidící tyč?

Dík za rady.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
pon zář 21, 2009 11:22 am

59X
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 05, 2009 5:20 pm
Bydliště: Louny

Příspěvek

Ten kabel od zpatecky zkus promerit ohmmetrem, ale nez se budes vrtat ve svazku, tak zkus zda Ti jde stava na pojistku, na spinac a ze spinace zpatecky... Jinak klaksony se vseobecne zapojuji na stale plus a spinaji se ukostrenim...
úte pro 15, 2009 11:17 am

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

No, k té zpátečce, čidlo šťávu dává, na pojistce je šťáva taky, ale světla nesvítí, tak sem zkoušel přoměřit kabel od pojistky ke světlu a nejde tam elektrika, akorát nevím kde to najít a natahovat nový se mi nechce... No a k tomu klaksonu, jak je to teda udělané? To jako na klakson vede stálý plus a na tyč od volantu je připojený mínus, a tím středem volatnu se to ukostří a troubí? To přece ale nejde, už jenom to že by to bylo připojené na tyč volantu, tak by to začalo troubit, ona přece není odizolovaná... Sem na ní hledal káblík a nějak tam žádný nevede...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
ned led 31, 2010 9:14 pm

TLukes
Příspěvky: 35
Registrován: sob říj 29, 2011 6:15 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Můžete sem někdo hodit schéma el.zástrčky k návěsu? Přestaly mi na něm svítit brzdovky. Díky
pát říj 12, 2012 8:40 pm

Odpovědět

Zpět na „SCANIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host